ANKET - Hangi Akaryakıt Firmasını Kullanıyorsunuz?

Hangi Akaryakıt Firmasını Kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    386
Eren hocam opet'ten alınan son yakıttan sonra kaç km'de bir DPF temizliği yaptı araç..? Uyarı lambası yaparak aktif mi yoksa lamba yakmadan pasif mi yapıyor? Benim Golf'te trafiğin yoğunluğuna göre her 250-300km bir "pasif" rejenerasyon yapıyor., tabii şehiriçi olduğundan uzun süreli tüketimde ortalama hız 15-20km falan yani çok düşük., Bu zamana kadar DPF 'yi çok doldurarak (yakılacak atıkları) biriktirmedim yani hiç lamba yakarak aktif rejenerasyona düşürmedim., Aracın km-sıfırlama tuşunu dpf için kullanıyoruz anasını satayım., Ben Shell kullanıyorum hatta Shell Türkiye'nin işletmesini yaptığı istasyonlardan alıyorum., Shell daha kaliteli ama daha az yol gidiyor deniliyor yani ben İstanbul trafiğinde sakin kullanımda 1 depo ile 740km'yi geçemedim şuana kadar..
Km olarak ölçmedim hiç. Focus'ta uyarı lambası yok, yolculuk bitip araç rölantiye döndüğünde anlık tüketim normalde 0.4-0.5 oluyor. Dejenerasyon sırasında 0.8-1.0 oluyor ve temizlik yaptığını anlıyorum ve kapıyı açtığımda fanın çalıştığını duyuyorum ve stop etmiyorum aracı. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ben bp den alıyorum sıkıntı olmuyor

Yakit konusunda global markalarin hicbirinde sorun yasanacagni dusunmuyorum bp shell total opet hepside kalite olarak birbirne esdeger belki ama shellden baska pompa degmedi bizim 7 ye evime yakin cok guzel bir istasyon var gayet temiz guleryuzlu personelleri olan en onemlisi kocaman ve temiz bir araziye sahip malum bizim gibi arabasyla fazla hasir nesir olan insanlar yikar siler kurular cilalar vsvs bunlar icinde temiz genis ve tatminkar olmasi onemli yillarin verdigi bir aliskanliktan oturu shell den baska kullanmiyoruz sorunda yasmafik sukur ailemizde farkli markadan petrol isleten yakinlarimiz olmasina ragmen [emoji3]

Bende eskiden Koç kazansın diye Opet alıyordum, şimdi Vw kampanyası ile % 5 veren bp yi kullanıyorum, herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Memnunum.

Normalde shell ama indirim olursa totali affetmem alır geçerim

Shellden aldım 2-3 depo 550 km gitti sonra opetten aldım 600 km yi buldu neredeyse

Bu depoyu da tekrar opetten fulledim bakıcam kaç km gidiyor

Benim aracım benzinli,tercihimi BP den yana kullanıyorum.Ww kampanyası var aldığın yakıtın %5 ni hesabına atıyor.Çok memnunum ...

Benim aracım benzinli,tercihimi BP den yana kullanıyorum.Ww kampanyası var aldığın yakıtın %5 ni hesabına atıyor.Çok memnunum ...
Hocam merak edip BP'nin sitesine baktım da, orada %3 görünüyor. Ne ile birlikte bu rakam %5'e ulaşıyor?

Yıllardır Shell v-pover Nitro alıyorum benzin.

Geçen ay BP ye malum VW kampanyasına dahil olmak için SMS attım kampanya katılım süresinin dolduğu ve bitti ile ilgili cevap geldi.

Konu hakkında bilgisi olan var mı acaba? 

Yakıt kampanyalarına göre değişiyor:) tabiki bilindik markalarda olmak kaydıyla opet bp po umarım sürekli farklı yerlerden almam araç için sorun cıkarmaz

yaklasik 6 senedir shell disinda baska bir firmaya gitmedim.

onceki aracim golf 6’da da shell kullandim. bu aracimda da shell kullaniyorum cok memnunum. yalniz bu aracimda sadece shell nitro kullaniyorum ve cok memnunum. nitronum ne farki var diye soracak olursaniz, ayni iki araci yanyana koyup hangisi daha sesli calisiyor diye bakmaniz yetecektir.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Shell kartta biriken puanlarımla 3-5 ayda bir 40-50 TL kadar benzin alıyorum. Hep katkılı benzin aldım şimdiye kadar ama mesajları okudukça fikrim değişmeye başladı.

Servis bana yüksek oktanlı kullanmamı söyledi. Shell nitro alıyorum ben de artık :)  Zaten TSI motorlar için tutuşma eşiği yüksek yakıt kullanılmalıymış. Bununla ilgili youtube videoları da var :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt