Golfümü teslim aldım ama

velihoca

Yeni Üye
İsim
Veli
Arkadaşlar , yılbaşı öncesi golf 1.6 tdi comfortline düz vites aldım. Araç uşakta olduğu için görmedim aldım.Malum Afyonda  oturuyorum.Bugün aracı almaya gittim. Her şey güzel ama sol kapıda gamze gördüm. Aldığım beyfendiye söyledim ama oda ilk orada gördü.Yapacak bir şey yoktu.Nazarlık olarak artık kalacak. Çizik değil ,  vuruk değil , fabrikasyon hata. Bu araçları üretim bandından çıkarırken herhalde incelemiyorlar. Daha öncede Passat aldım , onunda ön kaputunda vardı. Jetta aldım , arka kaputunda vardı. Şaştım kaldım bu işe.Siz ne dersiniz. Ne yapmalıyım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Veli bey önccelikle aracınız hayırlı olsun kazasız belasız güzel günlerde kullanın . Bu tip sorunlar ara ara olabiliyor fakat hepsinin size denk gelmesi şansızlık olmuş . 

@mahmut0382Sayın hocam , ilgin için teşekkür ederim. Ama Passatı alırken VW çalışanı olayı fark etmiş , bana aracı veremeyeceklerini söylediler. Sonradan bende başka yerden bir araç aldım. Ama söylemek istediğim şu , diğer insanların aldığı araçlarda VW hariç bu tip gamzeler pek olmuyor. Niye hep VW oluyor anlamadım. Ben de sürekli VW alıyorum. Seviyorum konforunu. Ama bu tip şeylerde mide bulandırıyor.

@mahmut0382Sayın hocam , ilgin için teşekkür ederim. Ama Passatı alırken VW çalışanı olayı fark etmiş , bana aracı veremeyeceklerini söylediler. Sonradan bende başka yerden bir araç aldım. Ama söylemek istediğim şu , diğer insanların aldığı araçlarda VW hariç bu tip gamzeler pek olmuyor. Niye hep VW oluyor anlamadım. Ben de sürekli VW alıyorum. Seviyorum konforunu. Ama bu tip şeylerde mide bulandırıyor.
Rica ederim .

Veli bey diğer markalarda da bu gibi sıkıntılar oluyor vw en çok satılan araçlardan biri dolayısı ile en fazla da vw de olması normal . 

Geçmiş olsun ve hayırlı olsun güle güle kullanın. Kabul etmeyebilirdiniz aslında %100 haklı olabileceğiniz bir konumdaymışsınız fakat olmuş artık, nazarlık olarak görün ve keyfini çıkarın bu saatten sonra :) . Yalnız işin güzelliği şu; bunu size yansıtmadan önceden görüp kendi kusurlarını kendileri kapatmaya kalkarlardı, bir şekilde sonradan ortaya çıksaydı yada öğrenseydiniz acaba daha büyük birşey mi vardı da düzelttiler derdiniz, içiniz öyle bir duruma oranla biraz daha rahattır en azından böyle bakmak lazım. 

Tekrar hayırlı olsun hocam.

Kusurlu ürün...  keşke tüketicinin korunması hakkında kanun hükümlerini kullanıp bedel tenzilatı kullansaydınız..

Hocam gecmis olsun Allah aracinizi güle güle ve güzel günlerde kullandırmak nasip etsin bende keske aracı almasaydınız diyeceğim yada fiyatını kirdirsaydiniz diyecegim ama keskeler geldi gecti cunki hep keske keske diyeceğiz en iyisi kafanıza takmayın adim atacaginiz yasal yollar aracı kendinizden daha da soğutabilir ve uzun bir süreçten geçersiniz en kısa yollu çok belirgin durmuyorsa öyle kullanın ama yok kafanıza takılıyorsa vakumlayarak sorunu gidebilirsiniz belki
bir fotograflada paylasirsaniz daha çok yardimci olabiliriz

Kapının fatura kısmında değilse boyasız göçük düzelten bir yerde 50-100 tl arası bir ücretle basitçe yaptırabilirsiniz

@ravendi@mahmutAlmadığım araç daha önceki Passat dı.Passatın ön kaputunda gamze vardı.Vermediler.Doğuşa bildirdiler.Sorun yok demiş.Aracı o şekilde sattılar.Ama ben onu almamıştım. Golfü  aldım ama. Seçenek yoktu o an için.Fatura kesilmeden önce araca baksam herhalde almazdım. Ama aldıktan sonra da orada gamze oluştuysa yapacak bişey yok.Allah daha beterinden korusun diyorum.Almasam yine başka bir araçta yine gamze olabilirdi..Bıktım bu gamzelerden.

@UĞUR_05Yandan direk kapıya bakarsanız görülmüyor. Aracın önünden hafif açıyla arka kapıya bakarsanız kapı çizgisinin biraz üstünde hafif gamze var. Satış görevlisi de o anda gördü. Önceden görse aracı bana vermezdi. Aynı yerden 2. defa araç alıyorum. Şirketlere araçlar geldiği zaman bunları kontrol ediyorlar. Bu tip gamzeler varsa Doğuş Otomotive resim çekip gönderiyorlar. Duruma göre indirim yapıyorlar. Bazen yapmıyorlar.Çok dikkatli baktığım için gördüm.Yoksa herhalde görülmezdi.

@UĞUR_05Fotografta görmek zor bence.Kuvvetli ışıkta görülür.Ben gördüm ama başka biri yerini söylemezsem herhalde bulamaz.Çok dikkatli bakmak lazım.

Arkadaşlar , yılbaşı öncesi golf 1.6 tdi comfortline düz vites aldım. Araç uşakta olduğu için görmedim aldım.Malum Afyonda  oturuyorum.Bugün aracı almaya gittim. Her şey güzel ama sol kapıda gamze gördüm. Aldığım beyfendiye söyledim ama oda ilk orada gördü.Yapacak bir şey yoktu.Nazarlık olarak artık kalacak. Çizik değil ,  vuruk değil , fabrikasyon hata. Bu araçları üretim bandından çıkarırken herhalde incelemiyorlar. Daha öncede Passat aldım , onunda ön kaputunda vardı. Jetta aldım , arka kaputunda vardı. Şaştım kaldım bu işe.Siz ne dersiniz. Ne yapmalıyım.
Hocam öncelikle aracınız hayırlı uğurlu olsun allah kaza bela vermesin. Gökhan hocamda bahsetmiş göçük düzeltme ile hatasız hale getirtilebilir.  

@tolgaoSayın hocam , ilginiz için teşekkür ederim. Daha önceden RS ye gidip Passatın ön kaputunda olan gamze için danışmıştım. Çalışan eleman hiç elletme hocam dedi. Eğer dışa doğru fazla çekersek daha kötü olur. Boyamak zorunda kalabiliriz dedi. Bende o şekilde kullanmıştım. Önceki aracım Passat 1.6 TDİ Comfortline DSG idi. Şehir içi kullanımı zor olduğu için satıp Golf aldım.

@velihoca

hocam çektirme değil de özel çubuklarla kapı içine ulaşıp ittiriyorlar , o iş benim daha aklıma yatıyor.

Geri
Üst Alt