Pasta,Cila,Boya Koruma,Araç İç temizliği Hakkındaki Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz.

2. el araç alırım genelde alır almaz iç temizlik önemlidir..Golfede alır almaz 
(TABAN - TAVAN - KOLTUKLAR -KAPI KOLLARI DİREKLER VAKUMLU MAKİNE İLE TEMİZLETTİM)
MOTOR KORUMA VE BOYA KORUMA YAPTIRDIM GARANTİLİ..200 TL MAL OLDU..350 AŞŞAĞI DEĞİL AMA TANIDIK YER OLUNCA SAĞ OLSUNLAR.
BOYA KORUMA 6 AY KORUMA SAĞLIYOR 6 AYIN SONUNDA PASTA CİLA HARE KİLL BOYA KORUMA UYGULAMASI YAPTIRACAĞIM İNŞALLAH..

SONRASINDA 6 AY DA BİR BOYA KORUMAYA DEVAM..

Hocam bu işlerde alavere dalavere çok olduğundan kendim yapmayı tercih ediyorum birazda hobi lakin ben motor koruma işine pek inanmıyorum ayrıca yapacağınız her döşeme yıkama temizleme işlemi yıpranmayıda beraberinde getirecektir özellikle tavan işini

alavere dalavere çok ama gittiğim yer sıradan basit bir yer değil..Neziroğlu ve Opal ile çalışan bir firma..Tavan konusu Golf için sıkıntı onuda 1 kere yaptırdım,daha yaptırmam.
Her şey garantili bir deforme vs durumunda ceplerinden masrafı karşılayacak bir yer.Motor temizleme mecbur yaptırdım önce ki sahibi w 40 sıkımış motora bir ton pislik toz motora yapışmıştı,motor beyni sarılıp köpük ve su tazyiği azaltılarak basınctan bir güzel yıkandı..Sonra würh motor koruma spreyi ile koruma yapıldı..1 aydır en ufak toz  yok üstünde.
Hocam o fiyatlara dalavere olmadan dediğiniz uygulamaları kimse yapmaz. Şu var siz memnunsanız no problem. Aracınızı güle güle kullanın.

Ek olarak şunu söyleyim bu işte en büyük dalavere servislerde

350 tl bu işlem için normal bir fiyat..Benim oraya götürdüğüm 8.araç olunca indirim yapıyorlar haliyle..(200 TL)
Hocam size normaldir ona bişe diyemem fakat sadece kaliteli bir boya koruma uygulamasını 500 den aşağıya kimse yapmaz bunu bilin istedim. 1 ay sonra projektörün veya güneş altında aracınıza bakın ne demek istediğimi anlarsınız.

Yanlış anlamayın ben 350 ye 200 e olmaz demiyorum. 50000 lik fiatta araba 1,5 milyonluk mercedeste araba. İkisinin görevi aynıdır fakat aralarında dağlar kadar fark vardır.

Bakın aşağıdaki araca yapılanda boya koruma ve sadece 100 lira

5aacb2f8b50fe9393ef03a6a1f07c106.jpg

Burada eski aracım var Astra..Oradan bakabilrisniz..Şuan Golf de boya koruma olduğu için sadece onu örmek veremem..
Ama Astra yine 200 tl Pasta cila boya koruma hare kill uygulaması..Würth ürünleri ile..6 7 saat sürdü tek tek yapılan işlemlerde başındaydım..

Sıkıntı şu ki iyi bir iş 6-7 saatte bitmez. Aracını kendi yıkayanlar bilir iyi bir yıkama dahi 3 saat sürmekte.

Sizden ricam son yaptırdığınız aracınızın güneş altında şöyle bir fotosunu paylaşırmısınız. Telefonu güneşin yansımasına odaklamanızı rica ediyorum.

b31c0d32d85213561a724bd416e6779e.jpg

Detaylı fotoları evdeki pc atarım..3 saat naptın hocam?İyi bir yıkama kendin yapıyorsan 45 dakikada bitirirsin..
3 saatte ne işlem yapıyorsunuz iyi yıkama için..işlem sıranız nasıl?
Hocam ben aracımı yıkadım mı 2-3 saat uğraşırım. Yıkama var yıkama var. Sadece jantlarla 40-45 dakika uğraşıyorum.

Hocam araç yıkarken..Kılcal çizik olmasını istemiyorsanız;
Aracınızı su ile (basıncı ayarlı çok olmayacak yaz ayında plastikleri aşındırrsınız) yıkıyoruz..
Sonra kaliteli bir yerden bahsediyorum würthün cilalı köpüğünü sıkarsınız,jantlara üstüne vs..
O kir akar 5 dk bekleriz..
Sonra tekrar su ile durulularız..Fırça hepimizin bildiği çiziyor burada çoğunuz çizmesin diye sünger kullanıyor ama süngerin arasına sıkışıan ufacık bir kum tanesi ile komple aracı çiziyoruz..O yüzden yıkamada fırça yada sünger kullanmadan jantlarla bu yöntem ile 45 dk 1 saat arası tertemiz oluyor araç..
3 saat önemli bir süre bana abartı geldi ama önemli olan zevk alarak yapıyorsanız sıkıntı yok..Ama vakitte nakittir.

Hocam ne abartısı kendi aracımı ben 2 saatten daha erken sürede yıkamıyorum. Bu bahsettiğim normal yıkama değil keyfini çıkara çıkara dört dörtlük bir yıkama. Sizin dediğiniz şekilde yarım saatte yıkanır.

Neyse hocam siz nasıl biliyorsanız öyle yapın.

Mahmut hocam passat b8 aracım var.Araç motorum bildiğin tofaş motoru kadar kirlenmiş bunu nasıl temizletirim naparım bana yardım edermisiniz ?@mahmut0382

Mahmut hocam passat b8 aracım var.Araç motorum bildiğin tofaş motoru kadar kirlenmiş bunu nasıl temizletirim naparım bana yardım edermisiniz ?[mention=2601]mahmut0382[/mention]
Hocam sussuz motor temizliği ürünleri var sonaxın vardı bildiğim kadarıyla onla temizlemenizi veya buhar ile temizlik makineniz varsa onu kullanmanızı tavsiye ederim motora su vurma taraftarı değilim ben. Çok çok kirli ise ve su ile temizletmeyi düşünüyorsanız profesyonel bir yerde yaptırmanızı tavsiye ederim.

Hocam çok kirli gündüz olsa size fotosunu atardım galiba bakım yaparken yağı motora devirmişler oda komple toz toplamış durumda

auto finesse tripple den hocam sanki hızlı ciladan farkı yok gibi benmi beceremedim dedim aynı noktaya birkaç kere denedim fayda etmedi ama araç bariz parladı
dc796f670032cf6bf768e0f361b92d3f.jpg
resim nekadar anlatır bilemem ama dedikleri gibi makine şart olabilir güzel sonuç için
Anladım hocam Mahmut hocamın da dediği gibi elle bi yere kadar yapılabiliyor haliyle ürünün kalitesini makineyle yaptığımızda anlarız diye düşünüyorum, af tripple bulamadım ben auto glym srp alacağım bakalım [emoji848]

Aracı pasta cila sonrası hemen sattığım için güneşte resmini bulamadım..Elimde olanları yükledim..Çok üst düzey bir işçilik ve kaliteli malzeme ve en önemlisi hesaplı fiyata yapılan bir işlem.Ziebartta 900 tl yaptığım işlem ile eş değer..Çok para harcamak çok fazla kalite demek değildir.Önemli olan güven ve gittiğin yerin kalitesi.
2 ay önce 200 tl yaptığım işlemin fotoları..Pasta cila kill hare boya koruma --Würth ürünleri ile..

Buda açık alanda ki olan resmi 2 tane buldum,güneş yokken bile çok başarılı;

0BG7bB.jpg

Hocam bu resimlerin hiç birinde yapılan işçilik konusunda fikir yapılamaz.

Benim paylaştığım gibi güneş veya projektör altında yakın çekim foto varsa yapılan işi karşılaştıralım yoksa tartışmayalım. Dediğiniz fiyatlara kimse iyi iş yapmaz.

Son olarak sizin paylaştığınız gibi bende bir foto paylaşım alttaki araca ne hare ne çizik giderici uygulandı.

Bu araç forumdan bir üyemizin aracı. Araç çizik ve hare dolu zaman kısıtlığı yüzünden çizik ve hare giderme yapamadık. Dediğiniz gibi 6 saatte bitecek olsa idi bu aracı ben çiziklerini gidermeden bırakmazdım.

af83fdf650f191bc0cf293eee3331f73.jpg

Ya arkadaş daha öncede tartıştık bu iş 500 den aşağıya düzgün olmaz. Yine başa sarıp 200-300 e iyi iş yaptırdığınızı söylüyorsunuz o iş size iyi gelebilir eyvallah ama o araç güneş ve projektör altında benim için facia dır.

Araba yıkarken su lekelerinin olduğunu gördüm ilk defa aracın beyaz olmasına rağmen, kuş pisliğini yıkayıp bir kere silememistim ondan oldu kesin, arkadaş kendi aracını sirkeli suyla yikattigini söyledi fakat boyaya zarar vermez mi sirke, bu lekelerden kurtulmanın kendim yapabilecegim bir yolu var midir

Araba yıkarken su lekelerinin olduğunu gördüm ilk defa aracın beyaz olmasına rağmen, kuş pisliğini yıkayıp bir kere silememistim ondan oldu kesin, arkadaş kendi aracını sirkeli suyla yikattigini söyledi fakat boyaya zarar vermez mi sirke, bu lekelerden kurtulmanın kendim yapabilecegim bir yolu var midir
Hocam sirkeli su ile yıkayabilirsiniz su lekeleri için.

Beyaz golfun çok ekstra bir şeyi yok...Benim yaptığım işlemlerde görüntü kalite ortada..Ucuza iyi işte yaparsınız her zaman...Doğru yeri doğru ustayı bulduğunuz zaman..

[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

Hocam süpersiniz. O ucuza yaptırdığınız araçların birini projektör altında paylaşıp bunu kanıtlamak sizin elinizde.

Bir diğer konu sizin aracı yaptırdığınız yerde ne hikmetse birtane projektör yok hep florasan lamba konulmuş. Kadraja girmemişse bilemicem ama gerçekten yoksa bir bilgi daha iyi işçilik yapmayan veya yapamayan yerler projektör katmazlar. Buda ufakta olsa benden size bir tüyo.

Son olarak dediğim gibi beyaz golfün sahibi aramızda kendisi bizzat uygulama yaparken araç başında idi ve öncesi sonrasını gördü.
Şimdi siz kendi yaptırdığınız işin işçiliğini değerlendirebileceğimiz bir fotoyu atmayıp benip yaptığım işe ki yaptığım her işinde arkasındayım laf atarsanız bu olmaz.

Neyse ya yine başa sardık. Ya memnunsanız güle güle kullanın. Ben size bu iş 200-300 olmaz diyorum siz inatla yaptırdım çok güzel oldu diyorsunuz. Arada tanıdıktır v.s istisna olabilir fakat bu işi devamlı bu fiyatlara kimse yapmaz istesede yapamaz kurtarmaz.

Bakın bir örnek daha en aşağıya ekliyorum paylaşın buna benzer bir foto projektör şart değil güneş altında veya gece sokak lambası dahi olur. Benim niyetim buradaki kullanıcıları bilgilendirmek 300-350 verip vasat işçilik ile araç yaptıracaklarına 500 liraya dört dörtlük iş yaptırmaları. Gölgede paylaştığınız fotoların benim için hiç bir anlamı yok.

274a510d17b09ad79aedb69b0f15a558.jpg

Geri
Üst Alt