Pasta,Cila,Boya Koruma,Araç İç temizliği Hakkındaki Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz.

Dediğim gibi fark yok aynı hemen hemen aracı satmasam emin ol çeker koyardım..
Senden süper olamam ben  sizin kadar sığ anlayışlı birini ne reelde gördüm nede forum hayatında..Yapılan işe saygınız yok..Halbu ki o fiyata ne kadar mükemmel bir işçilik olduğunu resimlerde görüyorsunuz..Ama anlamsız yere 500 tl aşşağı yer kaliteli olmaz diye direttiniz..
Görüntü kalitesi ortada Neptün mavi ile o daica sanırım o kırmızı renkler kıyaslanamaz..Neptün zor renktir ona rağmen daha başarılı bir sonuç elde edilmiş..
Ben bu işlerle 5 yıldır araştırıp yaptırıyorum, o yüzden dediklerin bana anlamsız geliyor anlamayan birine belki dediklerinizi kabul ettirebilirdiniz..Ama bu işlerden çok anlmadağınız aşikar çok para çok kalite değil bunu unutmayın..Sonaxta 1500 tl yapılan berbat işçiliklerde ortada..
İyi forumlar size..
Hocam açık net birden fazla araç yaptırdığınızı söylüyorsunuz paylaşın güneş altında bir foto görelim. Öyle yazıp yazıp işin içinden çıkamayınca benim işimi kötüleyip benden anlayış beklemeyin .

Ya baştada yazdım siz memnunsanız no problem. Renk konusunda en zor renk opak siyahtır buyurun bir foto daha. [emoji41]

Hocam size bir bilgi daha kimin nerede uygulama yaptırdığıda çok umurumda değil. Anlayana anlatırım anlamayan nasıl biliyorsa orada yaptırsın.

cf51a5d21fa7acfb503def71646512c5.jpg

Anlayışı kıt biri olarak sizlerden ricam bu son olsun. 200-300 liralık uygulamaların kaliteli olabileceğini benim kıt anlayaşım kabul etmeyecektir. Anlayış kıtlığımdan dolayı sizleri kırdıysam özür dilerim.

c24bc281c21bf10c9874b3343165fb2b.jpg

Anlayışı kıt biri olarak sizlerden ricam bu son olsun. 200-300 liralık uygulamaların kaliteli olabileceğini benim kıt anlayaşım kabul etmeyecektir. Anlayış kıtlığımdan dolayı sizleri kırdıysam özür dilerim.

Değerli Mahmut Hocam 

Olup bitene sessiz kalıp izlemekle yetinmedik.

Zât-ı muhteremin 17.15 teki mesajıni yazar yazmaz dogrudan kaldırdık. Özelden kendisini iki kere uyardık.

Bilgi platformumuz için tartışma ve ölçüsüz sözlerin sarf edilerek rating uğruna aslanın kediye boğdurulduğu yerlerden farklıdır burası doğru.

Tek gayemiz bilgiyi seviyeli biçimde paylaşmak.

Özverili biçimde bilgiyi paylaşanla Gayesi bu ahengi bozmak ve hiç bir şey paylaşmadan paylaşımları baltalamakla alkış almaya çalışmak  bizim tarafımızdan onaylanmayacaktır.

Elbette marifet iltifata tâbidir.

Sizinkiler ortada...

Sizi nezaket ve sabrınız için Gönülden tebrik ederiz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Değerli Mahmut Hocam 

Olup bitene sessiz kalıp izlemekle yetinmedik.

Zât-ı muhteremin 17.15 teki mesajıni yazar yazmaz dogrudan kaldırdık.

Bilgi platformumuz için tartışma ve ölçüsüz sözlerin sarf edilerek rating uğruna aslanın kediye boğdurulduğu yerlerden farklıdır burası doğru.

Tek gayemiz bilgiyi seviyeli biçimde paylaşmak.

Özverili biçimde bilgiyi paylaşanla Gayesi bu ahengi bozmak ve hiç bir şey paylaşmadan paylaşımları baltalamakla alkış almak bizim tarafımızdan onaylanmayacaktır.

Elbette marifet iltifata tâbidir.

Sizinkiler ortada...

Sizi nezaket ve sabrınız için Gönülden tebrik ederiz.
Hocam selamlar . 

Bu konuda her kim olursa olsun saygı kuralları çerçevesinde bildiğimi karşı tarafa 7 gün 24 saat karşı taraf anlayana kadar anlatırım . Ben sadece konu üzerinden değil bana özelden whatsapp üzerinden yazan arkadaşlara da hiç bir karşılık beklemeden yardımcı olmaya çalışmaktayım . 

Bu işi 100 lirayada yapan var 1000 lirayada . Bu işte sıkıntı şu bu işin bir standardı yok ve fiyatlar değişken sıkıntı şu ki 100 liraya iş yapan 1000 liralık uygulama yaptığını iddia ediyor ve bilmeyeni çok kolay bir şekilde buna inandırabiliyor . Daha büyük sıkıntı 100 liralık işi 1000 liraya yapanda var bunlar için zaten söylenecek söz yok . 

Amaç ne ?
Bu uygulamalar hakkında bilgi sahibi olmayanları bilinçlendirmek ve kandırılmamaları için yardımcı olmak . 
Arkadaş işi 200 liraya yaptırmış burada sıkıntı yok yaptırabilir . Sıkıntı yaptırdığı işin burada anlattığımız işçilikle aynı hatta daha iyi olduğunu savunması . Olabilir biri bu işi zarar ederek yapmaya başlamıştır bende isterim buradaki üyeler 350 liraya dört dörtlük iş yaptırsınlar . O halde paylaş kardeşim güneş veya projektör altında foto . Bu yok bu olmadığı gibi geldi benim işimi kötüledi . Herşeyi geçtim övdüğü yerde paylaşılan fotolarda tek bir projektör olmaz mı oda yok . Yani savunduğu şeyi kanıtlayabilecek tek bir foto yok en son aracı sattım dedi kardeşim birden fazla araç yaptırmışsın onları çek paylaş oda yok . Eeee kardeşim sana bu iş bu fiyata olmaz diyoruz kabüllenmiyorsun foto paylaş diyoruz onuda yapmıyorsun üstüne gelmiş benim paylaştığım fotoları beğenmemeye başladı gerçekten kendimi zor tuttum bir laf var anlayana sivrisinek saz anlamayana davul az gerçekten öyleymiş . 

Hocam sessiz kalmadığınız için ve desteğinizden dolayı teşekkürler bu konuda takdir sizin .

Forumunda biraz huzurunu bozduk bunun içinde herkesten özür diliyorum .

Sanırım burada biraz ortam gerilmiş, yerinde olacak mı bilmiyorum ama konuyu biraz tavsiye tarafına yeniden çekmeye çalışayım :)

Dosya_000.jpeg

Aracımda resimdeki gibi bir kabarma olmuş, telefon kamerası ile yakalamak zor oldu, gözle bundan biraz daha fazla belli oluyor. Boya üzerindeki vernik hasar görmüş, tırnağınız ile üzerinden geçince boyanın normal yerlerinde vernik taş gibi iken burada daha yumuşak olduğu hissediliyor. Evin yakınındaki bir oto yıkamacıya götürüp buna bir işlem yapılıp yapılamayacağını sordum ancak oradaki usta buna tazyikli su bile tutmayın boyayı alır gider, bunun üzerine kuvvetli bir kimyasal dökülmüş olabilir dedi. Araç 2 yaşını biraz geçtiği için doğuş otonun böyle bir konu ile ilgileneceğini sanmıyorum. Bu bölgeye yapılabilecek işlem ile ilgili tavsiyelerinize bekliyorum.

@Utku Lekesiz Hocam geçmiş olsun . Oraya ya bir kimyasal gelmiş yada boyada fabrika hatası olmuştur . Maalesef oranın yeniden boyanmasından başka bir çaresi olacağını sanmıyorum  . 

Araca haftasonu sonax'ın kırmızı şişedeki sıvı hızlı cilasını uyguladım... önce nigrin'in marka benzer bir ürünün içinden çıkan uygulama pedine sıkıp sıkıp araca lokal olarak iyice yedirdim, sonrada yine aynı paketten çıkan uygulama bezi ile parlayana kadar sildim. aracın her yerine uyguladım, jantlarına da nigrin'in leke tutmaz bir sütü/kremi var onu uyguladım. 

Araç bir kaygan bir kaygan anlatamam, kapıyı açmak için kolu tutuyorum ellerim kremlenmiş gibi oluyor. iyi oldu, çok güzel parlıyor falan ama bu kadar kaygan olması normal mi yahu :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:
Araca haftasonu sonax'ın kırmızı şişedeki sıvı hızlı cilasını uyguladım... önce nigrin'in marka benzer bir ürünün içinden çıkan uygulama pedine sıkıp sıkıp araca lokal olarak iyice yedirdim, sonrada yine aynı paketten çıkan uygulama bezi ile parlayana kadar sildim. aracın her yerine uyguladım, jantlarına da nigrin'in leke tutmaz bir sütü/kremi var onu uygulamadım. 

Araç bir kaygan bir kaygan anlatamam, kapıyı açmak için kolu tutuyorum ellerim kremlenmiş gibi oluyor. iyi oldu, çok güzel parlıyor falan ama bu kadar kaygan olması normal mi yahu :)  
Hocam yanlış uygulama yapmışsınız o kayganlık ondan . :) Ürünü araç ıslak iken her panele 2-3 kere sıkıp bezle kurutacaktınız . Ama yaptığınız şekildede araca zararı olmaz sadece çok erken tozlanacaktır .

Hocam yanlış uygulama yapmışsınız o kayganlık ondan . :) Ürünü araç ıslak iken her panele 2-3 kere sıkıp bezle kurutacaktınız . Ama yaptığınız şekildede araca zararı olmaz sadece çok erken tozlanacaktır .
deme yahu :)

Bir yerde bir enayilik var farkındaydım ama, ne bileyim araç yıkama sonrası durulandıktan sonra benim gibi uygulayanda var ama sizin dediğiniz gibi yapılması daha uygun olanı demek ki... neyse araba bizim malzeme bizim, yaparız yine sorun yok :)  

Daha da hala tokyo garage'a uğrayamadım, arkadaşı takip ediyorum instagramdan maşallah çok güzel işler yapıyor, pırlanta gibi parlıyor arabalar... 

deme yahu :)

Bir yerde bir enayilik var farkındaydım ama, ne bileyim araç yıkama sonrası durulandıktan sonra benim gibi uygulayanda var ama sizin dediğiniz gibi yapılması daha uygun olanı demek ki... neyse araba bizim malzeme bizim, yaparız yine sorun yok :)  

Daha da hala tokyo garage'a uğrayamadım, arkadaşı takip ediyorum instagramdan maşallah çok güzel işler yapıyor, pırlanta gibi parlıyor arabalar... 
Elinize sağlık hocam sıkıntı yok dediğiniz gibi araba bizim malzeme bizim . Birde en iyi öğrenme yöntemi yanlış yaparak öğrenmektir . Ben ilk polisajımda (15-17 yaşlarında) boyayı yakmıştım . :D

Salih abiye uğrarsanız benden de selam söyleyin . 

@ognemir Hocam video yu tam izleyemedim cam üzerindeki çizikleri gidermek mümkün fakat tecrübe ister ben hiç yapmadım . 

Bu çizikleri seryum oksit + rayon ped ile gideriyorlar fakat boya yüzeyinden çizik almaktan çok farklıdır ve kolay değildir cam çok sert bir malzeme aşındırmak problemdir .

Geri
Üst Alt