Jump to content

AdanaDetailing

Pasta,Cila,Boya Koruma,Araç İç temizliği Hakkındaki Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz.

Recommended Posts

6 dakika önce, Beşiktaş1903 yazdı:

@1lac@1lac aman aracınızın bir yerlerini söktürmeyin hocam bana mantıksız geldi 

Koltuk temizligini nasıl yaptırabilirim 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@1lac  Kol dayamalari filan sokturmeyin, onlar sokulmeden cok guzel temizleniyor. Tek yere bagli kalmayin ankarada dby ve vintage’den fikir alin. Bizim bu tarafta yok oyle yerler, bi olsa yeniden ic mekan polisajina girerdik. Araci gormeden fiyat verdiyse direkt eleyin, kesin bilgi :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, 1lac yazdı:

Koltuk temizligini nasıl yaptırabilirim 

En basit hali bu,

Ha siz vakumla cekin, kusma ihtimaline karsi, illa ki bi yerlerde vakumlu supurge vardir tanidiklarinizda. Koltuk yikama detay isinde en kolayi, aracinizda agir boya kusuru yoksa kendiniz de guzel uygulamalar yapabilirsiniz, yardim alacaksaniz da dby veya vintage ile gorusun Ankarada.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 22.05.2019 at 02:53, latissimusdorsi yazdı:

Degerli hocam, sizin pencerenizden baktigimda size hak veriyorum. Polisaj ve boya duzeltme islemlerinde led isiklar altinda ciddi emek harciyorsunuz, hicbir iz birakmadan duzeltme yapmak icin kucucuk bir bolgeye saatler ayirabiliyorsunuz. O yuzden bu kadar emegi daha stabil bir koruma altina almak elbette hakkiniz.

Ben araciyla ilgilenmeyi seven son kullanici acisindan dusuncelerimi yazmistim.  :) 

Hocam sizinle aynı fikirdeyim aracınızla ilgilenebiliyorsanız wax sizin için eğlenceli bile olabilir :) fakat çoğu kişinin bu imkanı maalesef olamıyor .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aracin kaputuna yapisan sineklerden dolayi izler olusmus. Silinince de cikmiyor tam olarak, iz kalmis gibi gorunuyor. Nasil temizleyebilirim. Arac tornado kirmizi

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 10.06.2019 at 23:17, 1661 yazdı:

Bursada araç içi detayli temizlik yaptırmak için önereceğiniz yer var mı?

Detay marketim

Evrim Detailing

Garaj turk

2 saat önce, Ugrtmzyrk yazdı:

Aracin kaputuna yapisan sineklerden dolayi izler olusmus. Silinince de cikmiyor tam olarak, iz kalmis gibi gorunuyor. Nasil temizleyebilirim. Arac tornado kirmizi

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Soft kil deneyebilirsiniz

forzaGilles bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, AdanaDetailing yazdı:

Doruk Detailing Harun Özer var selamımı söylerseniz ilgilenecektir

@Emptis

Hocam merhaba,

Arkadaş Çerkezköy Kızılpınar da. Bir 30-40km daha yol yapip beylikduzunde special works var orayi da tercih edebilirsiniz.

AdanaDetailing bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hocam selamlar

siyah arabam var yıkıyordum hergün birgün yıkamadım güneşde bastırmış kireç lekesi herhalde ful

üzüm sirkesi ve elma sirkesi söyleyen var

sonra üzüm yakar dediler

ne önerirsiniz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, harunlee yazdı:

Hocam selamlar

siyah arabam var yıkıyordum hergün birgün yıkamadım güneşde bastırmış kireç lekesi herhalde ful

üzüm sirkesi ve elma sirkesi söyleyen var

sonra üzüm yakar dediler

ne önerirsiniz

Gyeon wather spot en güvenli yöntemidir . Sirkede iş görür fakat 1/1 sulandırılmalıdır .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Atlantik mavi aracım var seramik kaplamalı 1.5 sene oldu üzerine beton makinasından harç gelmiş onlarda suyla bezle birşeyler yapmaya çalışmışlar daha çok batırmışlar çizikler var. İstanbul içinde işini iyi yapan /pasta cila + duruma göre seramik kaplama) tavsiyede edebileceğiniz kişiler var mıdır?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hocam bilgilendirdiğiniz teşekkür ederim öncelikle. Ben aracıma 4 ay önce seramik kaplama yaptırdım Serkan akgöz car care de aracımı sonaxın waxlı şampuanı ile yıkıyorum seramiğe zarar vereceği söylendi bu doğruluk payı var mı. Birde seramiğin bakımının yapılması gerekiyormuş fiyatını sordum 250tl dedi bakım dedikleri nasıl bir işlem kendim yapabilirmiyim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: alper32
      Değerli arkadaşlar,
      Araçlarımızda kullanabileceğimiz temizlik ve bakım ürünlerinden bazılarını sizler için @forzaGilles ve @AdanaDetailing üstadlarla beraber derledik.
      Bazı ürünler diyoruz çünkü "detailing" dünyası derya deniz. Dolayısıyla kesenize de dikkat ediniz
      Bu ürünleri ve kullanım talimatlarını internetten (detailingdükkanı, boyassi, yamaçlar detailing, kimyasal adamlar, erdem boya.. gibi sitelerde) rahatlıkla bulabilirsiniz.
      Ayrıca hiçbiri ile herhangi bir ekonomik bağımız bulunmuyor. 

Koyun yünü Yıkama Eldiveni
      - Mothers Lambswool Wash Mitt
      - Auto Finesse Lambs Wool Ultra Soft Wash Mitt 
      - Adam's Car Care Yün Yıkama Pedi

Mikrofiber Yıkama Eldiveni
      - Gyeon Q2M Smoothie
      - Chemical Guys Chenille Microfiber Premium Scratch
      - Auto Finesse Deluxe Wash Mitt

Yıkama İçin Fırça Başlığı (Eldivenle yoruluyorum diyenler için)
      - Aliexpress ten milk silk mop

Not: Eldiven ve başlıklar için CD testi yaparak araçta kılcal çizik yapıp yapmayacağını öğrenebilirsiniz.

Cilasız Şampuan
      - Nanolex Pure Shampoo
      - Zymöl Auto Wash
      - Sonax Red Summer

Cilalı Şampuan
      - Valetpro Poseidon
      - Sonax Wasch Wax cilalı şampuan (yeni formül sarı renk olanı)

Kurulama Havlusu
      - Chemical guys Mammoth
      - Gyeon Silk Dryer

Yıkama Sonrası Hızlı Cila (Quick Detailer)
      - Sonax BSD
      - Nanolex Wet Coat
      - Gtechniq C2V3

Katı Cila
      - Soft 99 fusso
      - Soft99 authentic

Nano koruma
      - Gtechniq csl
      - Dr beasleys nano resin
      Kil
      -Valet pro turuncu (soft)
      -Valet pro mavi
      Demir tozu sökücü/Balata Tozu Temizleyici
      -Valetpro Dragons Breath
      -Auto Finesse Iron Out

Jant Temizleyici (Rutin yıkama sonrası daha çok gündelik kullanım ve yumuşak kirler için)
      -Valetpro Bilberry Wheel Cleaner
      -Sonax falkenreiniger

Deri Temizleyici/Bakım
      - Valetpro Leather Soap
      - Gtechniq L1
      -Swissvax Leather Cleaner (bütçe uygun ise)

Deri Koruyucu/Süt
      -Valetpro Leather Protector
      -Swissvax Leather Milk (bütçe uygun ise)

Alcantara Temizleyici
      - Dr Beasley's microsuede cleanser (alkantara temizleyici)
      - Dr Beasley's microsuede protection (alcantara koruyucu)
      - Swissvax Alcanta Cleaner for Alcantara (ikisi bir arada ürün)
      - Dr Beasley's Microsuede Spot Remover (alcantara "güçlü" leke çıkarıcı)
      - Amway loc

İç Temizlik
      - Auto Finesse Spritz

Mikrofiber Bez
      - Microfaser
      - Rossmann
      - Hikari mikrofiber wax ve cila bezi
      - Gyeon Soft Wipe
      - BİM
      PÜF Noktalar
      - Güneşin altında araç yıkamayalım
      - Benzinlik köpüğünü kullanmayalım
      - Suyun araç üstünde kurumasına izin vermeden kurulayalım
      - Kullandığımız ürünün talimatlarına uyalım
      - Özellikle fazla ürün kullanmaktan kaçınalım
      - İç temizlikte fitilleri silmeyelim, piano kaplamayı çizmeyelim, deri kısımlarda kalitesiz ürün kullanmayalım
      - Araçlarımızı yılda bir iki kez butik çalışan detay merkezlerine götürelim
      - Nano-seramik-glass coat, polish, motor temizliği, kaput-cam filmi uygulamaları profesyonel uygulamalardır. Evde denemeyelim
      Kolay gelsin
    • Yazan: cradlemelih
      Herkese selamlar, aracıma yaptırmış olduğum boya koruma ve ufak tefek aracımda yaptığım değişiklikler ile ilgili bilgi vermek ve paylaşımda bulunmak için konuyu açmış bulunuyorum, yaptırdığım mekan "caresolution" isimli iş yeri, mekan sahibi sevgili Umut abi, gerçekten işinin ehli ve ne yaptığını bilen biri, kendisi ve ekibi gayet profesyonel olarak çalışmakta ve iş yerinden memnun olarak ayrılmanız için elinden geleni yapmakta.
      Yapılan işlemler;
      *Jant Boyama
      *Kaliper Boyama
      *Kaput Koruma Filmi
      *Boya Düzeltme ve Koruma
      *Detaylı iç temizlik ve koruma
      Sizi işlem sonucu ile baş başa bırakıyorum

• Yazan: Alperen099
      Herkese selamlar. Uzun zamandır aracıma yapmak istediğim bir uygulamayı, sonunda zaman ayırıp uyguladım ve gerçekten beni şaşırtan performansını siz değerli dostlarımla paylaşmak istedim...
      Ürünü bana bir arkadaşım tavsiye etti. Memnun kaldığını belirtti ama bu kadarını beklemiyordum. Hepsiburada'dan sipariş verdim, 3 gün sonra elime geçti. 45tl bir fiyata sahip.
      Uygulaması da gayet kolay. Aracı normal yıkayıp kuruladıktan sonra, gölge bir yer bulup, kaportanın soğuk olduğundan emin oluyoruz çünkü sıcak yüzeye uygulanması tavsiye edilmiyor. Daha sonra ürünü sıkıp, bir mikrofiber bez yardımıyla yüzeye eşit bir şekilde yayıyoruz. Sıktığımız yerde fazlalıklar kalırsa onları da ayrı bir bez yardımıyla alıyoruz. Yine konunun sonuna youtube'dan bir uygulanış videosu koyarım. Bi bakın derim. İşlem bu kadar basit. Çok sevdiğimiz hidrofobik etkiye kavuşmuş oluyoruz. Boya neredeyse hiç su tutmuyor.
      Sizi yağmurdan sonra çektiğim resimlerle baş başa bırakıyorum...

• Yeni Oluştur...