Pasta,Cila,Boya Koruma,Araç İç temizliği Hakkındaki Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz.

Günaydın @silvershadow Murat üstadım,Pendik'ten hareket ettik saat 07:00 de planladığım gibi,inşallah kazasız belasız bir yolculuk yapıp Akdeniz'e ulaşırım.

Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.

Mutlu haftalar dilerim .
Degerli üstadım

Kendinize  bir başlık açsanız fena olmaz aslında. Başlık önerim:

"Yol hikayeleri"

Moderatör tarafında düzenlendi:

Arkadaşlar aracıma yaptığım AMATÖR uygulamalarımı video çekerek sırf grup üyelerimize belki faydam olur diye böyle birşey yaptım.

Biliyorum ki farklı forum kanallarında ve video platformlarında daha iyileri var ama herkesin bu işi amatör de olsa yapabilirim demesi için hazırladım. 

Doğrularım ve yanlışlarımı yazarsanız sevinirim çünkü yapacak olanlara yol göstersin. 

Teşekkürler :)  

Resul hocam telefondan girdiğimden videolara bakamadım yarın izler mesajınıza cevap yazarım.

Arkadaşlar bugün küçük bir taş izine rötuş zımpara yaptım yorumlarınızı merak ediyorum. Araç opak beyaz fiat linea.

108e43b4a8a95fbf18e9a6d587722cd3.jpg

5c2641a36b1a12e30b7fd315cec5cdb5.jpg

Resul hocam telefondan girdiğimden videolara bakamadım yarın izler mesajınıza cevap yazarım.

Arkadaşlar bugün küçük bir taş izine rötuş zımpara yaptım yorumlarınızı merak ediyorum. Araç opak beyaz fiat linea.

108e43b4a8a95fbf18e9a6d587722cd3.jpg

5c2641a36b1a12e30b7fd315cec5cdb5.jpg
Hiç belli olmuyor hocam.

Hiç belli olmuyor hocam.
Hocam renk opak olunca bu gibi işlemlerde çok iyi sonuçlar alınıyor. Elinizi gezdirdiğinizde yapılan yer az bişe belli ama orada rötuş olduğunu bilmeyen bakarak bulamaz.

Adnan abi ile bugün yüz yüze tanıştık. Ayak üstü kaputtaki ufak tefek çizikleride giderdik.

aa3995b0d5ba2c0ce68cf68f4e2db3aa.jpg

3700c0216660fe1a5113ecd41285ebcd.jpg

6e6f4f6ccd4b119ac76550a03f245fb0.jpg

Aslında çok daha fazla foto var fakat bağlantı hızı yüzünden maalesef hepsini paylaşamıyorum.

Adnan abiye ziyareti için teşekkür ediyorum.

Hocam, yeni araç satın aldım ve bunun temizliği konusunda ne tavsiye edersiniz. Boya koruma gibi şeylerden bahsediyorlar.

Hocam elinize sağlık. Bira detaylardan bahsedebilir misiniz, nasıl yapıldığına dair. 

Arkadaşlar aracıma yaptığım AMATÖR uygulamalarımı video çekerek sırf grup üyelerimize belki faydam olur diye böyle birşey yaptım.

Biliyorum ki farklı forum kanallarında ve video platformlarında daha iyileri var ama herkesin bu işi amatör de olsa yapabilirim demesi için hazırladım. 

Doğrularım ve yanlışlarımı yazarsanız sevinirim çünkü yapacak olanlara yol göstersin. 

Teşekkürler :)  
Hocam elinize sağlık . Uygulama güzel olmuş . Fakat tavsiyem koltuklarda yine yumuşak ama daha büyük fırça kullanırsanız işiniz kolaylaşır . Birde koltuklar için özel alkantra temizleyicileri kullanmanızı tavsiye ederim . Paylaşımınız için teşekkürler.  

Sonax brillant shine denedim sonuç bu

Elinize sağlık hocam paylaşım için teşekkürler .

Hocam, yeni araç satın aldım ve bunun temizliği konusunda ne tavsiye edersiniz. Boya koruma gibi şeylerden bahsediyorlar.
Hocam öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız güzel günlerde kullanın . 
Boya koruma olarak soft99 fusso f/p ürünüdür tavsiye ederim . Temizlik içinse ph dengeli şampuan bu valet pro olabilir veya kolayca temin edebileceğiniz sonax turuncu olabilir. (valet pro tavsiyemdir . )  Şampuan dışında dışarısı için en önemlisi yumuşak ve kaliteli bir bez . İçerisi için auto finesse spritz tavsiye ederim . 

Hocam elinize sağlık. Bira detaylardan bahsedebilir misiniz, nasıl yapıldığına dair. 
Hocam detaylardan bahsedeyim fakat şunu öncesinden belirtim çok ince işçilik isteyen bir iştir doğabilecek herhangi bir olumsuzlukta ben sorumlu olmam . 

Öncelikle aracınız metalik renkse bu sonucu almanız mümkün olmaz tavsiyem hiç denemeyin .

İlk olarak çizik veya taş izi olan yerin etrafını ölçün eğer 110 mikrondan ince ise bu işe hiç girişmeyin sadece rötuş yapıp bırakın . Etrafı bundan daha ince çiziklerde zımpara yapmaya kalktığınızda boyayı büyük bir ihtimal açarsınız ki bunun o bölgenin boyanmasından başka çaresi olmaz .  

Detaya gelirsek aracın boya koduna göre boya ve sertleştirici alıyorsunuz . Boyaya 2/1 oranında sertleştirici giriyorsunuz . Yanı 10 gr boyaya 5 gr sertleştirici karıştırıyorsunuz . Çizik veya taş yarası fark etmez önce 1500 lük zımpara ile sulu zımparalıyor ve kurutuyorsunuz zaten kurudu mu yaptığınız yer matlaşır . Daha sonra çiziği veya taş izini aracın boyasının dışına biraz taşacak şekilde dolduruyorsunuz çizik çok derinse bunu 1 den fazla katlar halinde ve katlar arası 25-30 dakika bekleyerek yapıyorsunuz. Boyayı ilk sürdüğünüzde dolu gözükse de kuruyan boyanın hacmi küçüldüğünden boya kuruduktan sonra ikinci hatta üçüncü katı yapmanız gerekebilir . Boya tam kuruduktan sonra ( Bu sıcaklığa da bağlı olarak 1-3 gün sürer) taşan boyayı zımpara ile almalısınız . Bu işlemde çok çok dikkatli olmalısınız ve zımpara takozu kullanmalısınız .Öncelikle 1500 lük sulu zımpara boyadaki fazlalık gidince 2000 lik sulu zımpara yapıp daha sonra orbital bir makine ile pasta yapmalısınız . Rotary makine rötuşu çıkarabilmekte ondan polisajı mutlaka orbital makine ile yapmanızı tavsiye ederim .

Hocam tekrardan yazıyorum anlatırken kolay gözüken bu işlem çok dikkat isteyen bir iş dediğim gibi aracınız metalik renk ise veya boya o bölgede 110 mikrondan ince ise tavsiyem zımpara yapmamanızdır .  

Arkadaşlar gördüğüm tüm soruları cevaplamaya çalıştım arada görmediklerim olabilir böyle bir durumda soruyu yeniden sormanızı rica ediyorum . 

Herkese hayırlı günler, sonaxin kırmızı kutulu cilalı şampuanını kullanıyorum, o da kırmızı kutulu hızlı cila gibi toz çeker mi, onun yerine tavsiye edebileceginiz daha iyi bir ürün var mıdır? Şimdiden teşekkürler

@Ysn atas proteo veya atas dls 150 kullanıyorum tavsiye ederim hocam özellikle proteo cila açısından hoşuma gidiyor 

Mahmut hocam aracin disi icin kaliteli bir bez vb birsey onerebilir misiniz pahalida olabilir uygunda olabilir. Simdiden tesekkur ederim

Mahmut hocam aracin disi icin kaliteli bir bez vb birsey onerebilir misiniz pahalida olabilir uygunda olabilir. Simdiden tesekkur ederim
Hocam Chemical Guys Woolly Mammoth güzel . Uygun olsun derseniz microsafer sitesine bir göz atın orada açık renkli 65 tl lik bir bez var ben onu denemek için aldım ve güzel . Sadece kalın olduğundan ağır ve suyu çekince çok daha ağırlaşıyor bunun dışında memnunum .

Arkadaşlar bim de ve 101 de açık mavi renk silikonlu bi temizleyici mevcut araç için de kullanılır yazıyor üstünde araç camlarına ve pianoblack yüzeylerde kullanmamızda bir mahsur var mı sizce? 

Geri
Üst Alt