Keyless Entry Anahtarsız Giriş Ve Çalıştırma (4F2)

Anahtarsız giriş ve çalıştırmaya alışınca gerçekten vazgeçilmez bir şey oluyor. Bundan sonra alacağım araçlarda ilk opsiyonum muhtemelen bu olacak. 

OnurD7 dedi:
Manuel vites ile bu opsiyon alındığında çalıştırmak için sadece frene basmak yeterli mi yoksa debriyaja da basmak gerekiyor mu? 
@MSE muhammed hocam? :)  çalıştırdım seninkini ama hatırlayamadım

onur hocam yüksek ihtimal debriyaja da basmak gerekiyor çünkü aracı çalıştırmanın birincil şartı keyless olmayan araçta da debriyaja basmak. anahtarı çevirmek yerine tuşa bastığımıza göre bence gerekiyor

@MSE muhammed hocam? :)  çalıştırdım seninkini ama hatırlayamadım

onur hocam yüksek ihtimal debriyaja da basmak gerekiyor çünkü aracı çalıştırmanın birincil şartı keyless olmayan araçta da debriyaja basmak. anahtarı çevirmek yerine tuşa bastığımıza göre bence gerekiyor
Murat hocam aynen yazdığınız gibi, yalnızca debriyaja basılması lazım. Fren olayı DSG'lerde geçerli.

@OnurD7 Onur hocam sistemin tek farkı birinde kontağı takıp çeviriyorsunuz diğerinde ise anahtarın araçta olduğunu sensörler algılıyor ve siz sadece düğmeye basıyorsunuz.

Motor manuel araçlarda debriyaja basılarak, DSG araçlarda frene basılarak çalıştırılıyor.

Arkadaslar selamlar, kapilarin kilitlenmesi icin kapi koluna illa dokunmak mi gerekiyor yoksa aractan uzaklastigimizda otomatik kilitleniyor mu? Tesekkurler.

Arkadaslar selamlar, kapilarin kilitlenmesi icin kapi koluna illa dokunmak mi gerekiyor yoksa aractan uzaklastigimizda otomatik kilitleniyor mu? Tesekkurler.
Renault uzaklaşınca, Mercedes ve VW kapı koluna dokunarak kilitliyor.

@silvershadow@calik Eski aracım Clio 4 tü, uzaklaşınca kapanıyordu :)  VW de bu şekil revise etse iyi olur. Talisman ve Megane yaklaşınca selamlıyor, passat ınki nasıl bilmiyorum. Çok teşekkür ederim.

@FurcHT VW ve Mercedes özellikle kapı koluna dokunduruyorlar, güvenlik ile ilgili bir sebebi var bana göre. 

@silvershadow@calik Eski aracım Clio 4 tü, uzaklaşınca kapanıyordu :)  VW de bu şekil revise etse iyi olur. Talisman ve Megane yaklaşınca selamlıyor, passat ınki nasıl bilmiyorum. Çok teşekkür ederim.
İsterseniz otomatik kilitleme var ancak anahtar araç içinde değilse 4 kapıdan herhangi biri kapatıldığı an kilitliyor :)  Bu can sıkıcı olabiliyor. 

@MSE Cok tesekkur ederim aciklamaniz icin :)  Renault taki anahtarsiz giris sistemi cok iyi calisiyordu, Golf e de alisacagim artik.

@MSE Cok tesekkur ederim aciklamaniz icin :)  Renault taki anahtarsiz giris sistemi cok iyi calisiyordu, Golf e de alisacagim artik.
Ben arabayı aldığımdan beri uzaklaşınca otomatik kilitlenmesi olayı ile uğraşıyorum ama bu zamana kadar ne bu işi yapmış birine rastladım ne de benden başka uğraşana... :)  

Bu özellik mevcut olsa bile takıntılı olduğum için döner bakardım aynalar katlanmış mı diye, çünkü herkesin bildiği gibi zekasını kötü işlerde kullanan birçok insan mevcut. Kumandanızdan aracı kapatamamınızı sağlayan yine aynı şekilde araçtan uzaklaştığınızda aracın bu durumu algılayamamasını sağlayan sinyal bozucu aletler kullanıyorlar. Mesela AVM'ye geldiniz aracı otoparka bıraktınız ve uzaklaştınız, nasılsa kendi kilitler diye düşünüyorsunuz, bu çok zeki insanlar sinyali engelleyip siz gözden kaybolunca aracı ele geçiriyorlar. Belkide bu sebeple VW bu sistemi kullanmıyordur. 

Daha önceden Ford Mondeo'da uzaklaşınca kilitleme vardı. Şuan kullanılmıyor diye biliyorum. 

@MSE hocam passat b8 in anahtarını bizim anahtara uydurabilir miyiz acaba ? tip olarak aynı ama susta olayını ortadan kaldırmış oluruz şık olur diye düşünüyorum.

@MSE hocam passat b8 in anahtarını bizim anahtara uydurabilir miyiz acaba ? tip olarak aynı ama susta olayını ortadan kaldırmış oluruz şık olur diye düşünüyorum.
O işi servis isterse yapar diye düşünüyorum hocam. Nasıl ki anahtarı kaybedince yenisini tekrar Arabaya tanıtıyorlar. Bu da aynı şekilde tanıtılabilir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

O işi servis isterse yapar diye düşünüyorum hocam. Nasıl ki anahtarı kaybedince yenisini tekrar Arabaya tanıtıyorlar. Bu da aynı şekilde tanıtılabilir.

Sent from my iPhone using Tapatalk
ben aliexpresten b8 anahtar kutusu satılıyormu diye baktım ama daha düşmemiş sanırım. içindeki çip oturma yerleri aynıysa kendimiz halledebiliriz diye düşünüyorum. 

Anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemini gösteren bir video çektim 

Geri
Üst Alt