Golf 7 şoför kapısı açık uyarısı

mkucukonder

Yeni Üye
İsim
Mehmet
Bugün aracımla şehirlerarası 100km kadar yol yaptım. Şehre girdikten sonra sol ön kapı açık uyarısı vermeye başladı. Tam kapanmamış mı acaba diye komtrol ettim ancak durum aynı. İnternette ve forumda araştırma yaptım ancak bişeye rastlamadım. Kapı açık olunca araç kilitlenmiyor, autohold çalışmıyor, sürekli ekranda kapı açık işareti. Kaldım akşam akşam böyle. Servis de kapalı. 

Konu hakkında bilgisi olan var mı ?

Bugün aracımla şehirlerarası 100km kadar yol yaptım. Şehre girdikten sonra sol ön kapı açık uyarısı vermeye başladı. Tam kapanmamış mı acaba diye komtrol ettim ancak durum aynı. İnternette ve forumda araştırma yaptım ancak bişeye rastlamadım. Kapı açık olunca araç kilitlenmiyor, autohold çalışmıyor, sürekli ekranda kapı açık işareti. Kaldım akşam akşam böyle. Servis de kapalı. 

Konu hakkında bilgisi olan var mı ?
Hocam kapı kilidinin oraya bir bakın birşey sıkışmış olabilir. Elinizle oynatmaya çalışın. 

@mkucukonder

Daha önce bende böyle birşey ile karşılaşmadım ama bir kaç önerim olabilir konu hakkında deneme yanılma yöntemi ile cözümlemiş olursunuz.

Kapıyı hızlıca açıp kapatın 

Kapı müşüri arızalı olma ihtimali var (düşük bir ihtimal)

Yusuf hocam'ın dediği gibi birşey  sıkışmış olabilir

Manuel olarak anahtar ile kilitleyip açmayı deneyin merkezi kilitle ilgili problem olabilir (kolun yanındaki kapığı kanırtıp anahtar yuvasına ulaşabilirsiniz)

Son care akü kutup başının bir ucunu çıkartın tavsiyem eksi kutup başıdır ( bu işlem saati vs.kişisel ayarlarınızı sıfırlaya bilir teyp kodu dahi isteyebilir)

Hiç biri olmadı servis yolu gözüktü :(

Arkadaşlar dediğiniz berşeyi denedim an itibarı ile. Galiba dediğiniz gibi servis yolu gözükmüş. Hatta şuan o yoldayım. 

?

Sol ön kapı kontrol ünitesine su girmiş arkadaşlar. Artık nasıl olduysa. Tamit ettirmeye çalıştım ancak anakart üzerindeki yollar gitmiş. En  azından denedik ama malesef çalışmadı ve bu defa camlar da çalışmaz oldu. Parça siparişi verdik servisten ellerinde yok sadece istanbulda varmış. Çıkma vs. bulamadık. Fiyatı 576TL bu arada. 

IMG-20170106-WA0000.jpeg

IMG_20170105_180608.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sol ön kapı kontrol ünitesine su girmiş arkadaşlar. Artık nasıl olduysa. Tamit ettirmeye çalıştım ancak anakart üzerindeki yollar gitmiş. En  azından denedik ama malesef çalışmadı ve bu defa camlar da çalışmaz oldu. Parça siparişi verdik servisten ellerinde yok sadece istanbulda varmış. Çıkma vs. bulamadık. Fiyatı 576TL bu arada. 

Ekli dosyayı görüntüle 8761

Ekli dosyayı görüntüle 8760
Hocam garanti bitmişmiydi ? o parça yurt dışında 50$ civarı.

Süre bitmediyse  Garanti kapsamında bu sorun  para falan ödemeyin sakın

Aracım 2013 malesef hocam. Yoksa dediğiniz gibi. 2014 olsa yine zorlandım servisi ama durum bu. Yine de teşekkürler. Bu arada kapıya su nerden girmiş anlamadık. Eski bir durum olsa gerek çünkü oksitlenecek kadar zaman geçmiş. Sağlık olsun diyelim. 

Geri
Üst Alt