Golf 7 mi C 180 mi

Zaten 100 bin i geçince insan direk sıfır araca yöneliyor
Bende 1 ay araştırdım kullananlardan ozellikle c 180 2012 makyajlı lpg ye uyumlu olan araçlar vardı ve sıfır c 180 stlye paket 130 bine anlaşmıştık (ötv den önce) yinede araştırmalarım beni passata yaklaştırdı ve çok şükür vw:)

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zaten 100 bin i geçince insan direk sıfır araca yöneliyor
Bende 1 ay araştırdım kullananlardan ozellikle c 180 2012 makyajlı lpg ye uyumlu olan araçlar vardı ve sıfır c 180 stlye paket 130 bine anlaşmıştık (ötv den önce) yinede araştırmalarım beni passata yaklaştırdı ve çok şükür vw:)

Hocam Ereğli'den selamlar, hangi versiyon aldınız Passatı, motor, donanım, şanzuman...

Benimde bakmadığım araç kalmadı... 

Bmw 320ied'nin kronik sorunlarından girdim, yeni kasa C'nin yüksek hızda bozuk yolda kaybolan stabilitesinden çıktım. Hala boğulmaktayız:). Gözümde hiç passat yokken passat bakar oldum.

Yeni sıfır A4'lerde iyi indirim yapıyorlar, liste fiyatı yanıltmasın, buradan bilgisini vereyim ayrıca okuyan arkadaşlara.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam a4 alacaksan bişey diyemem.ama c 180 yeni kasada bile memnuniyetsizlik var ozellikle 7 ileri şanzıman olayı hatta onumuzdeki yıl 9 ileri otomatik vitese geçecekler sanırım. Ben passat 1.6 tdi comfortline manuel tungsten gri aldım Doğuş oto maslak dan.ereğli yazıcıoğlu fiyat konusunda çok zayıf hatta onlardan fiyat alacagına listeye bak yeter :) ..bu arada merkez den saygılar

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam Ereğli'den selamlar, hangi versiyon aldınız Passatı, motor, donanım, şanzuman...
Bmw 320ied'nin kronik sorunlarından girdim, yeni kasa C'nin yüksek hızda bozuk yolda kaybolan stabilitesinden çıktım. Hala boğulmaktayız:). Gözümde hiç passat yokken passat bakar oldum.
Yeni sıfır A4'lerde iyi indirim yapıyorlar, liste fiyatı yanıltmasın, buradan bilgisini vereyim ayrıca okuyan arkadaşlara.
Bmw ve mercedes varken passat bakılmamalı bence.Kronik sorun derken 2013 model ve sonrasında 3.20 ied lerde problem kalmadı pek. Yeni C ler güney afrikada üretilmesine rağmen bu sene itibari ile düzeltildi çoğu sorunu. Yeni A4 te çok güzel olmuş. Ama keyif ve performans sıralamam
3 serisi>Yeni A4>C serisi olurdu.
Audi de quattro alırsanız 2.0 tatmin eder çok ta iyi oturuyor yola. Ama düşük hacimde bmw nin motorunun üzerine yok malesef.
Bende aylardır araştırıyorum gerek kiralama gerek ikame gerek şirket aracı olarak hepsini kullandım. Passat ı niye katmıyorum çünki bu 3 ü arasına vag grubunun klasman aracı A4 tür. Premium değil passat malesef ama yaşlanınca belki düşünülebilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bmw ve mercedes varken passat bakılmamalı bence.Kronik sorun derken 2013 model ve sonrasında 3.20 ied lerde problem kalmadı pek. Yeni C ler güney afrikada üretilmesine rağmen bu sene itibari ile düzeltildi çoğu sorunu. Yeni A4 te çok güzel olmuş. Ama keyif ve performans sıralamam
3 serisi>Yeni A4>C serisi olurdu.
Audi de quattro alırsanız 2.0 tatmin eder çok ta iyi oturuyor yola. Ama düşük hacimde bmw nin motorunun üzerine yok malesef.
Bende aylardır araştırıyorum gerek kiralama gerek ikame gerek şirket aracı olarak hepsini kullandım. Passat ı niye katmıyorum çünki bu 3 ü arasına vag grubunun klasman aracı A4 tür. Premium değil passat malesef ama yaşlanınca belki düşünülebilir.

Bmw 320 ied için görüşüp bilgi aldığım kişilerden biri arkadaşımın yakın arkadaşı, telefon ile görüştürdü beni. 2015 ekim 40th. yıl donanımlı makyajlı(LCI) 320 ied sahibi. 80-90 km hızda direksiyondaki titreşimi bir türlü çözdüremediğinden bahsetti. (Bunu iletişim kurduğum diğer 3 kasa sahiplerinden de duydum(+3 ayrı kişi) . Motorun yağ ömrünü çok kısa zamanda tükettiği ve erken servis ihtiyacı istediği herkes tarafından bilinen bir durum. (sözde performanslı kullanınca düşüyor) Yani kırk yılda bir keyfini çıkaracaksın 10000 kmde bir(iyimser) servis isteyecek. Premium'a yakışmayan trim sesleri ve kalitesiz iç malzeme. Makyajsız versiyonlarında aracın altına yağmur suyu geldiğinde, egzozdan insanı korkutacak şekilde sesler gelmesi, bazılarında aracın çekişten düşmesine kadar varmış. 

Ha hala gözüm onlardan alamıyorum, orası ayrı... Mantık / kalp ikilemi :)

2. el Mercedes yeni kasa C baktım, yorumlar yine soğuttu beni.

Bmw 320 ied için görüşüp bilgi aldığım kişilerden biri arkadaşımın yakın arkadaşı, telefon ile görüştürdü beni. 2015 ekim 40th. yıl donanımlı makyajlı(LCI) 320 ied sahibi. 80-90 km hızda direksiyondaki titreşimi bir türlü çözdüremediğinden bahsetti. (Bunu iletişim kurduğum diğer 3 kasa sahiplerinden de duydum(+3 ayrı kişi) . Motorun yağ ömrünü çok kısa zamanda tükettiği ve erken servis ihtiyacı istediği herkes tarafından bilinen bir durum. (sözde performanslı kullanınca düşüyor) Yani kırk yılda bir keyfini çıkaracaksın 10000 kmde bir(iyimser) servis isteyecek. Premium'a yakışmayan trim sesleri ve kalitesiz iç malzeme. Makyajsız versiyonlarında aracın altına yağmur suyu geldiğinde, egzozdan insanı korkutacak şekilde sesler gelmesi, bazılarında aracın çekişten düşmesine kadar varmış. 
Ha hala gözüm onlardan alamıyorum, orası ayrı... Mantık / kalp ikilemi [emoji4]
2. el Mercedes yeni kasa C baktım, yorumlar yine soğuttu beni.
Hocam arabalar kısmet işi. Sorun yaşayanda vardır belki ama tüm testlerde golf nasıl sınıf lideri çıkıyorsa 3 seriside D premium segmentte lider. bkz youtube. Ben 1000 km kadar kullandım hiçbir sıkıntı yaşamamakla birlikte aşık oldum resmen. Bmw de ağır bakımlar 150.000 km de yapılır. Ve bu km lere kadar tık dememiştir etrafımdaki çoğu kullanıcı bu yönde görüş bildirdi. 2012 model ilk çıkan 3 serilerinde dahi böyle durum. Biraz görüşlerinizi farklı bulduö kalitesiz iç malzeme derken bmw de düşmez hiçbiryerde kalite en altlara kadar yumuşak malzeme kullanılır. Tabi mercedes bu konuda 1 tık öndedir. Ama testleri açın bakın herzamanki bmw kalitesi derler normal bir sınıfa asla düşmez. Trim sesine gelince ıslanmış kapı fitili harici trim sesiyle karşılaşanı duymadım 3 te. Mercedes yeni w205 c kasalarda biraz durumlar farklı. Güney afrikadaki araç üretim bantları biraz ilkel kanımca ondan kaynaklanabiliyor. Tavsiyem kendiniz kullanın başkalarına kulak asmayın. Mesela Dsg ile alakalı da çok hurafe vardı ama alıp 22.500 km kullandım ve sıkıntısız yürüdü araba. Hedefinizdeki aracı bir hafta kiralayıp iyice kullanın, tecrübe edin derim çünki çoğu forum yanlış bilgi veriyor kanaatimce.

İşin açıkçası aracımı alırken bu ikilemde kalmış hayalim olan makyajlı kasa 7 ileri C180 için bayaca araştırma yapmış hatta 3-4 tanesi de test imkanı bulmuştum. Zaten Laguna 2.0 T kullanmakta idim ancak yaptığım testlerde sakin kullanımda Laguna ile 7 lt ortalamalarda kalırken sakin kullanımda dahi 9 litre altını göremeyişim büyük hayal kırıklığı yaratmıştı ve performans olarak ne yazık kı 0-100 u hariç her disiplinde 2.0 T Laguna dan geri kalmıştı gözümde üstelik vites geçişlerini de çok sevmemiştim. Kick yaptıktan sonra ayğınızı gazdan kaldırdıgınızda vites büyütürüken başınızı öne eğdirecek kadar sarsıntı hissediliyordu. Bu husus test aracım araca özgü değildi ve ne yazık ki kaç tane test etmiş isem hepsinde vardı. Bense 2.0 T nin Aisin şanzımanından daha iyi geçişler bekliyordum ki beklemekte haklıydım da 100 bin para verecektim. Sonra bir gün çok sevdiğimiz bir abimizin oğlu için Polo almaya diye VW bayisine gittiğimizde golf u (dizel) test ettiğimizde 1.2 TSI Golf alıp çıkmıştık oğlu için ve o test benim adıma referans oldu açıkçası. Yıllarca VW bu parayı eder mi yeaaa diyen gürühtandım ancak testin sonunda dediğim şuydu yahu 100 bin para vereceksin kendi kullandığın araçtan daha çok yakacak bir araca sahip olacaksın yıllık 25 bin üzeri yol yapan birisi olarak buna katlanmaktansa test ettiğin c180 lerden daha sessiz ve daha rahat kullanımı olan hele ki ne kadar sorunlu da olsa dsg nin pürüssüzlüğü le birleşince c180 macerası benim adıma başlamadan bitmiş oldu. Şu an ise iyi ki Golf almışım diyorum yakıt son derece iyi, konfor iyi belki bagaj sorun gibi görülebilir ancak senede 1 kez tatil için lazım edecekse o bagaj zaten ön koltukta boş (eşim ve kızım arkada olduğundan) bir şekilde bagaj dezavantajı her türlü ortadan kaldırılabiliyor. Ayrıca golf bana göre c180 den daha pratik ve kullanımı çok daha kolay bir araç pek çok arkadaşım yol tutuşundan falan şikayet etmiş ancak 5 aralık günü ankaraya yolculuğum sırasında bir tırın üzerinden sollarken önüme düşen katlı brandasından tüm elektronik sistemlerin ve dikkatin yardımı ile kurtuluşumu yaşadıktan sonra "İYİ Kİ SENİ ALMIŞIM GOLF" dedirten bir araç oldu.
Altta bu belki de ölümden döndüğüm kazanın fotoğrafını da atıyorum. Resimdeki izler tamponda da bulunan şeffaf kaplamaya çıkan izler, sonrasında silinince çıktı hepsi.  

IMAG0015.jpg

Değerli Hocam 

Örnek bir kaç indirim ve fiyat verir misiniz?

Biz de hayal kurmaya devam edelim. 

Değerli Hocam 

Örnek bir kaç indirim ve fiyat verir misiniz?

Biz de hayal kurmaya devam edelim. 
Değerli Murat Ağabey,

Başlangıç donanımındaki ekstrasız 1.4 tsi otomatik aracı 150k TL( liste fiyatı 175.700 TL), orta halde ekstraları olan aracı design donanımlı aracı 165k TL(liste fiyatı 188k + estraları), Led farlı sport donanımlı araca 185k TL(liste fiyatı 205k+ led) fiyat verdiler. Bunlar tabi tek bir bayiiden, telefonda aldığım fiyatlardı

100.000 lira verip mercedes kullananlar kulübüne girip havamdan geçilmiyecek ama benzincide şöyle etraftan biraz uzakta gaz dolum bölümünde takılacağım, AVM lere 100.000 lira verip aldığım araçla giremiyeceğim., Bu mercedes e binmekten ziyade olsa olsa kendini kandırmaktan başka bişey olmaz., Geçenlerde bir yakınımıza 94 model W124 kasa 280E aldık., Araç 22 yaşında olmasına rağmen 0 kondisyonda ve daha 45.000 km'de., Hatırı sayılır bir mebla ödenerek alındı araç ve W124 E serisi benimde çok sevdiğim bir kasadır ., Neyse geçenlerde yanıma uğradı "abi tüp taktırdım 10 numara oldu" diyince başımdan aşşağı kaynar sular döküldü., Sen gidincen sıfır km 1.2TSI DSG Comfortline Golf alınabilecek paraya., Türkiye'deki nadir temizlikte W124 kasa 3-4 araçtan birini alıcan., Aracı almak için beni 1 hafta uğraştırcan yetmezmiş gibi hatırı sayılır kişilere aracı kontrol ettirebilmek için rica edicem sonra gidicen o güzelim araca tüp taktıracaksın öyle mi...? Direk kovdum dükkandan kendisini (ayıp olmasın diye kibarcasını söylüyorum).... Ama hata bende ve o aracı ona satan araç sahibinde., bak aklıma geldi yine sinirim bozuldu...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Değerli arkadaşlar, her bir yorum yazan arkadaşa ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

C 180 2011 Model aracı dün denedim, GOLF e göre birçok açıdan negatif yönleri çoğunlukta.

Eksiler

* Daha sert ve konforu düşük süspansiyon

* Hissiyatı daha düşük direksiyon

* Yüksek yakıt ( 12 LT LPG / 100 Km.)

* Otomatiği daha düşük konforda ve keyif vermiyor geçişler

* Ağır kalkıyor ışıklarda

* Bagaj kullanışlılığı daha az

* Döşeme kalitesi düşük

Artılar

* imaj

* yıldız

* yer tutuşu

* fiyat :)

sonuç: C 180 alma fikri rafa kaldırıldı

GOLF tutkusuna devam :)  

Değerli Murat Ağabey,

Başlangıç donanımındaki ekstrasız 1.4 tsi otomatik aracı 150k TL( liste fiyatı 175.700 TL), orta halde ekstraları olan aracı design donanımlı aracı 165k TL(liste fiyatı 188k + estraları), Led farlı sport donanımlı araca 185k TL(liste fiyatı 205k+ led) fiyat verdiler. Bunlar tabi tek bir bayiiden, telefonda aldığım fiyatlardı
Değerli Hocam 

Yanıtınız  için iki teşekkür borcum var size.

Birisi verdiğiniz fiyatlar ve ikincisi "Ağabey" yazarak Türkçeyi doğru kullananlardan olduğunuz için. 

@silvershadow

hocam hazır c180 ve golf kıyaslanırken dün iş yerimin önünde benim golfun yanına sıfır bir c180 benzinli yanaştı hemen  arkadaş çevrem boş muhabbete girerek sinirimi bozdular yok bu araba seninkini havada yer yok sen bu arabaya yakalayamazsın falan bende merak edip aracın fabrika verilerine videolarina falan baktim teknik özellik olarak

c180 1.6 motor 156 beygir

golf 1.4 motor 150 beygir

ikiside 250 tork

benim araçta 18 jant spor süspansiyon var 

diğer araçta 17 jant standart süspansiyon

fabrika verilerine göre

c180 0-100 değeri 8.5 saniye

golf 150 hp 0-100 8.2 saniye

max hizlarda aralarında fazla birşey yok fabrika verilerine göre

golfun 216 c180nin 223

ama aralarında ağırlık var c180 1.5 ton golf 1.3 ton

sizce golfun şansı nedir bu konuda 

bu arada kusura bakmayin hocam böyle bir kiyaslamayi merak ettiğim için 

@silvershadow
hocam hazır c180 ve golf kıyaslanırken dün iş yerimin önünde benim golfun yanına sıfır bir c180 benzinli yanaştı hemen  arkadaş çevrem boş muhabbete girerek sinirimi bozdular yok bu araba seninkini havada yer yok sen bu arabaya yakalayamazsın falan bende merak edip aracın fabrika verilerine videolarina falan baktim teknik özellik olarak
c180 1.6 motor 156 beygir
golf 1.4 motor 150 beygir
ikiside 250 tork
benim araçta 18 jant spor süspansiyon var 
diğer araçta 17 jant standart süspansiyon
fabrika verilerine göre
c180 0-100 değeri 8.5 saniye
golf 150 hp 0-100 8.2 saniye
max hizlarda aralarında fazla birşey yok fabrika verilerine göre
golfun 216 c180nin 223
ama aralarında ağırlık var c180 1.5 ton golf 1.3 ton
sizce golfun şansı nedir bu konuda 

bu arada kusura bakmayin hocam böyle bir kiyaslamayi merak ettiğim için 
0-100 golf biraz önde olur.
100 den sonra bir şansı yok malesef golfün.
Motorun hacmi ve mercedes motoru olması
100 km den sonraki farkları oluşturur.
Ayrıca araç d segmenti olduğu için nispeten daha korkusuzca basabilir sürücüsü golfe göre. İz genişliği fazla ve yola daha iyi oturan bir makine olduğu için.

Geri
Üst Alt