Pasta,Cila,Boya Koruma,Araç İç temizliği Hakkındaki Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz.

9507dd1b1426a973eca11036ade31557.jpg
hocam aracımın kaputunda boyle bı sey mevcut auto kıng de tum kaput ıslem gorur dendı daha oncede bu konu hakkında yazmıstım sımdı foto ekledım nasıl gıderebılırım bu sorunu ılla boya gerekıyor mu gerekıyorsa sadece o bolgeye mı yapılır yoksa tüm kaput mu sımdıden tesekkurler

hocam aracımın kaputunda boyle bı sey mevcut auto kıng de tum kaput ıslem gorur dendı daha oncede bu konu hakkında yazmıstım sımdı foto ekledım nasıl gıderebılırım bu sorunu ılla boya gerekıyor mu gerekıyorsa sadece o bolgeye mı yapılır yoksa tüm kaput mu sımdıden tesekkurler
Hocam renk galiba gümüş gri bu renk çok sıkıntılı ben resmi daha iyi anlayan birine göndereceğim umarım olumlu cevap alırız ve sorununuzu gideririz . Boya konusunda illa ki gerekecek amaç en az boya ile sorunu gidermeye çalışmak. Bu çizik için komple kaput boyatmayı bende tercih etmezdim az belli olacak olsa da rötuş tercihimdir .

Eyw hocam haber beklıyorum kara kara dusunuyorum seytan dıyor dısarda normal bı yerde yaptır boya gec boyadan oncede cek fotografını satarken skntı yasamazsın dıyo ama ıste malesef bende dahıl olmak uzere boyalı araca hele kı ön taraftan boyalı araca mesafelı yaklasıyoruz ne yapsam bılemedım

Eyw hocam haber beklıyorum kara kara dusunuyorum seytan dıyor dısarda normal bı yerde yaptır boya gec boyadan oncede cek fotografını satarken skntı yasamazsın dıyo ama ıste malesef bende dahıl olmak uzere boyalı araca hele kı ön taraftan boyalı araca mesafelı yaklasıyoruz ne yapsam bılemedım
Hocam maalesef renkten dolayı rötuş çok iyi olmuyormuş . :( Size özelden de yazacağım .  Bence bunun için komple boyatmayın gerekirse rötuş boyası ile siz rötuş yapıp bırakın . Azıcık belli olur ama komple boyalı olmasından iyidir . Maalesef bu gibi çizikler yüzünden bile araç boyandı mı değer düşüyor yan panellerde olsa yine bir nebze sıkıntı değilde kaput olunca aracı satarken bu gibi çizikler yüzünden hava yastığı patlattı mı gibi sorulara maruz kalabiliyoruz . 

Gökhan hocam siz arabaları karıştırıyorsunuz galiba . İyi ki gözünüzden kaçmış o gün hayatınız boyunca görüp görebileceğiniz en kirli araba benimki idi . Kendimi övmeyi sevmem ama kirletmesini daha iyi biliyorum . :D   

Camda küçük bir sticker vardı fakat cama polisaj yapmam gerektiğinden sökmek zorunda kalmıştım . 

@mahmut0382 yok hocam karıştırmadım.Sizin audi nasıl karışabilir o kadar golf arasında :D

@mahmut0382 yok hocam karıştırmadım.Sizin audi nasıl karışabilir o kadar golf arasında :D
Hocam Allah sizlere daha iyilerini nasip etsin . Ama inanın fiyatı sabitlemiş olsalardı tercihim golf olurdu . Daha uygun fiyata daha donanımlı araç sahibi olmuş olurdum . Allah cümlemize araçlarımıza kazasız belasız binmeyi nasip etsin gerisi önemli değil . 

Arkadaşlar size bu şekilde veya buna benzer vaatlerde bulunanlardan uzak durmanızı tavsiye ederim.

Seramik kaplamaların boyanın çizilme direncini arttırdığı doğrudur fakat bu abartılacak kadar değildir. Sert bir bezle kurulama bile bu ürünler için çizilme sebebidir.

57520aa9543a51ff3155e5d58db7cfd9.jpg

Mahmut hocam iyi aksamlar, 

Direksiyon derisindeki parlamayi nasil engelleyebiliriz. Bircok urun var ancak cogu cleaner/conditioner ikisi bir arada seklinde. Sizin oneriniz ne olur? Kiymetli bilgilerinizi merak ediyorum (kendi aracimda sonax genel temizleyici ile direksiyonu hafifce siliyorum)

Direksiyon derisindeki parlamayi nasil engelleyebiliriz. Bircok urun var ancak cogu cleaner/conditioner ikisi bir arada seklinde. Sizin oneriniz ne olur? Kiymetli bilgilerinizi merak ediyorum (kendi aracimda sonax genel temizleyici ile direksiyonu hafifce siliyorum)
Emre hocam parlamayı engellememiz maalesef pek mümkün değil ancak süreyi uzatabiliriz . Deride apc tarzı genel temizleyicileri zorunlu kalmadıkça kullanmayı tavsiye etmem onun yerine temizlik gerekiyorsa özel deri temizleyici ve arkasından deri besleyici kullanmak derinin daha uzun ömürlü olması için önemlidir . Bunun dışında her yıkamada Auto finesse spritz veya Adams total interior detailer kullanabiliriz . Bu şekilde deri mümkün olan en uzun süre ilk günkü halini koruyacaktır .  

Emre hocam parlamayı engellememiz maalesef pek mümkün değil ancak süreyi uzatabiliriz . Deride apc tarzı genel temizleyicileri zorunlu kalmadıkça kullanmayı tavsiye etmem onun yerine temizlik gerekiyorsa özel deri temizleyici ve arkasından deri besleyici kullanmak derinin daha uzun ömürlü olması için önemlidir . Bunun dışında her yıkamada Auto finesse spritz veya Adams total interior detailer kullanabiliriz . Bu şekilde deri mümkün olan en uzun süre ilk günkü halini koruyacaktır .  
Tesekkur ederim hocam, o mat goruntuye o hastayım ki dısarda bazi golflerin direksiyonunu parlamis sekilde gorunce direk soğuyorum:)) basima gelmemesi icinde onerilerinizi deneyecegim

Hocam aynı dertten bende muzdaribim Mahmut hocamın tavsiyeleriyle bir kaç ürün aldım. Haftaya falan ürünü uygularım öncesi-sonrası fotoğrafları çekeceğim inşallah. Buradan takip edersiniz kayda değer bir değişim olursa size de ürünleri tavsiye ederiz alıp uygularsınız. Pek bir değişiklik olmazsa başka ürünlere yönelirsiniz. Bence bu yöntem daha ekonomik olur.

Hocam soruyu yanlış anlamışım siz parlamayı engellemek demişsiniz ben parlamayı gidermek olarak algıladım. :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tesekkur ederim hocam, o mat goruntuye o hastayım ki dısarda bazi golflerin direksiyonunu parlamis sekilde gorunce direk soğuyorum:)) basima gelmemesi icinde onerilerinizi deneyecegim
Rica ederim hocam . Her yıkama iç temizlikte auto finnese spritz kullansanız bile faydasını görürsünüz . Bunun dışında arada özel deri koruma ürünlerini uygulamanızı tavsiye ederim .

Hocam aynı dertten bende muzdaribim Mahmut hocamın tavsiyeleriyle bir kaç ürün aldım. Haftaya falan ürünü uygularım öncesi-sonrası fotoğrafları çekeceğim inşallah. Buradan takip edersiniz kayda değer bir değişim olursa size de ürünleri tavsiye ederiz alıp uygularsınız. Pek bir değişiklik olmazsa başka ürünlere yönelirsiniz. Bence bu yöntem daha ekonomik olur.

Hocam soruyu yanlış anlamışım siz parlamayı engellemek demişsiniz ben parlamayı gidermek olarak algıladım. :)  
Kadir hocam parlama için eskisi gibi olur mu bilemiyorum fakat mutlaka fark olacaktır . Dediğiniz gibi siz uygulayıp öncesini ve sonrasını paylaşırsanız aynı sıkıntıyı yaşayan veya yaşayabilecek arkadaşlara daha faydalı olmuş olur . Bende ilerde bu şekilde öncesi ve sonrası uygulamalar paylaşacağım . Düşünceniz için teşekkürler umarım ürünlerden memnun kalırsınız . 

Alacantra koltukların temizliğini nasıl yapıyorsunuz arkadaşlar? 

Bir de İstanbul'da tavsiye edebileceğiniz, cila yaptırabileceğim bir tanıdık var mı? Gidip görüştüğüm, CarWax, AutoKing gibi yerlere pek güvenmedim, detaylı ilgilenmiyorlar.
Kendim de becerikli olmadığım için, arabaya zarar vermek istemiyorum.
Dostum Merter maquiars da yaptırmıştım.. hem cila  hem detaylı iç temizlik..açık renk koltuk , ufaklık kusmuştu sildim daha da kötü oldu . Çok çok memnun kaldım 300 lira verdim , tahminim şimdi de aynıdır 

88c88a600882a703b3ffd4867730a322.jpg

Öncesi fotoğrafını direksiyon için çekmeyi unuttum bu uygulamadan sonraki fotoğraf

Geri
Üst Alt