1.2 MANUEL COMFORTLINE İÇİN KAPORA VERDİM

urnez

Yeni Üye
İsim
Umut
Öncelikle herkese merhabalar.

Sizlerle ilk temasım olmasına rağmen uzun zamandır forumu takip ediyorum. Çoğunuzla uzun zamandır tanışıklığım varmış gibi hissediyorum artık. Bodrum Lena ya 1.2 comfortline manuel, pasifik mavi, cam tavan ve hız sabitleyici donanımlarında golf için geçtiğimiz Salı kapora verdim. Buraya kadar her şey çok güzel ve heyecanlı. Niçin kapora verdiğime gelince, öncelikle kendi aracımı satmam gerekiyor ve pasifik mavi ve cam tavanlı 1.2 manuel araç 1 adet varmış sistemde gözüken. Bu sebeple ve kaporayı verirseniz aracı getiririz ve 16 Ocağa kadar aracınızı satmanızı bekleriz dedikleri için verdim kaporayı. Aracı İstanbul'dan (tahminim) getiriyorlar Bodrum'a. Şu an 208 1.2 ETG 5 kullanıyorum. Aralık sonundan bu yana satmaya çalışıyorum ama piyasa çok durgun, hala satılık. VW 17 Ocağa kadar Aralık 2016 da verdikleri fiyatın geçerli olduğunu 17 Ocak itibariyle indirimlerin geçersiz olacağını söyledi. Bir anlık heyecanla verdik kaporayı. 

Eğer aracımı satamazsam iki seçenek çıkıyor karşıma;

1. Verdiğim kaporayı yakacağım.

2. Takasa girip  4 bin tl zarar edeceğim. 

İlk seçenekte şöyle bir durum söz konusu. 1. seçeneği seçersem ve farz edelim şu anki aracımı 1 ay sonra satarsam, kaçırdığım indirim + verdiğim kapora (bir de istediğim özelliklerdeki aracın satılma riski) takasta kaybettiğim 4 binle kafa kafaya olacak. Golfü kafaya taktık alacağız sonuçta  :mad:

Risk budur dedik, sonumuz hayır olsun! Biraz uzun oldu kusura bakmayın. 

Öncelikle herkese merhabalar.

Sizlerle ilk temasım olmasına rağmen uzun zamandır forumu takip ediyorum. Çoğunuzla uzun zamandır tanışıklığım varmış gibi hissediyorum artık. Bodrum Lena ya 1.2 comfortline manuel, pasifik mavi, cam tavan ve hız sabitleyici donanımlarında golf için geçtiğimiz Salı kapora verdim. Buraya kadar her şey çok güzel ve heyecanlı. Niçin kapora verdiğime gelince, öncelikle kendi aracımı satmam gerekiyor ve pasifik mavi ve cam tavanlı 1.2 manuel araç 1 adet varmış sistemde gözüken. Bu sebeple ve kaporayı verirseniz aracı getiririz ve 16 Ocağa kadar aracınızı satmanızı bekleriz dedikleri için verdim kaporayı. Aracı İstanbul'dan (tahminim) getiriyorlar Bodrum'a. Şu an 208 1.2 ETG 5 kullanıyorum. Aralık sonundan bu yana satmaya çalışıyorum ama piyasa çok durgun, hala satılık. VW 17 Ocağa kadar Aralık 2016 da verdikleri fiyatın geçerli olduğunu 17 Ocak itibariyle indirimlerin geçersiz olacağını söyledi. Bir anlık heyecanla verdik kaporayı. 

Eğer aracımı satamazsam iki seçenek çıkıyor karşıma;

1. Verdiğim kaporayı yakacağım.

2. Takasa girip  4 bin tl zarar edeceğim. 

İlk seçenekte şöyle bir durum söz konusu. 1. seçeneği seçersem ve farz edelim şu anki aracımı 1 ay sonra satarsam, kaçırdığım indirim + verdiğim kapora (bir de istediğim özelliklerdeki aracın satılma riski) takasta kaybettiğim 4 binle kafa kafaya olacak. Golfü kafaya taktık alacağız sonuçta  :mad:

Risk budur dedik, sonumuz hayır olsun! Biraz uzun oldu kusura bakmayın. 
Değerli Hocam

Aramıza hoş geldiniz 

Öncelikle hayırlı olsun kararınız. 

Bence riskten ziyade takastan önce  elinizdeki aracın fiyatını zarar ettirmeyecek kadar indirip satmayı denemelisiniz.

Ayın 16 sına kadar kampanya uzatılmış ve size verdikleri tarih bu nedenle önemli. 

Son olarak kapora yanması diye bir şey yok. Bir gün sonra hesabınıza iade olur verdiğiniz kapora.  :000074-medium:

Moderatör tarafında düzenlendi:
@silvershadow 

Öncelikle teşekkür ederim.

Kaporanın iade edildiğini bilmiyordum. (Öğrenmem iyi mi oldu bilmiyorum :)  )

Gemileri yaktık alacağız golfü. Umarım aracımı değerine yakın bir fiyata satarım da daha mutlu bir son olur.

Gün geçtikçe gerilim artıyor zira.

@silvershadow 

Gemileri yaktık alacağız golfü. Umarım aracımı değerine yakın bir fiyata satarım da daha mutlu bir son olur.

Değerli Hocam 

Kendinizi gereksiz strese sokmak ileride alacağınız hazzı da olumsuz etkiler.

Bana kalırsa bir fırsat olarak kalmalı ve güzel bir fırsat....

Olursa ne âlâ... Olmazsa can sağlığı....  :000042-medium:

@silvershadow 

Hocam size tavsiyem makul fiyatlı sahibinden dopingi almanız. Gerçekten işe yarayacaktır. Güncelim özellikle. ayrıca güncelimi de sabah mesai saati başlangıcında almanızı öneririm.

@yusuf Daha önce araç satmadığım için fazla tecrübem yok. Cumartesi Acil dopingi düşünüyordum. Güncelimi de düşüneyim. Teşekkür ederim öneriniz için.

@yusuf Daha önce araç satmadığım için fazla tecrübem yok. Cumartesi Acil dopingi düşünüyordum. Güncelimi de düşüneyim. Teşekkür ederim öneriniz için.
Güncelim acilden daha çok işinize yarayacaktır. Acil ölücüleri çeker :)

Güncelim acilden daha çok işinize yarayacaktır. Acil ölücüleri çeker :)
Haklısınız. Sabah satın alayım o zaman illa faydası olacaktır.

Umarım her şey yolunda gider de mutluluğumuzu burada paylaşırız aracı teslim alınca.

Haklısınız. Sabah satın alayım o zaman illa faydası olacaktır.
Umarım her şey yolunda gider de mutluluğumuzu burada paylaşırız aracı teslim alınca.
3 hafta aracımı sarı sitede satamadım.Acil dopingi yaptıktan sonraki gün söz kesip kapora aldım.Hem de 3 hafta öncekinden daha iyi bir fiyata anlaştım.Aracınıza makul bir fiyat istediğinizi düşünüyorsanız dopingler kesinlikle işe yarıyor.Büyüklerimiz güzel söz söylemişler "Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmezmiş"

Bu arada otomatikten manuele geçiyorsunuz sanırım.Dsg neden tercih etmediniz?

3 hafta aracımı sarı sitede satamadım.Acil dopingi yaptıktan sonraki gün söz kesip kapora aldım.Hem de 3 hafta öncekinden daha iyi bir fiyata anlaştım.Aracınıza makul bir fiyat istediğinizi düşünüyorsanız dopingler kesinlikle işe yarıyor.Büyüklerimiz güzel söz söylemişler "Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmezmiş"

Bu arada otomatikten manuele geçiyorsunuz sanırım.Dsg neden tercih etmediniz?
Merhaba, 

Bugün sabah doping satın aldım ve birkaç kişi ile görüştüm. Pazartesi satılacak umarım. Doping gerçekten işe yarıyormuş.

Vites konusuna gelince arada çok fiyat farkı var. Bütçemiz şimdilik buna yetti diyelim.

Önceden belirttiğim gibi Bodrum da yaşamaktayım. Bana en yakın ziebart noktası İzmir'de. Boya koruma ve cam filmini, aracı satın aldığım bayiye yaptırmamı tavsiye eder misiniz?

Mart sonuna kadar İzmir'e gitmemin mümkün olmadığını da belirteyim. 

Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Önceden belirttiğim gibi Bodrum da yaşamaktayım. Bana en yakın ziebart noktası İzmir'de.
Selamlar. Aydın Lena bayiisi bünyesinde ziebart istasyonu var. Ben aracı Balıkesir'den almama rağmen Aydın'daki bu istasyonda cam filmi uygulaması yaptırdım. Size daha yakın ve işçilikleri mükemmel. Aklınızda bulunsun ;)

Önceden belirttiğim gibi Bodrum da yaşamaktayım. Bana en yakın ziebart noktası İzmir'de. Boya koruma ve cam filmini, aracı satın aldığım bayiye yaptırmamı tavsiye eder misiniz?
Mart sonuna kadar İzmir'e gitmemin mümkün olmadığını da belirteyim. 
Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Değerli Hocam

Bayide bu işleri yaptırmanızı önermem. 

Kendim dahil yaşanan ona yakin örnek deneyimi sonucunda Serviste araba yıkanmak dahil bu tip işlemleri yaptırmayın derim, çünkü taşerona yaptırılan bu işlerde genelde mutsuz olunur. Ayrıca aslında pek çoğu lüzumsuz olan bu uygulamaların toplamı lüzumsuz derecede pahalıdır.  Sizin heyecanınızı kullanarak paranızı alacaklar. Emin olun kaçıracak ve keşke diyeceğiniz hiç bir uygulama olmayacağı gibi bu uygulamaları dışarıda yarı  fiyatına ve adamakıllı yaptırabilirsiniz. 

Size sadece boya koruma ve cam filmi önerebilirim ancak o da profesyonel marka ve işçiliği olan firmalarda.

Şu yazımı okumanızı tavsiye ederim

Değerli Hocam

Bayide bu işleri yaptırmanızı önermem. 

Kendim dahil yaşanan ona yakin örnek deneyimi sonucunda Serviste araba yıkanmak dahil bu tip işlemleri yaptırmayın derim, çünkü taşerona yaptırılan bu işlerde genelde mutsuz olunur. Ayrıca aslında pek çoğu lüzumsuz olan bu uygulamaların toplamı lüzumsuz derecede pahalıdır.  Sizin heyecanınızı kullanarak paranızı alacaklar. Emin olun kaçıracak ve keşke diyeceğiniz hiç bir uygulama olmayacağı gibi bu uygulamaları dışarıda yarı  fiyatına ve adamakıllı yaptırabilirsiniz. 

Size sadece boya koruma ve cam filmi önerebilirim ancak o da profesyonel marka ve işçiliği olan firmalarda.

Şu yazımı okumanızı tavsiye ederim
Teşekkür ederim değerli fikirleriniz için.

Serviste yaptırmayı düşünmüyorum bende ancak Mart sonuna kadar mesleki eğitimlerim olduğu için haftasonları dahi vaktim olmayacak Bodrum'dan ayrılmaya. 

Mantıklı olan Mart sonuna kadar aracı kullanmak. İlk fırsatta da İzmir'e gidip boya koruma ve cam filmi uygulatmak olacak sanırım.

İyi haftasonları.

Geri
Üst Alt