Golf 7 alarm opsiyonu WD1

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Alarm

Opsiyonel donanım kodu: WD1

Tutarı: 735 TL. (Vergiler dahil)

Muafiyet ve Zorunluluklar: Güvenli Kilitlemeli " Keyless " ile birlikte alınması zorunludur.

Alarm

*Algılama düzeyi oldukça düşük tutulmuş

*çok kuvvetli darbe olmadan harekete geçmiyor.

*Açık kapı cam varsa tiz bir sesle uyarıyor.

*Sadece aracı kapatıp açarken buzzer'dan çıkarttığı tiz ses için bile alan gördüm.

*Güvenli kilitleme özelliği için alan da var.

Bu özellik iki kez kapatma düğmesine basılınca kapı kollarının işlevsiz hale gelmesi anlamına gelir.

Yaramaz çocuğu olanlar, camı kırdığında ve araca hırsızın girdiğinde dahi kapıyı kullanmasını engeller.

Başka ne işe yarar ki?

Bana kalırsa değmez.

*şu alttaki fotoğraftakiler ise alarm sisteminin alt yapısı... İç izleme sistemi diyor kitapçıkta.

RYrloG.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
:eek: Araca sonradan taktırmaktansa orjinalinde alarm sistemi olsun istedim.  Ama bir türlü tam olarak çözemedim. Kullanım klavuzunda güzel açıklanmamış. sürücü koltuğunun sol kısmında bir tuş var alarmı devreden çıkarmak için. aracı  kitledikten sonra yanıp sönen bir kırmızı ışığı var :) lastikleri vss tekmeledim cama vurdum alarm bir türlü devreye girmiyor. kilitleyince de ses çıkarmıyor.  s=s20   s=s20   s=s19   s=s19  

Bilen arkadaşların Alarm konusunda beni aydınlatmasını rica ederim. s=s16

Alarm

Opsiyonel donanım kodu: WD1

Tutarı: 735 TL. (Vergiler dahil)

Muafiyet ve Zorunluluklar: Güvenli Kilitlemeli " Keyless " ile birlikte alınması zorunludur.

Alarm

*Algılama düzeyi oldukça düşük tutulmuş

*çok kuvvetli darbe olmadan harekete geçmiyor.

*Açık kapı cam varsa tiz bir sesle uyarıyor.

*Sadece aracı kapatıp açarken buzzer'dan çıkarttığı tiz ses için bile alan gördüm.

*Güvenli kilitleme özelliği için alan da var.

Bu özellik iki kez kapatma düğmesine basılınca kapı kollarının işlevsiz hale gelmesi anlamına gelir.

Yaramaz çocuğu olanlar, camı kırdığında ve araca hırsızın girdiğinde dahi kapıyı kullanmasını engeller.

Başka ne işe yarar ki?

Bana kalırsa değmez.

*şu alttaki fotoğraftakiler ise alarm sisteminin alt yapısı... İç izleme sistemi diyor kitapçıkta.

RYrloG.jpg
  Murat bey bu konuda sizden destek istiyorum ...  Araca sonradan taktırmaktansa orjinalinde alarm sistemi olsun istedim.  Ama bir türlü tam olarak çözemedim. Kullanım klavuzunda güzel açıklanmamış. sürücü koltuğunun sol kısmında bir tuş var alarmı devreden çıkarmak için. aracı  kitledikten sonra yanıp sönen bir kırmızı ışığı var  lastikleri vss tekmeledim cama vurdum alarm bir türlü devreye girmiyor. kilitleyince de ses çıkarmıyor.             

Bilen arkadaşların Alarm konusunda beni aydınlatmasını rica ederim.

Golfer dedi:
  Murat bey bu konuda sizden destek istiyorum ...  Araca sonradan taktırmaktansa orjinalinde alarm sistemi olsun istedim.  Ama bir türlü tam olarak çözemedim. Kullanım klavuzunda güzel açıklanmamış. sürücü koltuğunun sol kısmında bir tuş var alarmı devreden çıkarmak için. aracı  kitledikten sonra yanıp sönen bir kırmızı ışığı var  lastikleri vss tekmeledim cama vurdum alarm bir türlü devreye girmiyor. kilitleyince de ses çıkarmıyor.             

Bilen arkadaşların Alarm konusunda beni aydınlatmasını rica ederim.
Değerli Hocam;

bir kaç yıl alarmlı araç kullanmış bir dostumu davet ettim umarım mention'u alır almaz yanıt verecektir. @M.L.Crassus

Merhaba arkadaşlar,

Aracımda wd1 mevcut, keyless ile almadım belirtmek isterim.  Sistem bildiğimiz ucuz alar sistemlerinde olduğu gibi, abart egzos sesi yada top çarpması gibi dış unsurlara tepki vermiyor, daha şiddetli durumlarda devreye giriyor. (bu kimine göre handikap olabilir) ben şahsen memnunum, şuana kadar alarmın çaldığını duymadım, sistem çalışıyormu  diye test ettik ve camlar açıkken, uzaktan kumanda üzerimde değilken elimi camden içeri uzatınca çalıştı, kumanda üzerimdeyken kesinlikle çalışmıyor. Belirttiğiniz gibi B sütununun iç kısmında on/off düğmesi ile devreye alıyor yada çıkartıyoruz, hırsız içeri girmişse kapıları kitleyip çıkmasını engelleyebiliyoruz ki bu müthiş birşey, kesinlikle alarm devredeyken aracın içinden kapılar açılmıyor. bunun dışında pek bir detay yok gibi birşey. umarım yardımcı olabilmişimdir.

saygılar.

iamalegend dedi:
Merhaba arkadaşlar,

Aracımda wd1 mevcut, keyless ile almadım belirtmek isterim.  Sistem bildiğimiz ucuz alar sistemlerinde olduğu gibi, abart egzos sesi yada top çarpması gibi dış unsurlara tepki vermiyor, daha şiddetli durumlarda devreye giriyor. (bu kimine göre handikap olabilir) ben şahsen memnunum, şuana kadar alarmın çaldığını duymadım, sistem çalışıyormu  diye test ettik ve camlar açıkken, uzaktan kumanda üzerimde değilken elimi camden içeri uzatınca çalıştı, kumanda üzerimdeyken kesinlikle çalışmıyor. Belirttiğiniz gibi B sütununun iç kısmında on/off düğmesi ile devreye alıyor yada çıkartıyoruz, hırsız içeri girmişse kapıları kitleyip çıkmasını engelleyebiliyoruz ki bu müthiş birşey, kesinlikle alarm devredeyken aracın içinden kapılar açılmıyor. bunun dışında pek bir detay yok gibi birşey. umarım yardımcı olabilmişimdir.

saygılar.
Teşekkürler Nadir Bey.

Bugün bir deneme yapacağım camlar açıkken.  ben araca biraz şiddet uyguladım ama dediğiniz gibi alarm çalışmadı. yada ben kıyamadığımdan :) hızlı girişemedim :)   s=s20 s=s19 s=s20 s=s19 s=s19

Saygılar Bizden

üstat kaputu hafif açık bırakın sonra aracınızı kilitleyin cam açık kalsın anahtar üstünüzde olmasın kaputu kaldırırsanız veya kilitledikten sonra 1dk içinde eliniz içeri sokarsanız alarm öter koltuğun solundaki düğme de eğer içeride yolcu varsa çocuk gibi ve aracı kilitledi iseniz (marketten birşey alacakken)bu düğmeye basıyorsunuz iç alarm devre dışı oluyor ve araç kilitli kalabiliyor.saygılarımla

Arkadaşlar bazı araçlarda kapalı otoparklarda aracın nerede olduğunu hatırlamak için araç anahtarına basıldığında sesli ve görsel uyarı veriyor. Benim eski Toyota yarisimde en azından böyleydi. Ama golfte anladığım kadarıyla bu yok. Sadece farlar yanıp sönüyor ama ses yok. Alarmı olan arkadaşlar sesli uyarı alabiliyorlar mı? bunu nasıl sağlayabiliriz.

@Yusuf

hocam aracı yeni aldım. Gizli özellikleri açtırmak garantiyi bozmuyor mu?

Konuyu hortlatmış olacağım ama bu alarm konusunda güncel 2017 makyajlı golf7 lerde bir değişiklik varmı. ? 

- Hafif darbe, top çarpması , şiddetli havai fişek sesleri vs de bizim sokaktaki arabaların bir çoğunun sesi ötüyor, balkona çıkan araç sahipleri kumandadan alarmı susturuyor yada başka konu varsa aracının başına gidiyor. Golf te durum nedir?

- Araç içerisine hırsız girdiğinde ( camı kırıp vs ) kapıların kilitlendiğini ve içeriden açılamadığını belirtmişsiniz. Geçen haberlerde araçta kalan bir çocuk için itfaiye camı kırıp içeri girdi , içerden kapıyı açamadı, yanlış hatırlamıyorsam çocukta camdan dışarı çıkarıldı. İyi bişeymi kötü bişey mi bu tam bişey konduramadım şimdi. Hırsız girdikten sonra çıkarken ha kapıdan çıkmış ha geri camdan çıkmış çokta önemli değil , sonuçta girmiş. önemli olan o girdiğinde bir şekilde bize yada çevreye yüksek seste bir uyarı veriyor mu?

- Kapalı otopark vs yerlerde aracın yerini bulmaya yardımcı sesli - ışıklı uyarı veriyor mu?

Konuyu hortlatmış olacağım ama bu alarm konusunda güncel 2017 makyajlı golf7 lerde bir değişiklik varmı. ? 
- Hafif darbe, top çarpması , şiddetli havai fişek sesleri vs de bizim sokaktaki arabaların bir çoğunun sesi ötüyor, balkona çıkan araç sahipleri kumandadan alarmı susturuyor yada başka konu varsa aracının başına gidiyor. Golf te durum nedir?
- Araç içerisine hırsız girdiğinde ( camı kırıp vs ) kapıların kilitlendiğini ve içeriden açılamadığını belirtmişsiniz. Geçen haberlerde araçta kalan bir çocuk için itfaiye camı kırıp içeri girdi , içerden kapıyı açamadı, yanlış hatırlamıyorsam çocukta camdan dışarı çıkarıldı. İyi bişeymi kötü bişey mi bu tam bişey konduramadım şimdi. Hırsız girdikten sonra çıkarken ha kapıdan çıkmış ha geri camdan çıkmış çokta önemli değil , sonuçta girmiş. önemli olan o girdiğinde bir şekilde bize yada çevreye yüksek seste bir uyarı veriyor mu?
- Kapalı otopark vs yerlerde aracın yerini bulmaya yardımcı sesli - ışıklı uyarı veriyor mu?

hocam almanlar arabada çocuk unutan bir milletin varlığını hesap etmemiş. Burada bir sorun varsa bu almanlarda değil.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Geri
Üst Alt