Pasta,Cila,Boya Koruma,Araç İç temizliği Hakkındaki Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz.

Adana zor ama bakalım kısmet. Birde golfe yaptığım çift u led farlarda bi xenon farın tadını aldıktan sonra focusa da orjinal mercekli far arayışına girdim. Temiz orjinal mercekli far bulursam almayı planlıyorum ama ne zaman düşer bilinmez. Bakalım kısmet. Sizden çok yardım alacağım inşallah. [emoji4]
Hocam elimden gelen birşey olduktan sonra seve seve yardımcı olurum.
Bi xenon başka hocam ben audiden connecte bindim mi sürekli farlar açık mı diye kontrol ediyorum. Veya bir arkadaşın herhangi bir halojen farlı aracına bindiğimde sürekli farları aç diye uyarıyorum bir çok arkadaşım gözlerimde problem olduğunu düşünmeye başladı. [emoji846]

Soft99 Authentic çok etkili parlaklık sağlıyor. Acaba her ay yenilesek bir sıkıntı olur mu?

IMG_1941.JPG

Sıkıntı olmaz hocam. Zaten ömrü kısa bir ürün faydası bile olur yenilemenizin.

Merhabalar uber blue kurulama bezi aliexpreste varmı acaba. Ben bulamadim

Merhabalar uber blue kurulama bezi aliexpreste varmı acaba. Ben bulamadim
Aliexpress de yok hocam hatta e bayda olanlar trden pahalı ucuz olanların ebatı küçük alırken ebatlarıda kontrol edin derim

Bu arada geçenlerde yaptığım mersonun son hali. Araç 4 aylık olmasına rağmen hare ve çizik içindeydi okadar çok hare ve çizik vardı ki araç sahibi araçtan soğumuştu 2 günlük çalışma ile aracı ilk günkü haline getirmeyi başardık.

Tek kelimeyle mükemmel hocam. Ellerinize sağlık. Türkiye'de bu işi sizin kadar özenerek ve sizin kadar mükemmel şekilde yapabilecek başka birisi olacağını sanmıyorum.

Bu arada kaputta yıldız olan Exclusive paket de favorim. Mercedes diyorsam kaputta yıldız olacak. 8D

@mahmut0382 hocam aracımı ortalama ayda 1 kez Sarı Renkli Meguiar's Ultimate Wash&Wax ile 4 kapak şampuan 3.5 litre su karışımı ile yıkıyorum. Başka kullandığım bir malzeme yok. Bunun dışında araç temizliği ve koruma için bana cila tarzı veya başka önerebileceğiniz başka bir ürün var mı ?

Bir de iç temizlik için ValetPro'nun büyük olan detailing fırçasını ve pH nötr, silikon içermeyen bir temizleyici almayı düşünüyorum. Nanolex Interior Cleaning'i buldum ama stokları kalmamış. İç temizlikte de başka önereceğiniz bir şey varsa ona yöneleyim hocam ?

Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tek kelimeyle mükemmel hocam. Ellerinize sağlık. Türkiye'de bu işi sizin kadar özenerek ve sizin kadar mükemmel şekilde yapabilecek başka birisi olacağını sanmıyorum.

Bu arada kaputta yıldız olan Exclusive paket de favorim. Mercedes diyorsam kaputta yıldız olacak. 8D
Ömer hocam öncelikle teşekkürler . Hocam Türkiye'de nadirde olsa bu işi gerçekten özenerek yapanlar var onlarında hakkını yemeyelim fakat bu işi yapanların çok büyük bir kısmı maalesef bu kadar özenli yapmıyorlar . Ben her zaman diyorum çizik almak marifet değil marifet çiziği boyayı mümkün olacak en az şekilde incelterek almak bunun içinde araç üzerinde sabırla çalışmak şart öbür türlü vur kalın pastayı peşinden ince pastayı araç 3-4 saatte sıfır gibi olur fakat aracın polisaj ömründen çalmış oluruz . 

Yıldız konusunda ise hemfikiriz hocam . :D  

@mahmut0382 hocam aracımı ortalama ayda 1 kez Sarı Renkli Meguiar's Ultimate Wash&Wax ile 4 kapak şampuan 3.5 litre su karışımı ile yıkıyorum. Başka kullandığım bir malzeme yok. Bunun dışında araç temizliği ve koruma için bana cila tarzı veya başka önerebileceğiniz başka bir ürün var mı ?

Bir de iç temizlik için ValetPro'nun büyük olan detailing fırçasını ve pH nötr, silikon içermeyen bir temizleyici almayı düşünüyorum. Nanolex Interior Cleaning'i buldum ama stokları kalmamış. İç temizlikte de başka önereceğiniz bir şey varsa ona yöneleyim hocam ?

Cevabınız için şimdiden teşekkürler.
Hocam cila olarak sonax bsd güzel . Koruma olarakta soft99 fusso kullanabilirsiniz . 

İç temizlik için her yıkamada auto finesse spritz . Arada detaylı temizlik için ise 3d apc , 3d orange veya valet pro apc kullanabilirsiniz . Bu 3 üründe iyidir fakat sulandırma kurallarına kesinlikle uyunuz aksi takdirde araç içindeki kaplama malzemelere zarar verebilmekte mümkün ise kullanmadan önce araçta görülmeyecek yerlerde deneme yapmanızı tavsiye ederim . 

Ömer hocam öncelikle teşekkürler . Hocam Türkiye'de nadirde olsa bu işi gerçekten özenerek yapanlar var onlarında hakkını yemeyelim fakat bu işi yapanların çok büyük bir kısmı maalesef bu kadar özenli yapmıyorlar . Ben her zaman diyorum çizik almak marifet değil marifet çiziği boyayı mümkün olacak en az şekilde incelterek almak bunun içinde araç üzerinde sabırla çalışmak şart öbür türlü vur kalın pastayı peşinden ince pastayı araç 3-4 saatte sıfır gibi olur fakat aracın polisaj ömründen çalmış oluruz . 

Yıldız konusunda ise hemfikiriz hocam . :D  

Hocam cila olarak sonax bsd güzel . Koruma olarakta soft99 fusso kullanabilirsiniz . 

İç temizlik için her yıkamada auto finesse spritz . Arada detaylı temizlik için ise 3d apc , 3d orange veya valet pro apc kullanabilirsiniz . Bu 3 üründe iyidir fakat sulandırma kurallarına kesinlikle uyunuz aksi takdirde araç içindeki kaplama malzemelere zarar verebilmekte mümkün ise kullanmadan önce araçta görülmeyecek yerlerde deneme yapmanızı tavsiye ederim . 

Çok sağolun teşekkürler hocam.

Hocam bu ürünleri nereden temin edebilirim ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu hafta sonu bebek şampuanıyla beyaz incimi yıkamayı planlıyorum. 

Fotoğraflar ve izlenimlerim için beklemede kalın  :(' :mad:
Evet gelelim sonuca: Öncelikle Dalin 500 Ml bebek şampuanı kullandım. Şampuanı 4.50 Tl'ye almıştım; sanırım 3,4 yıkama yapılabilir.

Burada çok sık bahsedilen çift kova yöntemini kullandım; açıkçası beni çok zorladı.

Arabanın içini de Vanish Kosla halı şampuanıyla yıkadım. Bu nasıl olur derseniz. Yine çift kova yaptım. Bir kovada şampuanlı su diğer kovada da temiz su bulundurdum. Microfiber bezle önce koltukları sonra da iç zeminini ovalayarak temizledim. 

Camları da A101'de bulunan Highgenic silikonlu temizleyici ile sildim. 

Çok yoruldum; ama buna bir hayli değdi.

20160528_145057.jpg

@mahmut0382 hocam Valetpro Leather Soap ile auto finesse splitz kullanım alanları nerelerdir. Yen'i aldımda nerelerde kullanayım auto finesse splitz iç mekan derken mesela içeride nereler ???

[mention=2601]mahmut0382[/mention] hocam Valetpro Leather Soap ile auto finesse splitz kullanım alanları nerelerdir. Yen'i aldımda nerelerde kullanayım auto finesse splitz iç mekan derken mesela içeride nereler ???
Hocam valet pro leather soap deri temizliğinde. Auto finesse spritz ise iç mekande deri ve plastik yüzeylerin temizleme ve korunmasında kullanılır. Valet pro leather soap u her yıkama sonra kullanmanıza gerek yoktur deriler aşırı kirlendiğinde kullanmanız daha uygun.

Hocam valet pro leather soap deri temizliğinde. Auto finesse spritz ise iç mekande deri ve plastik yüzeylerin temizleme ve korunmasında kullanılır. Valet pro leather soap u her yıkama sonra kullanmanıza gerek yoktur deriler aşırı kirlendiğinde kullanmanız daha uygun.
Sağolasın hocam

@mahmut0382 hocam kurulama bezi olarak auto finesse Aqua deluxe mü almalıyım yoksa gyon silk dryer mı kusura bakmayın rahatsız ediyorum ama ???

Geri
Üst Alt