ANKET - Hangi Akaryakıt Firmasını Kullanıyorsunuz?

Hangi Akaryakıt Firmasını Kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    386
Aklı kelden esprisini yapmak istemiyorum artık. 8D

En beğendiğim yaktlardan biri Shell V-Power Nitro+ 95 Oktan.

Bu benzin V-Power olmasına rağmen FuelSave’den daha uzun menzil sunuyor.

Ama benzinlik markasından çok, sirkülasyon olan bir benzin istasyonu olması benim için daha önemli.

Ben uzun bir süre shell den yakıt aldım daha sonra opet i denedim ve ilginç bir şekilde opet ten aldığım yakıt ile şehir içi ve şehir dışı daha fazla km yaptım. Aynı durumu yaşayan var mı ? 

Ben uzun bir süre shell den yakıt aldım daha sonra opet i denedim ve ilginç bir şekilde opet ten aldığım yakıt ile şehir içi ve şehir dışı daha fazla km yaptım. Aynı durumu yaşayan var mı ? 
Merhabalar@Blackjoke Tespitinize katılıyorum bende aracımı aldıktan uzun bir süre (2016/03) shell nitro kullandım bir yıl kadar daha sonra Opet’ten almaya başladım sizinde dediğiniz gibi tüketimde hissedilebilir bir şekilde iyileşme oldu.
Mutlu pazarlar dilerim.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Merhabalar@Blackjoke Tespitinize katılıyorum bende aracımı aldıktan uzun bir süre (2016/03) shell nitro kullandım bir yıl kadar daha sonra Opet’ten almaya başladım sizinde dediğiniz gibi tüketimde hissedilebilir bir şekilde iyileşme oldu.
Mutlu pazarlar dilerim.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk
2 olduk bakalım başka böyle bir durum yaşayan çıkacak mı. size de mutlu pazarlar :D  

eski arabamda 1 sene sadece shell kullandım yolda kalma pahasına başka marka kullanmadım, hatta aracı satarken bir tomar fişide alıcıya verdim  :)) manyak demiştir kesin golfde 1 sene aynı shell kullandım ama yakıt öyle arttı ki kampanya hangisin de ise ondan kampanya yoksa shelle devam,  Yanlız opete düşmanım ondan kampanya varsada almam

Opet veya shell. Benzin olarak sanki shell bir tık ileride gibi geliyor bana, bilemiyorum belki de psikolojiktir ama arkadaşımla rolling yaparken aynı şartlar altında opetin benzini varken yenilmiştim, shell varken yenmiştim :)

eski arabamda 1 sene sadece shell kullandım yolda kalma pahasına başka marka kullanmadım, hatta aracı satarken bir tomar fişide alıcıya verdim  :)) manyak demiştir kesin golfde 1 sene aynı shell kullandım ama yakıt öyle arttı ki kampanya hangisin de ise ondan kampanya yoksa shelle devam,  Yanlız opete düşmanım ondan kampanya varsada almam
niçin opete düşman oldunuz hocam :)

Opet veya shell. Benzin olarak sanki shell bir tık ileride gibi geliyor bana, bilemiyorum belki de psikolojiktir ama arkadaşımla rolling yaparken aynı şartlar altında opetin benzini varken yenilmiştim, shell varken yenmiştim :)
Hocam o kadar fark olacağını zannetmiyorum sonuçta bunlar sadece benzin yani katkılı filan değil ne biliyim oktanı bile aynı sonuçta siz öyle bir bahsettiniz ki sanki birinde etanol varmış gibi bir hava oldu :)

Hocam o kadar fark olacağını zannetmiyorum sonuçta bunlar sadece benzin yani katkılı filan değil ne biliyim oktanı bile aynı sonuçta siz öyle bir bahsettiniz ki sanki birinde etanol varmış gibi bir hava oldu :)
Harbiden öyle yaptım :D

Benimki psikolojik etanol :D

Genelde yüzde beş indirim kartı olduğu için petrol ofisi tercih ederim. İki ay önce OPET kampanyası nedeniyle OPET ten, geçen ay da Shell kampanyası nedeniyle Shell den benzin aldım. 

Hiçbiri diğerine üstün değil diye düşünüyorum. 

Kampanya hangisinde ise ondan devam:)

Opetle Shell arasında olur mu bilmiyorum o kadar fark ama Total ile Shell arasında oldu. Daha yeni iki hafta önce İstanbul'a doğru yola çıkarken totalden doldurdum depoyu. Araba bildiğin gitmemek içi diretiyordu. Gelirken Shellden doldurdum, görevli arkadaş normal mi performanslı mı dedi performanslı olandan olsun dedim. Aracın çekişi net olarak arttı. 

He bi de şu var,  dediğiniz olayı bende deneyimledim. Opet menzil olarak daha fazla götürüyor özellikle dizelde ama performans bi tık daha az. 

Bir de dizeller için önemli bir nokta, opetin yakıtı shell ve bp ye göre dpfyi (dizel partikül filtresi) daha çabuk dolduruyor. Opetten aldığım da daha sık rejenerasyon yapıyor araç.  Bp veya shell de opete göre daha az rejenerasyona giriyor. 

İyi akşamlar, lütfen birileri açıklasın ? bu araçların deposu kaç litre ? [emoji4]

700km yol yaptım 30km daha menzil gösteriyordu ama genelde daha fazla km yaparım fakat son İstanbul buluşmamızda  değerli kardeşimiz   @fcsrn   Erenin konvoy başı olması dolayısıyla kahvaltı mevkiine adeta ışınlandık [emoji41] 180kms süratli gördüğümüz doğrudur,işler böyle olunca maalesef 800 veya 850 km yapmadan benzin alma ihtiyacımız doğdu  [emoji4][emoji39]

/monthly_2018_05/IMG_3094.thumb.JPG.e13cf809d4c6d07ec765ed56435b2c19.JPG

/monthly_2018_05/IMG_3090.thumb.JPG.34ddbf24dba0d20a49fb7755820f77f1.JPG

/monthly_2018_05/IMG_3097.thumb.JPG.40fa444159375795070ae93594a94f9a.JPG

Geri
Üst Alt