Yer Tasarrufu sağlayan stepne (1G6)

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Yer Tasarrufu sağlayan stepne

Opsiyonel donanım kodu: 1G6

Tutarı: 118 TL. (Vergiler dahil) sonradan alınırsa 558 TL

Muafiyet ve Zorunluluklar: 17 veya 18 inch jantlar alındığında mecburi olarak alınmalıdır.

Yer Tasarrufu sağlayan stepne

Comfortline da 205 55 16R lastiklerin yerine takılan yer tasarruflu stepne 125 70 16R ölçülerinde

Golfte kullanılan 16" olsun 17" ve 18" olsun lastiklerin yanak genişlikleri ve tabanları farklı olsa da dış çapları birbirine çok yakın. Bu lastiklerin çapları arasında mutlaka fark vardır ama milimetrelerle ölçülebilir kanaatimce.

o denli bir fark olsa tehlike yaratacağı için kesinlikle tavsiye edilmez.

+ yer tasarruflu stepnenin fotoğrafını paylaşayım....

Bizdekiler dolma teker değil hava basılıyor (hem de ne hava : Max 60psi) ...

Sizce normal stepne ile arasında fark olsa yuvalarının kenarlarında da ciddi boşluk olmaz mı?

Patlayan ön lastikse kesinlikle ön lastiğe takılması önerilmediğini ben de duymuştum.

İki lastik arasında o denli ciddi fark olsa maksimum 80 km/h hıza çıkmaya da izin vermez.

Yer tasarruflu stepneyi ön aksa takmak çok doğru değil, uzun kilometreler boyunca veya hız limiti üstünde kullanılırsa ön düzeni bile bozabilir.

O yüzden ince stepnenin ön aksa takılması önerilmez . Ön lastik bile patlasa arka sağlam lastiklerden birinin sökülmesi, ince stepnenin oraya takılması ve sonra arka akstan çıkan sağlam lastiğin patlak olan ile değiştirilmesi önerilir ki bu halde bile fazla gezmemek , en yakın lastikçiye gidip onartmak veya onarılamıyorsa yeni lastik almak önerilir.

Şehir içi kullanım ağırlıklıysa kesinlikle öneririm.

Şehirler arası kuş uçmaz kervan geçmez yurdumun yollarında çok da kullanışlı olmayacaktır.

Şehirler arası yola stepnesiz çıkmak lüzumsuz bir özgüven patlamasının sonucu olur, ama bu patlama kendini imha anlamına da gelebilir.

Alimallah kamyoncuların insafına kalıverirsiniz ıssız yollarda sonra...

stepnesiz şehirler arası yola çıkmaz demek "..... aracını benzini dök yak demek "

3D6410.jpg
l7qg0r.jpg
MEVMP1.jpg
GYmrpr.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@silvershadow hocam merhaba bugün bu stepneden almak icin servisi aradim ama dogru ifade edemedim hrld,  zira 800kusur bir fiyat soyledi. Tam olarak kodu kac demek lazim acaba bilginiz var mi?

newspeed dedi:
@silvershadow hocam merhaba bugün bu stepneden almak icin servisi aradim ama dogru ifade edemedim hrld,  zira 800kusur bir fiyat soyledi. Tam olarak kodu kac demek lazim acaba bilginiz var mi?
Bende merak ediyorum acaba ne kadar fiyatı var takipteyim...

@newspeed

değerli Hocam;

16 ve 17" için

1G6 veya yedek parça ürün kodu: 1K0601324C

@silvershadow 558TL imis s=s19

Cikma almak lazim, orijinal abukmus.

@CMasteR

Ya da tamir kiti almak bir alternatif olabilir.

Bu stepnenin tek kötü yanı bagaj havuzunun belini bükmesi. Sonradan ekletmek isteyen arkadaslara tavsiyem kaliteli tamir kiti almaları.

Herkese merhaba,

18" Durban jantlar ile gelen yer tasarruflu stepne 16" mi yoksa 18" mi? 2.el bir araba bakiyorum ve 18" Durban olmasina ragmen stepnesi 16". Stepnenin de 18" olmasi gerekmez mi? Simdiden tesekkurler.

Herkese merhaba,

18" Durban jantlar ile gelen yer tasarruflu stepne 16" mi yoksa 18" mi? 2.el bir araba bakiyorum ve 18" Durban olmasina ragmen stepnesi 16". Stepnenin de 18" olmasi gerekmez mi? Simdiden tesekkurler.
18inç jant stepne yuvasına sığmaz ki.Benim aracımda da fabrika çıkışı durban jant var stepnesi yer tasarruflu olandan yani bir yanlışlık yok.

@silvershadow Teşekkürler bilgilendirme için. Bu stepne ile bagaj hacmi artıyor mu? Bagaja faydası var mı?

Geri
Üst Alt