Pasta,Cila,Boya Koruma,Araç İç temizliği Hakkındaki Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz.

@mahmut0382 eğer tek yolum boyatmaksa gerçekten büyük şanssızlık olmuş, kazasız aracın tavanı boyalı deyince aracı satmak da sanırım pek kolay olmayacaktır  :000049-medium: . Yanıtınız için teşekkürler.

@mahmut0382 eğer tek yolum boyatmaksa gerçekten büyük şanssızlık olmuş, kazasız aracın tavanı boyalı deyince aracı satmak da sanırım pek kolay olmayacaktır  :000049-medium: . Yanıtınız için teşekkürler.
Hocam boyatmadan önce doğuş otoya başvurun fabrika hatası olabilir . Araç değişimi yapmasalar bile araçta oluşacak değer kaybı konusunda mücadele verebilirsiniz .

Bunun dışında sebep fabrika hatası değil ise politech sökülebilir boyayı araştırın gerçi sökerken sıkıntı olur mu bilmiyorum fakat araştırmanızı tavsiye ederim .

Sanırım burada biraz ortam gerilmiş, yerinde olacak mı bilmiyorum ama konuyu biraz tavsiye tarafına yeniden çekmeye çalışayım :)

Ekli dosyayı görüntüle 12080

Aracımda resimdeki gibi bir kabarma olmuş, telefon kamerası ile yakalamak zor oldu, gözle bundan biraz daha fazla belli oluyor. Boya üzerindeki vernik hasar görmüş, tırnağınız ile üzerinden geçince boyanın normal yerlerinde vernik taş gibi iken burada daha yumuşak olduğu hissediliyor. Evin yakınındaki bir oto yıkamacıya götürüp buna bir işlem yapılıp yapılamayacağını sordum ancak oradaki usta buna tazyikli su bile tutmayın boyayı alır gider, bunun üzerine kuvvetli bir kimyasal dökülmüş olabilir dedi. Araç 2 yaşını biraz geçtiği için doğuş otonun böyle bir konu ile ilgileneceğini sanmıyorum. Bu bölgeye yapılabilecek işlem ile ilgili tavsiyelerinize bekliyorum.
boyanın sıkıntılı olan bölge nekadardır bilmiyorum ama komple boyatmak yerine parça boya yapılabılır

Utku Bey,

Nacizane tavsiyem sakın dışarıda bir işlem yaptırmayın... mutlaka servise gidin, eğer serviste boyanacaksa bile size resmi bir zabıt tutulup konuyu izah eden bir yazı vermeliler. Ki siz saterken alıcıya bu konuyu izah edebilseniz diye...

Merhabalar..."3d HD DRESS LASTİK PARLATICI VE DIŞ PLASTİK YENİLEYİCİ" bu ürün hakkında fikri olan varmı? alternatif olarak ne alınabilir?

Hocam konu başlığı için teşekkürler.

Malum uygulama aracına özen gösteren bizler için en mühim konulardan birisi.

Benim şöyle bir problemim var yaklaşık 2 hafta önce makyajlı tungsten gri golf aldım (Tekrar aranızdayım:) - 1.4 TSI Highline DSG 125 hp) ancak aracı yıkattıktan hemen sonra

tavan-bagaj kapağı ve kaput hariç diğer tüm kaportada pas lekeleri ve pütür pütür lekeler vardı. Bayi ile görüştüm pas lekeleri için okyanus pası falan dediler.

Aracı yıkattığım yerde  kil ve ardından cila atarız dediler ve hiçbir şey kalmaz dediler. Ancak kil hamuru ile temizlenirken boyaya herhangi bir zarar verir mi mesela verniğin

parlaklığı falan gider mi metalik renk çünkü kafama takıldı ya da bir kaç yıkama sonra kendiliğinden çıkar mı çünkü pas lekelerini tırnağımla hafif kurcaladığımda çıktı.

Yardımcı olursanız sevinirim tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Merhabalar..."3d HD DRESS LASTİK PARLATICI VE DIŞ PLASTİK YENİLEYİCİ" bu ürün hakkında fikri olan varmı? alternatif olarak ne alınabilir?
Hocam 3d ürünleri kalitelidir dediğiniz ürünü hiç kullanmadım ama kötü değildir . Dış plastikler için auto finesse revive öneririm fakat lastiklerde iyi değildir .

Hocam konu başlığı için teşekkürler.

Malum uygulama aracına özen gösteren bizler için en mühim konulardan birisi.

Benim şöyle bir problemim var yaklaşık 2 hafta önce makyajlı tungsten gri golf aldım (Tekrar aranızdayım:) - 1.4 TSI Highline DSG 125 hp) ancak aracı yıkattıktan hemen sonra

tavan-bagaj kapağı ve kaput hariç diğer tüm kaportada pas lekeleri ve pütür pütür lekeler vardı. Bayi ile görüştüm pas lekeleri için okyanus pası falan dediler.

Aracı yıkattığım yerde  kil ve ardından cila atarız dediler ve hiçbir şey kalmaz dediler. Ancak kil hamuru ile temizlenirken boyaya herhangi bir zarar verir mi mesela verniğin

parlaklığı falan gider mi metalik renk çünkü kafama takıldı ya da bir kaç yıkama sonra kendiliğinden çıkar mı çünkü pas lekelerini tırnağımla hafif kurcaladığımda çıktı.

Yardımcı olursanız sevinirim tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.
Hocam öncelikle hayırlı olsun .

Dediğiniz lekeler yüksek ihtimal fabrika atıklarında dolayı oluşan demir tozu okyanusla alakası yok . Demir tozu sökücü arkasından valet pronun turuncu kili ile birşey kalmayacaktır . Araç sıfır olduğundan her kili aracınızda kullanmayın . Valet pro turuncu kil biraz uğraştırır fakat aracınıza zarar vermez . 

Hocam 3d ürünleri kalitelidir dediğiniz ürünü hiç kullanmadım ama kötü değildir . Dış plastikler için auto finesse revive öneririm fakat lastiklerde iyi değildir .

Hocam öncelikle hayırlı olsun .

Dediğiniz lekeler yüksek ihtimal fabrika atıklarında dolayı oluşan demir tozu okyanusla alakası yok . Demir tozu sökücü arkasından valet pronun turuncu kili ile birşey kalmayacaktır . Araç sıfır olduğundan her kili aracınızda kullanmayın . Valet pro turuncu kil biraz uğraştırır fakat aracınıza zarar vermez . 
Cevabınız için teşekkür ederim.

Peki tavsiye edebileceğiniz bir uygulama merkezi ve kişi var mıdır ya da kendim yapabilir miyim? (İstanbul için)

Adam akıllı bir yer bulamıyoruz. 

Son olarak hiçbir şey yapmasam sıkıntı olur mu?

Cevabınız için teşekkür ederim.

Peki tavsiye edebileceğiniz bir uygulama merkezi ve kişi var mıdır ya da kendim yapabilir miyim? (İstanbul için)

Adam akıllı bir yer bulamıyoruz. 

Son olarak hiçbir şey yapmasam sıkıntı olur mu?
Uygulamayı yaptırmanızı tavsiye ederim . 

İstanbul için tokyo garage Salih ustayı öneririm . Facebookta tokyo garaj olarak aratırsanız ulaşırsınız . Beni söylerseniz ilgilenecektir .

Uygulamayı yaptırmanızı tavsiye ederim . 

İstanbul için tokyo garage Salih ustayı öneririm . Facebookta tokyo garaj olarak aratırsanız ulaşırsınız . Beni söylerseniz ilgilenecektir .
Bilgiler için teşekkür ediyorum en kısa sürede Salih Bey ile irtibata geçeceğim.

@mahmut0382 Hocam Boya/koruma , pasta cila vb konuda ki gayretiniz ve Dostlarımızı aydınlatmanız adına Teşekkür etmek istiyorum. İnşallah Birgün ;Adana da buluşur yüzyüze tanışma fırsatı buluruz. Emeğine sağlık.selamlar Sıcak olan Adana ya  :'(

@mahmut0382 Hocam Boya/koruma , pasta cila vb konuda ki gayretiniz ve Dostlarımızı aydınlatmanız adına Teşekkür etmek istiyorum. İnşallah Birgün ;Adana da buluşur yüzyüze tanışma fırsatı buluruz. Emeğine sağlık.selamlar Sıcak olan Adana ya  :'(
Rica ederim hocam . Hocam Adana'ya yolunuz düşerse bende yüz yüze tanışmaktan memnun olurum . Selamlar saygılar . 

Rica ederim hocam . Hocam Adana'ya yolunuz düşerse bende yüz yüze tanışmaktan memnun olurum . Selamlar saygılar . 
Mahmut hocam bu gönderiyi soru sormak için değil genel bir teşekkür etmek için yazıyorum @Ender hocam gibi, sayenizde boya bakımla ilgili çok şey öğrendim ki formdaki diğer üstatlar da başka konularda yardımcı oluyorlar, hem sorup hem de tavsiyelerinize uymayanlar var ama neyseee ;) siz onlara aldırış edip de bizi bilgilerinizden mahrum bırakmayın aman oldu mu :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Mahmut hocam bu gönderiyi soru sormak için değil genel bir teşekkür etmek için yazıyorum @Ender hocam gibi, sayenizde boya bakımla ilgili çok şey öğrendim ki formdaki diğer üstatlar da başka konularda yardımcı oluyorlar, hem sorup hem de tavsiyelerinize uymayanlar var ama neyseee ;) siz onlara aldırış edip de bizi bilgilerinizden mahrum bırakmayın aman oldu mu :)

Hocam estağfurullah bende sizlerden çok şey öğrendim öğreneceğim .

Bende teşekkür ediyorum .

Ben buradayım soruları cevaplamaya devam . :)  

Arkadaşlar bundan  sonra özelden gelen soruları da burada cevabıyla paylaşacağım belki aynı sorunu yaşayan arkadaşlarımızın işine yarar . 

SORU

Hocam merhabalar,

Aracım 2 gün küçük bir çam ağacı yakınlarında park halinde kaldı. Gece park ederken ağacı fark edemedim iki gün sonra bi baktım olan olmuş...

Parktan birkaç gün önce BSD uygulamıştım. Temizlemek için Auto Finnesse Oblitarate uygulasam nasıl olur?

Kilsiz nasıl çözerim bu reçine işini? 

CEVAP

Merhabalar .

Hocam auto finesse oblitarate çıkaracaktır . Onun dışında auto glym reçine ve zift sökücü kullanabilirsiniz . Bu tip ürünleri kullanırken silme aşamasında fazla bastırmamaya özen gösterin boyaya zarar verebilirsiniz .

SORU

hyrlı aksamlar aracımın tavanında kus pisliği lekesi var yardımcı olabileceğiniz solediler ne yapılar bilir acaba

CEVAP

İyi akşamlar . Hocam kuş pisliği zararı çok derine inmemişse 1500 - 2000 zımpara arkasından polisajla giderilebilir . Fakat zımpara öncesi boyanın ölçülüp 100 mikronun üzerinde ise yapmanızı tavsiye ederim . Derine inmişse maalesef yapacak bişey yok . 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt