Golften sonra BMW 3 serisi ile yeniden.

ansolak

Katılımcı Üye

İsim
Ahmet
Arkadaşlar,

Sizinde bildiğiniz gibi Murat hocamın@Silvershadow tabiri ile uzay mekiği olan golfümüzle geçtiğimiz ay itibari ile ayrıldık.Yeni sahibi olan Gökay kardeşime de hayırlı olsun oda forumumuzda.

Zaman zaman düşünürdüm golfümü sattıktan sonra ne alabilirim diye. Çünki hayat şartları elverdiği sürece bir sonraki daha iyi olsun istiyor insan. Ve inanın golften sonra alacağınız araç için Türkiye şartlarında(vergiler-yakıt) seçenekleriniz çok azalıyor. Hadi premium olsun diyorsunuz birde segment atlayalım diyorsunuz.

Önünüzde kalıyor 4 seçenek

MERCEDES -BMW-AUDİ-VOLVO

Alfanın guilia sıda yolda olmasına rağmen 2.0 motorları vergi dilimlerindeki mantıksızlıktan dolayı elemek zorunda kaldım.

Mercedes C180

BMW 3.20 ied

Audi A4 1.4 TFSİ COD

VOLVO S60 T3

Bu yukarıdaki araçları distribütöründen ikame alabildiğimi aldım ve kullandım.

Alamadığımı kiralama şirketleri aracılığı ile kiralayıp test ettim.

Araçların meblağları yüksek olduğu için bu yolu tercih ettim tam olarak emin olmak istedim.

Aslında testleri yaparken aklımızda hep yer eden ve bu testleri bitirsek te gidip alsak dediğimiz bir kral vardı hep içimizde.

Arada çoğul konuşuyorum çünki GTA ankara ekibimiz ile testlerin bir kısmını gerçekleştirdik.

Aynı aracı 4 farklı kişi inceleyip kullanınca daha objektif sonuçlara ulaşacağımızı biliyorduk.

Çok kısa özet geçeyim her araç için.

Mercedes C class

iç mekan olarak kalite algısı en yüksek araç idi, ayrıca testteki nappa deri direksiyona sahip tek araçtı tek kelime ile muhteşem.

Audi A4

En güncel kasaya sahip araç idi quattro ve yol tutuşu aklımıza kazınan özellikleri idi.

Fakat 2 çekerli versiyon ve 1.4 motorla orta halli bir performans sergiliyor. İnsan daha fazlasını bekliyor açıkçası ve tasarımın biraz daha çekici olmasını.

Volvo S60

Tam bir iskandinav.

Kaliteli malzemeleri ve güven hissi üst düzeyde ama eskiyen bir tasarıma sahip ayrıca oldukça ağır bir araçtı. Yeni 1.6 152 bg lik motoru ile yine a4 ayarı bir performans sergiliyordu. Ayrıca bagajı bir c segmenti kadardı buda büyük bir eksi idi.

BMW 3 Series

İç malzeme kalitesi volvo ile aynı ayar düşmüyor çoğu yerde ama mercedes daha kaliteli hissettirdi kesinlikle.

İdrive kontrol ünitesi bu segmentte en hızlı çalışan ve beklentilerinize cevap vereni idi.

Testteki en güçlü ünite 1.6 ve 170 bg bu araçta idi ve açık ara hepsine göre oldukça iyiydi 200 üstünde bile çok istekli hızlanması mevcut. Kolayca 240 gördük 4 kişi olmamıza rağmen araç içinde. Arkadan itişin muazzam hazzı bu güçlü motorla birleşince ve buna ahenkle katılan yine bir alman klasiği ve testteki en iyi şanzıman olan (ZF 8 ileri) ile birleşince insan resmen aşık oluyor. Servotronic ve testteki en hisli ayrıca en iyi tepkilerine sahip direksiyonu da kapanışı yapıyordu.

Testteki arkadan itiş olan araçlar sadece Mercedes ve Bmw idi. Premium araçlar arkadan itiş olmalı bence ve mercedes ve bmw nin bu başarısının altında muhakkak bununda katkısı olduğunu düşünüyorum.

En azından c segmenti maliyet kaygılı modelleri hariç hala bu geleneği sürdürmekteler.

Ve sonuca geçelim,

Herkesin zevkleri, beğenileri ve bunlara bağlı tutkuları da değişkenlik gösterebilir.

Fakat biz Ankara ekibimiz olarak;

Semih hocam

Cihan hocam

Burak hocam

Ara ara da Emekli Murat hocam.

3 serisinde birleştik.

Çeşitli ingiliz, avusturalyalı, amerikan

Otomobil inceleyenleri tarafından da sınıfının lideri olarak belirlenen aracı seçmiş olduk.

Sonra bu aracı almak içim çalışmalara başladım.

Uzun bir araç arama tarama sürecinden sonra BMW premium selection dan Utku Bey in yoğun çabaları sayesinde 3.20i luxury glacier silver aracıma kavuştum. Bir kaç resim paylaşayım.

8af52e2448d4628e3757c96f52209c6c.jpg

6ec5b84e5efebeaf7ed77f02b5504ba6.jpg

354df9f194d0ccd9afc4d37a411c15ac.jpg

0229932082f4f8ce8920f6dc22f2284c.jpg

756a2e4b8c33ea9265932be375e0a37f.jpg

Herkesin gönlündeki araca kavuşması dileği ile....

Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın.nazar değmesin güzel seçim  :'(

Ahmet hocam hayırlı olsun, Dilerim ki keyifli uzun yıllar soluksuz kazasız belasız kullanırsınız, @ansolak

hocam hayırlı olsun Allah güle güle güzel günlerde kullandırmak nasip etsin 2016 mı 2017 midir birde özel değilse fiyatı nedir 

Muhteşem bir tercih  , iyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

Kazasız belasız, tadını çıkararak kullanmanızı dilerim.

Birde fiyatlar konusunda bilgi verebilir misiniz? Liste fiyatından sonra bir indirim alabildiniz mi? Malum döviz aldı başını gitti.Dövizdeki yükselme fiyatlara yansımış mı? 

hayırlı olsun hocam tekerinize taş değmesin :)

hocam oncelikle hayırlı olsun zevk meselesi tabi ama ben olsam beyaz alırdım 

Hayırlı uğurlu olsun, çok doğru bir tercih olmuş. 1.6 170 ps motor tam bir şaka makinesi, şahane.

Benim önceki golfümü sattığım abi de golfü satıp 3.20 i ED 40th Year Edition özel versiyonunu satın aldı,  Araç satışından ziyade dost olduğumuz için bmw yi beraber teslim aldık, tek kelime ile anlatılmaz yaşanır bir otomobil. Kırmızı dakota deri koltukları ile kısa süre aşk yaşamadım değil. :p  Allah tüm isteyenlere nasip etsin inşallah.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam tekrar hayırlı olsun İnşallah. Allah ağız tadıyla binmeyi nasip etsin. En iyi paketini seçmişsiniz, 40.th yıl olmuyorsa 2016 öncesi luxury olmalıydı. (%98 - 2016 da çıkan luxury'lerde Harman Kardon ses siatemi ve koltuk ısıtma yok artık)  Satış macerasına bende onun için başladım ama okuduğum, duyduğum negatif yönleri yüzünden soğudum resmen. İnşallah sizin canavarda hiçbirini yaşamazsınız, bende tekrar sizinle tekrar ısınırım.

Hocam hayırlı uğurlu olsun allah kaza bela vermesin.

Hayırlı olsun hocam.

İkinci fotoğrafta ayağa kalkıp ceketimi ilikledim.  s=bigstar

Kiralık dizel otomatik bmw ile kısa bir hikayem vardı, onda da madem premium arkadan itiş, tork dedim 250 kmh ile video çektik. 

Gerçekten çok keyifli araç.

@ansolak

Değerli Üstadım 

Harika bir hikaye olmuş. 

Giriş gelişme ve sonuç....

Fakat sizin daha detaylı yazmanızı ve biz okuyanların o detaylarda boğulma isteğini de körükleyecek sadelikte bir yazı olmuş.

Renk duruş ve donanım da efsane...

Ben de 2 defa merakımdan kiralayıp test ettiğimde benzer hislerle coşmuştum. 

Hatta eskimeyen nadide duyguları hissettirdi bana...

Nedendir bilinmez ama merak bile etmiyorum V40'ı veya Alman yıldızı A serisini...

Güle güle kullanın değerli üstadım 

Güzel günlerde sevdiklerinizle birlikte  hem de...

Maşallah  :Allahnazardansaklasın

Geri
Üst Alt