Golf 7 Highline'a sonradan DCC taktırabilir miyim?

Eger bizim araçlara uyumluysa o zaman durbanın üretimininde durması cok önemli değil bence
Passatta bir değişiklik olacak mı, jantlar değişecek mi o önemli bir soru işareti o konuda bilgim yok.

Dartford da 5x112 golf jantları gibi, dolayısı ile evet uyumludur hocam.

Facelift golfte durban opsiyonu yok artık. Farklı jantlar var, dolayısıyla artık üretmiyorlar diye biliyorum. Bayilerde stoklarda vardır belki ama dolar düşükken 1620 ₺ idi tanesi lastiksiz olarak. Bayiden de kim alır bilemem :)
Merhaba;

Yeni Golf'te de Durban opsiyonu bulunuyor. 

Durban temin etmek için en maliyet odaklı yöntem yeni sipariş verecek olup, 18 tercih etmeyen (benim gibi) biri üzerinden getirtmek. Aradaki farkta her iki tarafın da kazancına olacak şekilde anlaşıp çözebilirsiniz. Aksi halde piyasadan temin etmek gerçekten çok zor. 

Selamlar.

Merhaba;
Durban temin etmek için en maliyet odaklı yöntem yeni sipariş verecek olup, 18 tercih etmeyen (benim gibi) biri üzerinden getirtmek. Aradaki farkta her iki tarafın da kazancına olacak şekilde anlaşıp çözebilirsiniz. Aksi halde piyasadan temin etmek gerçekten çok zor. 
Selamlar.
Evet bu benimde aklıma gelmisti ama sıfır araç alacak bir kişiye sonuçta ikinci el olan kendi jantlarımızı kabul ettirmekte bence çok zor.

Merhaba;

Selamlar.
Ben durban yerine farklı bir jant tasarımı olduğunu okumuştum bir yerde, doğrudur o zaman. Ben aldım kendimi kurtardım, darısı sizlerin başına inşallah :)

Arkadaşlar Durban jantın üretilmemesi yada bulunamaması gibi bir durum söz konusu olamaz..!! Aracı üretici firma VW "uluslararası anlaşmalar" gereği aracın üretimini durdurduğu tarihten itibaren en az 10 yıl ürettiği parçanın temininden sorumludur.. ki zaten daha araç üretimi sonlandırıp banttan indirilmemiş bir araç sadece artık yeni üreteceği araçlarda kullanmama tercih etmeme hakkını kullanabilir ki öyle yapmıştır ama jantı temin etmek zorundadır.., Bu sebebten dolayı üretimi durdurulması söz konusu değildir yapsa yapsa üretim adedini artık yeni üretilen makyajlı kasada kullanmıyacağı için jantı ürettirdiği tedarikçilerinden bu jantın üretimini yavaşlatmasını ister., o da belli bir stok adedine eriştikten ve daha önceden tedarikçi ile yaptığı üretilecek adet sayısı hakkındaki anlaşmanın sona ermesinden sonra ancak olabilmesi söz konusudur., Bu jant dahil üretilen her bir parça için geçerli bir durumdur..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ancak hiç bir şekilde dcc sonradan ekleyemiyoruz öylemi hocam?illa ki araç sıfır alınırken eklenmesi gerekiyor

Değerli hocam 18 durban jant için de aynı şey geçerlimidir? Sonradan alabileceğimiz bir opsiyon mudur?
Değerli Fatih Hocam
Durban Jantlar için DCC zorunlu değil.
Sonradan takılabilir spor süspansiyon ile de kullanılabilir.

Arkadaşlar Durban jantın üretilmemesi yada bulunamaması gibi bir durum söz konusu olamaz..!! Aracı üretici firma VW "uluslararası anlaşmalar" gereği aracın üretimini durdurduğu tarihten itibaren en az 10 yıl ürettiği parçanın temininden sorumludur.. ki zaten daha araç üretimi sonlandırıp banttan indirilmemiş bir araç sadece artık yeni üreteceği araçlarda kullanmama tercih etmeme hakkını kullanabilir ki öyle yapmıştır ama jantı temin etmek zorundadır.., Bu sebebten dolayı üretimi durdurulması söz konusu değildir yapsa yapsa üretim adedini artık yeni üretilen makyajlı kasada kullanmıyacağı için jantı ürettirdiği tedarikçilerinden bu jantın üretimini yavaşlatmasını ister., o da belli bir stok adedine eriştikten ve daha önceden tedarikçi ile yaptığı üretilecek adet sayısı hakkındaki anlaşmanın sona ermesinden sonra ancak olabilmesi söz konusudur., Bu jant dahil üretilen her bir parça için geçerli bir durumdur..
Evet cok guzel aciklamissiniz.zaten biraz once vw almanya sayfasindan baktim ve durban opsiyonu hala sunuluyor.

bende dcc retrofit karar verdim. araştırmalarım neticesinde bunu mümkün olduğunu keşfettim. parça kodlarını çıkardım ama biliyorsunuz ki birçok model var (GTD, TSI, GTI, R-LINE, TDI) parça kodlarını kontrol edebilmem için 1.4tsi act dag olan ve DCC opsiyon olan bir araba plakası lazım parça kodlarını kontrol etmek için. 

Bu konuda bilgisi olan var mı ? 

@Vanery 

Başarırsanız benim tanık olduğum ilk olacak bu retrofit.

Kolay gelsin değerli Hocam

@Vanery dcc ile gelen araçlarda ve spor modellerde (GTI, GTD, GTE, R) poyralar 55mm geliyor, DCCsiz modellerde ise 50mm. Parça listenize poyraları ve bunu destekleyecek süspansiyon elemanlarını da dahil ettiyseniz sadece kodlaması kalmış.

Umarım DCCli bir aracın şasi numarasını bulursunuz, başarırsanız izinizden gelen çok kişi olacaktır.

@Vanery 

Haklı olabilirsiniz.

Burada fotoğraf ve parça kodlarıyla desteklerseniz çok aydınlatıcı olacaktır.

Merakla bekleyeceğim ben de.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt