APP Plakadan 427 TL ceza yedim

Bu plaka alturdan geldi diğer aracıma emniyetin talimatıyla yaptırdım

@deniz anladim hocam. Gecen gun bende trafik polisiyle tartistim. Arabamda varex egzos var frene basinca ust fren lambasi cakarli yaniyor birde on cam dahil komple filmli. Hepsini gecti gelip flimlere takti. Ehliyet ruhsat istedi hic bisey demeden. Hayirdir dedim camlardan dolayi ceza yazacam dedi.bende asagi inip kapilari kilitledim ruhsat ve ehliyeti vermiyorum arabami cekgotur dedim.biraz atistik sonra git dedi. Gercekten sasirmis durumdalar. Trafikte aracimla gezmekten korkar oldum.

Değerli hocam emniyet bir kağıt verdi bunu yaptır dedi başka yerde yaptırdım bende onu geçtim 2014 te aracı alırken bu plakayı servis app olsunmu 100 tl ye yapalım dedi ve yaptı
Hocam Kasım 2016'da gizli saklı çıkan kanunlardan birisiymiş.Vatandaş ceza yesin diyede sessiz sedasız çıkmış sanırım.2 yıldır bende kullanıyordum yoksa.

@denizVodafone'dan mobile wifi aldım 7gb 45 TL ye 3G hızında, ben aldıktan 1 ay sonra 10 gb 40 TL 4.5G hızında tarife çıkardılar. Bu plakaları yaptırdık, yaptırdıktan 2 ay sonra kanun çıkardılar, hayatın  bana karşı garezi var sanırım. Amasya'ya gidince yeni plaka bastırayım bari ücreti fazla değilse. Eski plakalar hem eğik hemde vida değili var bir sürü. 
Aynı şekilde hocam. Şurada kendi çapımızda bir hevesimiz hobimiz var. Onuda zehir ediyorlar insana.

@denizVodafone'dan mobile wifi aldım 7gb 45 TL ye 3G hızında, ben aldıktan 1 ay sonra 10 gb 40 TL 4.5G hızında tarife çıkardılar. Bu plakaları yaptırdık, yaptırdıktan 2 ay sonra kanun çıkardılar, hayatın  bana karşı garezi var sanırım. Amasya'ya gidince yeni plaka bastırayım bari ücreti fazla değilse. Eski plakalar hem eğik hemde vida değili var bir sürü. 
Eren yil basından önce 60 tl idi ben yeni aldigimi aracinkini amasyada tekrar bastirmistim servisin verdigi ankara baskisiydi begenmemistim amasyadaki ayni app gibi zaten
590bb0c91b268766dc158d8eecd5c4cd.jpg

Buda ankara baskisi
cbf807b48d119cae783abefe4517ca11.jpg

Hocam öncelikle geçmiş olsun.

Cezayı savunacak değilim lakin birazcık haberleri takip etsek, o indirdiğimiz haber uygulamalarını "neler olup bitiyor"u anlayabilmek adına en azından günlük 10dk baksak yeterli. Artık şu "o kadar hızlı kanun değişiyor ki yetişemiyoruz" modumuzdan da kurtulalım bence. Çünkü bizimde o kanunun bilgisine o denli hızlı ulaşacak imkanlarımız var.

Maalesef sosyal medyaya ayırdığımız zaman kadar memlekette yaşananları, dünyada yaşananları takip etmiyoruz. Yada memleketin ahvallerini, sosyal medyanın kaynağı belli olmayan provokatif haberlerinden öğrenmesek bence daha güzel bir Türkiye'de yaşayabiliriz.

Protesto amacınızı anlıyoruz @fcsrn hocam ama gerek yok sırf plakadan 400 kusüre. Onun yerine 2 kere radara girmeyi tercih ederim. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Cezayı savunacak değilim lakin birazcık haberleri takip etsek, o indirdiğimiz haber uygulamalarını "neler olup bitiyor"u anlayabilmek adına en azından günlük 10dk baksak yeterli. Artık şu o kadar hızlı kanun değişiyor modumuzdan da kurtulalım bence. Çünkü bizimde o kanunun bilgisine o denli hızlı ulaşacak imkanlarımız var.

Maalesef sosyal medyaya ayırdığımız zaman kadar memlekette yaşananları, dünyada yaşananları takip etmiyoruz. Yada memleketin ahvallerini, sosyal medyanın kaynağı belli olmayan provokatif haberlerinden öğrenmesek bence daha güzel bir Türkiye'de yaşayabiliriz.

Protesto amacınızı anlıyoruz @fcsrn hocam ama gerek yok sırf plakadan 400 kusüre. Onun yerine 2 kere radara girmeyi tercih ederim. 
Amacım protesto değil ki Hocam, Amasya'ya gidince yeni baskı ne kadar onu sorup ona göre yaptıracağım, pleksiler duracak ama. :)  

APP ye ceza geldiğini birkaç gün önce okumuştum ama 427 lira çok gerekli olmayan bir detay için ciddi bir meblağ bence. Ayrıca beyaz araç sahipleri genellikle siyah çerçeveyi silip kullanıyor yönetmeliği okumadım ama APP ye olduğu gibi çerçevesiz plakalarada ceza yazdıklarını duymuştum. İlgili yönetmeliğin forumda paylaşılmasının faydalı olacağını düşünüyorum. Dikkatli olmakta yarar var. 

Geçmiş olsun. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Cezayı savunacak değilim lakin birazcık haberleri takip etsek, o indirdiğimiz haber uygulamalarını "neler olup bitiyor"u anlayabilmek adına en azından günlük 10dk baksak yeterli. Artık şu "o kadar hızlı kanun değişiyor ki yetişemiyoruz" modumuzdan da kurtulalım bence. Çünkü bizimde o kanunun bilgisine o denli hızlı ulaşacak imkanlarımız var.

Teşekkür ederim Hocam.

Hergün istisnasız sabah akşam haberlerini izleyen birisiyim. Ülkedeki olayları takip ediyorum.Üstelik fırsat buldukça da gün içinde twitter üzerinden gelişmeleri takip ediyorum. Ama böyle bir habere rastladığımı hatırlamyorum. "O kadar hızlı kanun değişiyor ki yetişemiyoruz" modunununda yanlış olduğunu düşünmüyorum.Bilmediğimiz bir sürü kanun çıkarılıyor khk kapsamında karşılaşınca öğreniyoruz malesef. Cezayı yedikten sonrada internette araştırmak istedim bu konuyu ama maselef otomobil sayfaları dışında haber sitelerine de rastlayamadım.

Doğrudur hocam takip etmek gerekiyor. Ama bu app plaka haberine 3 gün art arda denkgeldim, hatta şöyle bir söylemde bulundum; "tamam yeter artık sıkıldım şu haberden app plakalarımızı orijinale çevireceğiz anladık" :)  

Hocam kanun, khk takibi mevzunda da yeni yayınlanan khkda şöyle yapılacak böyle olacak tarzında haberler görüldüğünde komple o gün yayınlananların tümüne bi göz atmakta fayda görüyorum. Çünkü adı duyulan kanunların yanına genellikle birşeyler serpiştiriliyor. 

iki sene önce 88 tl idi baya bindirmisler

şoförler odasından alırken boyanmadan alıp dışarıda kendim boyattim tavsiye ederim memnunum.

Arkadaşlar biraz önce app plakadan tam 427 TL ceza yedim. KHK kapsamında çıkan kanunlardan biriymiş.Devlet vatandaşı nereden cezalandıracağını şaşırmış durumda. Ülkede o kadar olay olurken tek derdimiz app plaka olmuş.Sizlerinde başına böyle bir şey gelmeden değiştirin.
KHK'lar ile suç veyahut ceza belirlenemez. Eğerki cidden bu aldığınız cezanın kapsamı KHK ile belirlenmişse dava açın derim. Avukatınız iyiyse KHK hükmünün kaldırılmasına kadar yolunuz var.

selamlar saygılar sayın üyeler. Öncelikle geçmiş olsun. Benim bu app plakalar ile ilgili şöyle bir bilgim var. Eğer plakalarda mühür var ise ceza yazılmıyor dendi bana. Bu konu hakkında net bilgisi olan var ise bizleri aydınlatabilir mi? Benim plakamda app fakat mühürlü. Şimdiden teşekkürler.

selamlar saygılar sayın üyeler. Öncelikle geçmiş olsun. Benim bu app plakalar ile ilgili şöyle bir bilgim var. Eğer plakalarda mühür var ise ceza yazılmıyor dendi bana. Bu konu hakkında net bilgisi olan var ise bizleri aydınlatabilir mi? Benim plakamda app fakat mühürlü. Şimdiden teşekkürler.
Teşekkür ederim Hocam.Öncesine kadar öyleydi.Benim plakalarımda mühürlü ama kabul görülmedi malesef.

Geçmiş olsun hocam, sadece şunu diyorum madem yasak şoförler odası da daha güzel bir font ile bassa plakaları? Sağ ve soldan farklı aralık olan, saçma ve daha zor anlaşılan bir fontta plaka kullanmaktayım.
Bende mühürlü app yaptırıp bu cezayı duyduktan sonra eski çirkin plakalarıma geçtim, mutsuzum. [emoji17] şuan dolabımın üzerinde bana bakıyor güzelim baskı plakalar.

Geri
Üst Alt