Pasta,Cila,Boya Koruma,Araç İç temizliği Hakkındaki Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz.

@mahmut0382 Değerli hocam, en son kuzenim aracını çok iyi dediği bir yere bıraktı (boya koruma temizlik vs) yahu gülme krizine girdim adam arabaya resmen zeytinyağı sıkmış:)) 600tl parasını aldı indirimli. Kuzenim bana da dedi senin aracını da yaptır koruma,içimden 2lt zeytin yağı 15₺ 

@mahmut0382 hocam bu benim son sorum olsun :)  camlara yağmur kaydırıcı ve buğu önleyici ( yan aynalar dahil ) ne önerirsiniz?

@mahmut0382 Değerli hocam, en son kuzenim aracını çok iyi dediği bir yere bıraktı (boya koruma temizlik vs) yahu gülme krizine girdim adam arabaya resmen zeytinyağı sıkmış:)) 600tl parasını aldı indirimli. Kuzenim bana da dedi senin aracını da yaptır koruma,içimden 2lt zeytin yağı 15₺ 
İyi ki indirim varmış . :)  Şaka bir yana 600 tl ye butik uygulama yapan yerlerden hizmet alabilirdi .

@mahmut0382 hocam bu benim son sorum olsun :)  camlara yağmur kaydırıcı ve buğu önleyici ( yan aynalar dahil ) ne önerirsiniz?
Batuhan bey yağmur kaydırıcı olarak düşük hızda etkili fakat 6 ay kadar ömrü olan gtechniq G5 i veya etkisi biraz daha yüksek hızlarda olan fakat 2 yıla kadar ömrü olan gtechniq G1 i tavsiye derim . Eğer daha önce g1 uygulamadı iseniz G5 uygulamanızı tavsiye ederim 6 ay bir kışı çıkarabilecek bir süre düşük hızlarda etkili olması da bir diğer artısı . Buğu için bence iç sirkilasyonu kapatıp havayı ön cama vermeniz yeterli ama illa kullanacağım derseniz gyeon q2 anti fog kullanabilirsiniz . 

Soru hakkınız sınırsızdır istediğiniz kadar soru sorabilirsiniz sıkıntı yok . :)  

@windshear @mahmut0382 cevaplar için teşekkür ederim hocam ben aklıma geldikçe yeşillendiririm burayı o zaman :D  

Degerli hocam , yanimda park eden camis kapisini oyle bir acmiski benim arka sag kapida cok kafif cokuntu var sanki deriye igne batirilmis gibi. Bu nasil duzeltilebilir ? 

@windshear @mahmut0382 cevaplar için teşekkür ederim hocam ben aklıma geldikçe yeşillendiririm burayı o zaman :D  
Rica ederim . :)  

Degerli hocam , yanimda park eden camis kapisini oyle bir acmiski benim arka sag kapida cok kafif cokuntu var sanki deriye igne batirilmis gibi. Bu nasil duzeltilebilir ? 
Camışlar maalesef her yerde . Hocam öncelikle geçmiş olsun . Sacda uzama yoksa boyasız göçük düzelten iyi bir usta yapar . Benim göçük hakkında çok bilgim olmadığından fikir beyan ederek sizi yanlış yönlendirmek istemiyorum. Bulunduğunuz yerde bir kaç göçükçüye danışmanızda fayda var . Boyasız olmaz diyenlere hemen aracı teslim etmeyin mutlaka bir kaç yerden fikir alın .

@mahmut0382 hocam seramik kaplama için öneriniz nedir 
Hocam gtechniq , gyeon , dr'beaslys nano resin , nanolex , hikari , modesta pisyasadaki kaliteli ürünlerden . Fakat üründen ziyade seramik kaplamalarda uygulanacak işçilikte en az ürün kadar önemli . Ürün ne kadar kaliteli olursa olsun işçilik iyi değilse üründen fayda yerine zarar görürsünüz . Benim aracımda şuan gyeon prime q2 var Haziran ayında uygulamıştım şu an ilk günkü gibi boncuklanma oluyor .Fakat size tavsiyem gyeon mohs gtechniq csl gibi daha üst bir ürün uygulatmanız .Ben prime q2 yi deneme amaçlı aracıma uyguladım ve beklediğimden iyi çıktı bahsettiğim mohs veya csl daha üst seviye ürünlerdir bunlarında üstü gyeon için mohs+ gtechniq için cs black edition + exov2 dir .

Uygulamada dikkat edilmesi gereken noktalar ise 

Su bazlı aşındırıcı kullanılmalı 

Finisaj tercihen orbital makine ile yapılmalı 

Polisaj öncesi boyadaki demir tozu , zift , reçini gibi yabancı maddeler temizlenmeli . (Demir tozu sökücü ve kil mutlaka uygulanmalı araç sıfır dahi olsa üzerinden ciddi miktarda demir tozu ve yabancı madde çıkabilmekte )

Polisajdan sonra araç gyeon prep tarzı bir ürün veya ipa ile en az 2 kere temizlenmeli .

Eğer seramik kaplama yaptırmayı düşünüyorsanız kurumsal firma veya servisler yerine butik iş yapan detailingçileri tavsiye ederim .

Hocam gtechniq , gyeon , dr'beaslys nano resin , nanolex , hikari , modesta pisyasadaki kaliteli ürünlerden . Fakat üründen ziyade seramik kaplamalarda uygulanacak işçilikte en az ürün kadar önemli . Ürün ne kadar kaliteli olursa olsun işçilik iyi değilse üründen fayda yerine zarar görürsünüz . Benim aracımda şuan gyeon prime q2 var Haziran ayında uygulamıştım şu an ilk günkü gibi boncuklanma oluyor .Fakat size tavsiyem gyeon mohs gtechniq csl gibi daha üst bir ürün uygulatmanız .Ben prime q2 yi deneme amaçlı aracıma uyguladım ve beklediğimden iyi çıktı bahsettiğim mohs veya csl daha üst seviye ürünlerdir bunlarında üstü gyeon için mohs+ gtechniq için cs black edition + exov2 dir .
Uygulamada dikkat edilmesi gereken noktalar ise 
Su bazlı aşındırıcı kullanılmalı 
Finisaj tercihen orbital makine ile yapılmalı 
Polisaj öncesi boyadaki demir tozu , zift , reçini gibi yabancı maddeler temizlenmeli . (Demir tozu sökücü ve kil mutlaka uygulanmalı araç sıfır dahi olsa üzerinden ciddi miktarda demir tozu ve yabancı madde çıkabilmekte )
Polisajdan sonra araç gyeon prep tarzı bir ürün veya ipa ile en az 2 kere temizlenmeli .

Eğer seramik kaplama yaptırmayı düşünüyorsanız kurumsal firma veya servisler yerine butik iş yapan detailingçileri tavsiye ederim .

Hocam teşekkürler

Arkadaşlar soğuk yerlerde yaşayan araç kullanıcıları genelde silecekleri cama yapışmasın diye kaldırır bu silecek yaylarının zamanla bozulup cama gerekli baskıyı uygulayamamasına sebep olur . Bunun yerine sileceklerinizin altına karton yerleştirebilir veya herhangi bir buz çözücü kullanabilirsiniz . Pasta cila ile alakası olmasa da paylaşmak istedim . 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar soğuk yerlerde yaşayan araç kullanıcıları genelde silecekleri cama yapışmasın diye kaldırır bu silecek yaylarının zamanla bozulup cama gerekli baskıyı uygulayamamasına sebep olur . Bunun yerine sileceklerinizin altına karton yerleştirebilir veya herhangi bir buz çözücü kullanabilirsiniz . Pasta cila ile alakası olmasa da paylaşmak istedim . 
hocam camda iz bırakmayan buz çözücüsü önerisi alabilir miyim ?

bir de bu ürün ile ilgili tecrübeniz var mı ?

http://www.meguiars.com.tr/paint-protect-365-gun-koruma

Hocam Adana'da buz çözücüye gerek kalmadığından hiç tecrübem yok . İz bırakır mı bilmiyorum ama marketlerde satılan ucuz buz çözücülerin dahi iş gördüğünü face gruplarında okuyorum .

Linkini paylaştığınız ürün meguiars yüksek ihtimal memnun eder meguiarsın m105 ve m205 hariç hemen hemen bütün ürünleri güzel . Fakat ben bu ürün yerine uygulama kolaylığı nedeni ile gtechniq c2v3 tavsiye ederim 8 ay koruma vaat eden bir ürün uygulaması hızlı cila ile aynı . Uygulama konusunda uğraşırım diyorsanız soft99 fusso harika bir ürün .

@mahmut0382 hocam c2v3 ürününden ben de çok memnum kaldım. Fakat sonra meraktan çin malı bir seramik koruma ürünü uyguladım. Şans eseri o da iyi çıktı. Şimdi epeydir gözüme kestirdiğim fusso coat ı uygulamak istiyorum. Acaba direk fussoyu uygulayabilir miyim yoksa önden kil ipa şart mı?

Geri
Üst Alt