Golf 7 Remus Egzoz

HeadHunTeR

Yeni Üye
İsim
Samet
Merhabalar, 2016 model golf 7 1.2 tsi dsg aracımı yeni aldım.Forumlarda gezerken aradığım egzozun remus catback olduğunu gördüm. Tok ama fazla olmayan bir ses istediğim için bunu tercih ettim. Bana bu konuda yardımcı olursanız çok memnun olurum.Biraz okuduğumda sensörlerle ilgili sıkıntı çıkabileceğinden de çekiniyorum açıkçası. İstanbul içinde acaba nerede taktırdığınız konusunda yardımcı olurmusunuz biraz akıl danışmaya ihtiyacım var.İstediğim ses tok bir ses dediğim gibi insanları rahatsız etmeyecek şekilde, bir de dsg farts deniyor vites geçişlerinde çıkan ses hoşuma gidiyor  , şimdiden Teşekkürler.

Kardesim oncelikle kazasiz belasiz kullanman dilegiyle cat back demek downpipe yapilip son susturucuya kadar duz boru olmasidir tek susturucu vardir bu sistemde baska da yoktur ses odakli dusundugunuz zaman dsg farts sesi yazilimla kuvvetlendirilir dp olacagi icin yazilim atilmasi lazim su var yakita yuklenen biri atmaosfer basincinin yuksek olmasi beklenirken dusuk basinc hatasi ile muhtemeldir bunun icin yakita yuklenilmeden azicik turbo bar acilarak yurutulurse daha guzel olur egzosa gelecek olirsak remusun olculerini alin ona gore yaptirin ayni sesi almaya calisabilirsiniz

Merhabalar, 2016 model golf 7 1.2 tsi dsg aracımı yeni aldım.Forumlarda gezerken aradığım egzozun remus catback olduğunu gördüm. Tok ama fazla olmayan bir ses istediğim için bunu tercih ettim. Bana bu konuda yardımcı olursanız çok memnun olurum.Biraz okuduğumda sensörlerle ilgili sıkıntı çıkabileceğinden de çekiniyorum açıkçası. İstanbul içinde acaba nerede taktırdığınız konusunda yardımcı olurmusunuz biraz akıl danışmaya ihtiyacım var.İstediğim ses tok bir ses dediğim gibi insanları rahatsız etmeyecek şekilde, bir de dsg farts deniyor vites geçişlerinde çıkan ses hoşuma gidiyor  , şimdiden Teşekkürler.
Hocam hayırlı olsun. Bir aralar bende remus almayı düşünüyordum o yüzden baya bir araştırmıştım fakat almanyadan getirtmesi zor olduğu için birde daha fazla ses istediğim için yanaşmadım. 

Bilgileriniz yanlış öncelikle onu söyleyeyim. Remus 1.2 tsi için Catback sistem yapmıyor. Sadece son susturucu satıyor ( 3 ay öncesine kadar böyleydi. )

Cat-back sistem ise adından anlaşılacağı üzere Catalitic Convertor - Back'in kısaltılmış halidir. Bu sistemde katalitik konvörtör sabit kalır, onunla oynanmaz. Katalitik konvörtörden sonraki borular değişir ve son susturucu değiştirilir. Cat-back lafzından da anlaşılacağı üzere cat/kat sonrasıdır.

Katalitik konvörtöründe değiştiği egzoz sistemi ise Full/Complete Exhaust System yani komple egzoz sistemidir.

Evet arkadaşlar aracıma yazılım atma taraftarı değilim ayrıca Metehan'in dediği gibi 1.2tsi remus cat-back yapılmıyormuş.Yerine axle-back yani sadece son susturucu değişimi yapmayı düşünüyorum . Tabii yine Remus olması şartıyla ,

aracım 1.2 motor olduğundan alacağım ses konusunda ne kadar tatmin edici olur bilemiyorum, araştırmaya devam ediyorum . Önerilerinize açığım arkadaşlar lütfen yorumlarınızı esirgemeyin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam ben videolarını izledim ve tatmin etmedi ben hiç fakat tabiki siz ne bekliyorsunuz ona göre değişir. Remus son'u taktığınız zaman orta susturucuyu iptal edin o zaman daha tatmin eder.

Geri
Üst Alt