Golf 7 alt koruma

tosbega

Üye
İsim
Bayram KIRMIZIGÜL
Arkadaşlar mrb malum kış memleketinde aracımın alt koruması kardan kırldı attım şimdi yenisi lazım ama hangisi bilemedim yalnız şu var ki karter koruma değil o sağlam ondan sonra plastik bir koruma var alt tarafı kapatan o kırıldı nerden bulabilirim bilgisi olan var mı ?

Arkadaşlar mrb malum kış memleketinde aracımın alt koruması kardan kırldı attım şimdi yenisi lazım ama hangisi bilemedim yalnız şu var ki karter koruma değil o sağlam ondan sonra plastik bir koruma var alt tarafı kapatan o kırıldı nerden bulabilirim bilgisi olan var mı ?
Servisten fiyat aldınız mı hocam. Pahallı bir şey olduğunu sanmam.

Sormadım daha bugün oldu bir sorayım sağ sol alt korumaymış teşekkür ettim
sağ-sol alt koruma değil de (öyle bir isimde parça yoktur araçta) ön tekerlek alt davlumbazıdır adı.., 2 parçadan oluşur bir kısmı tekerleğin iç kısmına, bir kısmı da tamponun alt kısmına bakar., Umarım tampona da zarar vermemiştir sökülmesi lazım diğer bir ihtimalde darbe büyükse büyük olan parçaya ana davlumbaza da "birbirine bağlıdır çünkü" zarar vermiş olabilir ., En azından tampon ile alt muhafaza (karter muhafazı) arasında kalan karlık/spoilerine denk gelmemiş hasar daha büyük olabilirdi geçmiş olsun.. çok pahalı bir parça değildir

sağ-sol alt koruma değil de (öyle bir isimde parça yoktur araçta) ön tekerlek alt davlumbazıdır adı.., 2 parçadan oluşur bir kısmı tekerleğin iç kısmına, bir kısmı da tamponun alt kısmına bakar., Umarım tampona da zarar vermemiştir sökülmesi lazım diğer bir ihtimalde darbe büyükse büyük olan parçaya ana davlumbaza da "birbirine bağlıdır çünkü" zarar vermiş olabilir ., En azından tampon ile alt muhafaza (karter muhafazı) arasında kalan karlık/spoilerine denk gelmemiş hasar daha büyük olabilirdi geçmiş olsun.. çok pahalı bir parça değildir
Şöyle öncelikle teşekkür ettim karter muhafazada sorun yok anladığım kadarıyla teker altındaki muhafaza ile bağlantısı yok sadece aracın alt tarafını komple kapatan siyah plastik bir koruma vardı o gitmiş söktürdüm sorun yok şu an için ya da ben öyle tahmin ediyorum aracım 2013 servise soracağım nette buldum ama hep yurt dışından gelme bakalım nasıl olacak

70d19b6d8ebec245571e6ffca99579e8.jpg

Bu arada bu parçalar kırılan

Hocalarim benimde birkac sorum olacakti. 

Cok kar varken cikamadigim yokuslaeda arabayi 1. Viteste 5000-6000 devirde kullandim asr yi kapatarak.araba cok bagirdi haliyle.bunun bir zarari varmi

2.si  bendede sol taraftaki alt koruma bir kismi cikmis kar yuzunden dikkatli inceleyemedim.sol taraftaki plastik tamamen yere surtune surtune geldim.kar gidene kadar bu sekilde durmasi sıkıntı yatratirmi.

Hocalarim benimde birkac sorum olacakti. 

Cok kar varken cikamadigim yokuslaeda arabayi 1. Viteste 5000-6000 devirde kullandim asr yi kapatarak.araba cok bagirdi haliyle.bunun bir zarari varmi

2.si  bendede sol taraftaki alt koruma bir kismi cikmis kar yuzunden dikkatli inceleyemedim.sol taraftaki plastik tamamen yere surtune surtune geldim.kar gidene kadar bu sekilde durmasi sıkıntı yatratirmi.
Hocam bende buzlu rampalarda asr açıkken çıkamadığım rampaları geri salıp asr yi kapatıp çıkabildim. Araba patinaja düştüğü için mecburen bağırıyor hocam. Araç benim hayatımı kolaylaştırmak için var ve senede 1-2 sefer varsın bağırsın. Kısa süreli olduğu sürece, harareti yükseltmediği sürece sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

Bu arada rampada buzda kalınca "auto hold" u devre dışı bırakın. Araç geri kaçırdığınızı zannedip kilitliyor tekerleri. Sonra elinizden hiçbirşey gelmeyerek süzüle süzüle gidiyorsunuz meçhule :)  

O parçanın o şekilde durması sıkıntı değil ama başka yerlere zarar vermemek için o şekilde aracı kullanmamak gerekir.

Hocam bende buzlu rampalarda asr açıkken çıkamadığım rampaları geri salıp asr yi kapatıp çıkabildim. Araba patinaja düştüğü için mecburen bağırıyor hocam. Araç benim hayatımı kolaylaştırmak için var ve senede 1-2 sefer varsın bağırsın. Kısa süreli olduğu sürece, harareti yükseltmediği sürece sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

Bu arada rampada buzda kalınca "auto hold" u devre dışı bırakın. Araç geri kaçırdığınızı zannedip kilitliyor tekerleri. Sonra elinizden hiçbirşey gelmeyerek süzüle süzüle gidiyorsunuz meçhule :)  

O parçanın o şekilde durması sıkıntı değil ama başka yerlere zarar vermemek için o şekilde aracı kullanmamak gerekir.
sevgili hocam valla çok büyük sıkıntılar çekerek belkide Allah korusun ölümden dönerek çıktım.eve kendimi attım sakinleştim sonra araba aklıma geldi de yazdım öyle söyleyeyim.ne zorun vardı derseniz yaklaşık 20 km karlı yolda tırmandım.10 km geldikten sonra geri de dönemedim dönerkende kayar diye.

dediğiniz içimi rahatlattı teşekkür ediyorum.belki biraz uzun süre bağırtarak geldim ama bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum.

hocam sol alt koruma boydan boya çıkmış yani kırıldımı onu da göremedim.sol taraf tamamen sökülmüş yere sürtüne sürtüne geldim.artık kar gidince bakacağım çaresine.

Arkadaşlar bu parçaları nereden bulurum

hocam ben de araştırıyorum yetkili servis 215 lira diyor bu parçaya.internette hiç bulamadım yedek parçacılara bakacağım artık
Konya da serviste tanesine 190 tl istedi bulabilirseniz paylaşır mısınız ?

tabi hocam paylaşırım
Hocam bulabildiniz acaba parçayı? Benim de sağ taraf yırtıldı Doğuş 360 lira istiyor. Şaşmaz'da özel servislere sordum bulamadım, ya yetkili servisten başka yerde bulamazsın ya da hurdacılara sor dediler. En son hurdacılara bakacağım artık.

Geri
Üst Alt