Arka Silecek Fiskiye Su Sıkmıyor

İsim
Hüseyin
Merhaba Arkadaşlar;

Akşam aracı çalıştırdım arka cam kirliydi temizlemek için su sıkayım dedim ama arka silecek fiskiyesi su sıkmıyor. Ön cama su sıkıyorum bi sorun yok havalar soğuk sadece arka silecek suyu donmuş olabilir mi? ön ve arka sileceklere su ayrı borulardan mı geliyor fiskiye su sıkma motoru neresinde oluyor bizim araçların (golf mk7) 3. stop lambasının orda mı yoksa ön tarafta motor bölümünde mi?

Birde arka cama gelen fiskiye su  borusu neresinden geçiyor aracın tam olarak biliyor musunuz?

Hocam eğer antifrizli suyu koyarken araçta ki cam suyunu tam boşaltmadıysanız borularda ki ya da su fıskiyelerinde ki normal su donuyor. Ön tarafı sıkarak boşalttıysanız arka taradın hortumlarında ki veya fıskiyesinde ki su donmuş olabilir, geçen sene sivasta çok yaşadım onu, artık akıllandım tam boşaltmadan koymuyorum antifrizli suyu. :)

servis koydu cam suyu ben ilave etmedim. büyük ihtimal o zaman içindeki suya ilave yapmış boşaltmamış. hortum mu patlak çatlak acaba diye düşündüm bende. 

Ayni dedigin sorunu 10 gun once ben yasadim.on tarafta sikinti yoktu arka silecek calismiyordu.on silecegi kullanarak icerideki tum suyu bosalttim ve sicak su koydum aninda acti.sonrada sicak suyu komple bitirip yeni antifirizli su koydum sikinti gecti.sizde deneyebilirsiniz.

Hocam donmuş durumda basmakta fiskiye motoruna zarar verir herhalde dimi?  bu suyun donması hortumun çatlamasına sebep olmaz mı ? 

Hocam donmuş durumda basmakta fiskiye motoruna zarar verir herhalde dimi?  bu suyun donması hortumun çatlamasına sebep olmaz mı ? 
On taraftan su atiyorsa bir zarar vermez bence ama arka tarafa atmaya calisirsaniz basinctan dolayi zarar verebilir.ben bu sikintiyi yasadigimda arka tarafin silecek motoruda donmustu ve hic calismiyordu.

birde suyun cikis kismida donmus olabilir.ilk once arka camdaki cikis noktasina birazcik sicak su dokup deneyin.belkide sadece o kisim donmustur.

On taraftan su atiyorsa bir zarar vermez bence ama arka tarafa atmaya calisirsaniz basinctan dolayi zarar verebilir.ben bu sikintiyi yasadigimda arka tarafin silecek motoruda donmustu ve hic calismiyordu.

birde suyun cikis kismida donmus olabilir.ilk once arka camdaki cikis noktasina birazcik sicak su dokup deneyin.belkide sadece o kisim donmustur.
zaten çok az damlıyor hocam su sıktığımda hafif hafif.

İgne ile deligine mudahale de cozum olabilir

Geri
Üst Alt