Pasta,Cila,Boya Koruma,Araç İç temizliği Hakkındaki Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz.

@Matematikçi hocam temizleyeceğim leke çok sıradan fotoğraf çeksem farkı göremezsiniz ama uyguladıktan sonra bilgilendiririm sizi. Evdeki beyaz koltukta biraz leke vardı orda bi deneme yaptım leke gitti ama sanki ürünün lekesi kaldı :)  iyice kurusunda bidaha bakıcam :)

@mahmut0382 @forzaGilles Hocam ürünler geldi yarın denicem :)  Bu arada bi koruması yok sanırım sıkınca direk geliyo. Bide bagajda yatay bi şekilde bulundurcam akma falan yapar mı ?

Ekli dosyayı görüntüle 8973
Hocam Auto Finesse spritz'in on-off koruması olması lazım., carpet cleaner'ın ise ucunda "seal mühürünü" kırmadan sıksanızda çalışmaması tetiği engellemesi gerekirdi., eğer ucunda seal/mühür yoksa daha doğrusu mühür kırılmışsa carpet cleaner daha önce açılmış kullanılmış ürün göndermiş olma ihtimali söz konusu..!! Ürünleri yatay şekilde konumlandırmayın eğer bagaj kaplamasına dökülürse mazallah çok sıkıntı çıkarır hocam

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam Auto Finesse spritz'in on-off koruması olması lazım., carpet cleaner'ın ise ucunda "seal mühürünü" kırmadan sıksanızda çalışmaması tetiği engellemesi gerekirdi., eğer ucunda seal/mühür yoksa daha önce açılmıştır..!! Ürünleri yatay şekilde konumlandırmayın eğer bagaj kaplamasına dökülürse mazallah çok sıkıntı çıkarır hocam
Hocam mühür tetiğe basınca kırıldı. Auto Finesse Spritzte on off butonu sağa sola dönüyo ama tetiğe basmayı engellemiyo. Valet proyu evde tutucam Auto Finesse Spritz'i artık güvenli bi şekilde koyarım istetmenin oraya falan. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Belkide bana gelen şişeler sıkıntılıdır.

Hocam mühür tetiğe basınca kırıldı. Auto Finesse Spritzte on off butonu sağa sola dönüyo ama tetiğe basmayı engellemiyo. Valet proyu evde tutucam Auto Finesse Spritz'i artık güvenli bi şekilde koyarım istetmenin oraya falan. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Belkide bana gelen şişeler sıkıntılıdır.
mühür kırıldıysa ok. onda sıkıntı yok. Spritz ise off yapınca tetiğe basmayı engellemese de of konumda içinde sıvı püskürtmesini engellenmesi gerekirdi., bende auto finesse cristal clear var oon da of yapınca sıvı püskürtmesini engelliyor.., Spritz i bagajdaki sa ve solda bulunan bölmelere dik olarak koyabilirsiniz., nerden aldınız ürünleri hocam?

@Matematikçi hocam temizleyeceğim leke çok sıradan fotoğraf çeksem farkı göremezsiniz ama uyguladıktan sonra bilgilendiririm sizi. Evdeki beyaz koltukta biraz leke vardı orda bi deneme yaptım leke gitti ama sanki ürünün lekesi kaldı :)  iyice kurusunda bidaha bakıcam :)
Hocam halı yıkama makineniz varsa kurumadan önce vakumlatmanız daha iyi sonuç verecektir . Ürünün lekesi dediğiniz nasıl bir şey bilmiyorum fakat ürünün leke bırakmaması lazım .  Belki yaş olduğu için kumaş farklı bir tonda gözüküyor olabilir . Sonucu sabırsızlıkla bekliyorum . 

@forzaGilles Hocam on butonu var ve ok yukarı gösteriyo anlamadım yukarıda çıkmıyo. Ürünü hepsiburada yamaçlar detailingden aldım. Paketleme gayet iyiydi ve 24saat olmadan geldi.

@EMİR

on-off tuşu yukarı değilde silindir şeklinde sağa-sola dönmesi gerekir hocam., cristal clear ı ilk kullandığımda ben de "on" yapmakta zorlanmıştım.. biraz tuhat bir bölgeye koymuşlar ilk kullanımda nasıl bir mantıkla çalıştığını anlamakta zorlanıyor insan.. Ehh aslında tuhaf olması anlaşılabilir bir durum sonuçta ingiliz bir firma olduğundan trafiğin tersten aktığı bir ülkede pek te pratiklik beklememek lazım :)

Hocam halı yıkama makineniz varsa kurumadan önce vakumlatmanız daha iyi sonuç verecektir . Ürünün lekesi dediğiniz nasıl bir şey bilmiyorum fakat ürünün leke bırakmaması lazım .  Belki yaş olduğu için kumaş farklı bir tonda gözüküyor olabilir . Sonucu sabırsızlıkla bekliyorum . 
Hocam halı yıkama makinesi yok malesef. Püskürtüp mikrofiber bezle sildim. Arabadada aynısını yapıcam. ancak beyaz mikrofiber bezim yok hepsi renkli bi sıkıntı olur mu @forzaGilles hocamla size danışmak isterim. araç döşemesi kum beji olduğu için biraz tedirgin oldum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam halı yıkama makinesi yok malesef. Püskürtüp mikrofiber bezle sildim. Arabadada aynısını yapıcam. ancak beyaz mikrofiber bezim yok hepsi renkli bi sıkıntı olur mu @forzaGilles hocamla size danışmak isterim. araç döşemesi kum beji olduğu için biraz tedirgin oldum.
Sıkıntı olmaz hocam.

Hocam şahsi görüşüm şöyle yapın; valetpro classic carpet cleaner'ın 500ml. lik olanı her ne kadar kullanıma hazır (seyreltilmiş) olarak gelse de ürünün ne kadar seyreltiğini bilmiyoruz., siz başka bir spray şişeye 100ml carpet cleaner koyun sonrasında 3 birim (300ml) su ilave edin yani 1:3 oranında seyreltme işlemi yapın., fazladan spray şişeniz yoksa bakkaldan aldığımız 500ml'lıik pet şişe su şişesini boşaltıp kullanmayacağınız carpet cleaner ı bu şişeye koyup saklamaya alın., sonrasında kalan yani kullanacağınız miktar valetpro nun şişesinde kalsın (100ml) üzerine 300ml su ilave ederek seyreltin.. Seyreltmek size daha rahat çalışma imkanı sağlar ve leke durumuna göre farzedlimki leke çıkmamış olsa bile ürünü seyreltmiş olduğunuzdan tekrardan ikinci kez uygulama imkanı sağlayacak., ikinci önemli konu ürünü temizlenecek yüzeye bol kullanmak size hiç bir avantaj sağlamıyacaktır aksine deterjan lekesi olması olası olabilir.., ürünü temizlenecek bölgeye sıktıktan sonra ve sonrasında mikrofiber bezle sildikten-temizledikten sonra başka bir temiz mikrofiber bez ile ürünün fazlasını alın., eğer leke büyük değilse noktasal lekelere 1 en fazla 2 fıst yeter

Not: bu arada hocam aklıma gelmişken söylemek isterim classic carpet cleaner 'ı asla koltuğun orta kısımlarındaki alcantara/nubuk yüzeyde kullanmayın..!! Hangi marka döşeme temizliyici olursa olsun bunlar sadece taban halıları ve kumaş koltuk yüzeyler için uygundur.., Alcantara/nubuk yüzeylere asla kullanmayın..!! Alcantara/nubuk yüzeyler narin bir malzeme olduğundan sadece alcantara temizliyicisi ile temizlenmelidir..!!

Malzemelerimi bagajda taşımak İÇİN bu çantayı kullanıyorum.Bayağ fazlaca malzeme alıyor tavsiye ederim.

9gzN6k.jpg

Jq9ZLY.jpg

Hocam şahsi görüşüm şöyle yapın; valetpro classic carpet cleaner'ın 500ml. lik olanı her ne kadar kullanıma hazır (seyreltilmiş) olarak gelse de ürünün ne kadar seyreltiğini bilmiyoruz., siz başka bir spray şişeye 100ml carpet cleaner koyun sonrasında 3 birim (300ml) su ilave edin yani 1:3 oranında seyreltme işlemi yapın., fazladan spray şişeniz yoksa bakkaldan aldığımız 500ml'lıik pet şişe su şişesini boşaltıp kullanmayacağınız carpet cleaner ı bu şişeye koyup saklamaya alın., sonrasında kalan yani kullanacağınız miktar valetpro nun şişesinde kalsın (100ml) üzerine 300ml su ilave ederek seyreltin.. Seyreltmek size daha rahat çalışma imkanı sağlar ve leke durumuna göre farzedlimki leke çıkmamış olsa bile ürünü seyreltmiş olduğunuzdan tekrardan ikinci kez uygulama imkanı sağlayacak., ikinci önemli konu ürünü temizlenecek yüzeye bol kullanmak size hiç bir avantaj sağlamıyacaktır aksine deterjan lekesi olması olası olabilir.., ürünü temizlenecek bölgeye sıktıktan sonra ve sonrasında mikrofiber bezle sildikten-temizledikten sonra başka bir temiz mikrofiber bez ile ürünün fazlasını alın., eğer leke büyük değilse noktasal lekelere 1 en fazla 2 fıst yeter

Not: bu arada hocam aklıma gelmişken söylemek isterim classic carpet cleaner 'ı asla koltuğun orta kısımlarındaki alcantara/nubuk yüzeyde kullanmayın..!! Hangi marka döşeme temizliyici olursa olsun bunlar sadece taban halıları ve kumaş koltuk yüzeyler için uygundur.., Alcantara/nubuk yüzeylere asla kullanmayın..!! Alcantara/nubuk yüzeyler narin bir malzeme olduğundan sadece alcantara temizliyicisi ile temizlenmelidir..!!
Hocam koltukların heryeri kumaş değil mi ? Nubuk göremedim ben :)  

Murat Hocam @forzaGilles hocam çok teşekkür ederim. Eğer uyarılarınız olmasa Valet Pro Cleaner'ı bu nubuk yerlerede uygulayacaktım. Nubuk olan kısımları temizlemek için sizden link istiyorum. Bu arada servisteki detailing kısmına bakan bir kişi bana würth'ün temizlik köpüğünü arabanın her yerinde korkmadan kullanabileceğimi söyledi koltuklar dahil. Sizin bu konuda bilginiz var mı ? Köpüğü çok aradım internette ama bulamadım gerçe kutusunuda görmedim daha önce :)

Murat Hocam @forzaGilles hocam çok teşekkür ederim. Eğer uyarılarınız olmasa Valet Pro Cleaner'ı bu nubuk yerlerede uygulayacaktım. Nubuk olan kısımları temizlemek için sizden link istiyorum. Bu arada servisteki detailing kısmına bakan bir kişi bana würth'ün temizlik köpüğünü arabanın her yerinde korkmadan kullanabileceğimi söyledi koltuklar dahil. Sizin bu konuda bilginiz var mı ? Köpüğü çok aradım internette ama bulamadım gerçe kutusunuda görmedim daha önce [emoji4]
Hocam daha önceki mesajlarımda yazmıştım alkanatara veya nubuk için dr beasleys nubuk ve alkantara temizleyicisini kullanabilirsiniz. Carpet cleaner da sıkıntı çıkarmaz fakat benimde tavsiyem alkantara için özel yapılmış temizleyici kullanmanız yönünde.

Geri
Üst Alt