Durban jant

İsim
Melih
Merhaba arkadaslar,size bir kac soru sormak istiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.öncelikle highline aracım icin dijonlarin yerine durban jant almayı dusunuyorum ve orjinal ikinci el durban jant buldum.bu jantlari alirken nelere dikkat etmeliyim ve jantta eğrilik vs bir sikinti olup olmadigini nasil ogrenebilirim.ikinci sorum suan kullandigim dijonlari saticam.stepne olarak bulunan 5. Janti durbanlar icin yine kullanabilirmiyim yoksa yeni stepne mi almaliyim.

Teşekkür ederim .

Merhaba arkadaslar,size bir kac soru sormak istiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.öncelikle highline aracım icin dijonlarin yerine durban jant almayı dusunuyorum ve orjinal ikinci el durban jant buldum.bu jantlari alirken nelere dikkat etmeliyim ve jantta eğrilik vs bir sikinti olup olmadigini nasil ogrenebilirim.ikinci sorum suan kullandigim dijonlari saticam.stepne olarak bulunan 5. Janti durbanlar icin yine kullanabilirmiyim yoksa yeni stepne mi almaliyim.
Teşekkür ederim .
Jantları genel olarak inceleyin. Boyalı olup olmadıklarına bakın. Lastikcide balans ayarı falan yaptırın.
5. Djonu da satıp yerine yer tasarruflu stepne alın derim. Bagaj da büyümüş olur.

Değerli Hocam
Bana kalırsa araç faturasında yazmadığı sürece o jantların orijinal olduğuna emin olamayız.
Orijinal jant ile replikaları yan yana koyduğunuzda derhal ton veya renk farkını görebilirsiniz.
Eğer içerisindeki marka veya baskının farkından yakalamanın imkansız olduğunu bilmelisiniz. Çünkü dış görünüşü olduğu gibi iç görünüşünü de mükemmele taklit ederler.
Boyalı ise kesinlikle uzak durmalı.
Hatasız ise kesinlikle uzak durmalı. Çünkü mutlaka bir lastik takılmış ve sökülmüş olmalı, ki bu da bazı izler taşımalı anlamına gelir. Hatasızsa da bu replikadır.
Vw Bayilerinden başka bir yerde Türkiye de orijinalini satan bir bayi bulunmuyor.

@melihcancoban Merhaba hocam öncelikle bana jant resimlerini ve iç kısımdaki jant kollarınınn yakından çekilmiş fotoğrafı var ise birde yılını söylerseniz size yardımcı olurum. 2 defa durban aldım baya tecrübe kazandım :)  

Jantı kullanıcından alacaksanız boya, eğik, çatlak vs.gözle iyice kontrol edin. İçten logo ve etiket degerlerini kontrol edin. Gerekirse jantçıya götürün ve cihaza bağlatın.
Jant/lastikci den alacaksanız iki defa düşünün,genellikle boyalı oluyor. Temizlik boyası vs.

@ft19 hocam jantın boyalı olmasının ne sakıncası var? Jant kaporta gibimi değerlendiriliyor

@melihcancoban Merhaba hocam öncelikle bana jant resimlerini ve iç kısımdaki jant kollarınınn yakından çekilmiş fotoğrafı var ise birde yılını söylerseniz size yardımcı olurum. 2 defa durban aldım baya tecrübe kazandım :)  
Sayın üstadım. Malum sitedeki 376295795 numaralı ilan için yorum yapabilir misiniz o zaman? :)

@Redline hocam 2 kere durban jant almis biri olarak size bir kac sorum daha olucak izninizle,malum jant degistirmek biraz masrafli bir is.durban jant aldiktan sonra bu araca yayda takicam.jantlari aldiktan sonra bir sure yaysiz kullanmamin bir sakincasi varmidir yoksa jantla beraber hemen yayda takmalimiyim.ikinci sorum ise durban jantlarin ortalama ederi ne kadardir ? Ortalama ne kadar vermeliyim bu jant icin ?

tesekkur ederim.

@ft19 hocam jantın boyalı olmasının ne sakıncası var? Jant kaporta gibimi değerlendiriliyor
Orijinal fabrikasyon boya gibi olmuyor. Zamanla dökülüyor. En ufak sürtmek veya darbede boya atıyor. Tabi profesyonelce boyayanlarda var, ama hiç bir zaman fabrikasyon boyayı tutmaz.

@snoppy @melihcancoban Değerli hocalarım Öncelikle resimdeki jantlar orjinal iç kollarımdaki etiketlerdeki bilgilerde doğru. Jant kendi parlaklığında, boya görmedim resimlerde, yalnız gidip yakından bakmak gerekli. Yakından boya varmı yok mu anlaşılır çok net. Boyanan jant dijondaki renk gibi olur mat gibi  ama durbanın rengi sanki cila atılmış gibi parlaktır oyüzden yan yana getirdiğinizde farkı çok net anlarsınız. Bu ilan 3000tl di ben görmüştüm sıfır güzel bir lastik 1400 desek 4500 yapar. Bence bu jantın ederi 2000-2200 arası dır. Benim arkadaşım jant lastik sıfır 4000tl ye aldı. Satan aracı galeriden çıkardı 11 km sonra lastikleri çıkarmış bu işler birazda kısmet işi. 

@snoppy @melihcancoban Değerli hocalarım Öncelikle resimdeki jantlar orjinal iç kollarımdaki etiketlerdeki bilgilerde doğru. Jant kendi parlaklığında, boya görmedim resimlerde, yalnız gidip yakından bakmak gerekli. Yakından boya varmı yok mu anlaşılır çok net. Boyanan jant dijondaki renk gibi olur mat gibi  ama durbanın rengi sanki cila atılmış gibi parlaktır oyüzden yan yana getirdiğinizde farkı çok net anlarsınız. Bu ilan 3000tl di ben görmüştüm sıfır güzel bir lastik 1400 desek 4500 yapar. Bence bu jantın ederi 2000-2200 arası dır. Benim arkadaşım jant lastik sıfır 4000tl ye aldı. Satan aracı galeriden çıkardı 11 km sonra lastikleri çıkarmış bu işler birazda kısmet işi. 
Verdiginiz bu güzel bilgiler icin cok tesekkur ederim.

@Redline dün doğuştan sordum durban için 3099 tl fiyat verdi

4 tanesi 12 bin 

yay 

lastik

offf.

@ankaracan Bence 2.el kovalayın derim illaki çizeceksiniz o jantları kaçınılmaz bir durum  :) 

Geri
Üst Alt