Garanti Silecek Değişimi

dangerouz

Üye
İsim
Oğuz
İyi akşamlar arkadaşlar, konuyu yanlış yere açmış olabilirim kusura bakmayın

Dün aracımı arka silecekten gelen (muhtemelen silecek lastiğinden) ses ve amörtüsörlerden ve salıncaklardan gelen gacırtı ve lokurdu sesleri için doğuş oto kartala bıraktım.Az önce servis yetkilisi beni arayarak silecek değişimi ve salıncakların yağlanması için 270tl isteyeceğini bildirdi.Bu durum normal mi?Aracım 2016 ocak çıkışlı 2015 model golf 7 dsg 1,2 tsi 24000 km .Bu durum bana pek mantıklı gelmiyor, üstelik aracımda garanti plus (+2 yıl) mevcut.Bana yol gösterebilir misiniz 

Silecek ücretine Eyvallah diyebilirsiniz de diğer gacırtı vs için hiç bir ücreti kabul etmeyin derim. Zaten Vw'nin kronik sorunları... Sonuçta fabrika garantiniz dahi devam ediyor. Yerinizde olsam kabul etmez, çıkışırdım...

Silecek ücretine Eyvallah diyebilirsiniz de diğer gacırtı vs için hiç bir ücreti kabul etmeyin derim. Zaten Vw'nin kronik sorunları... Sonuçta fabrika garantiniz dahi devam ediyor. Yerinizde olsam kabul etmez, çıkışırdım...
Hocam benim de aklım hiç almıyor, belki silecek sarf malzemesi olarak düşünülebilir dediğiniz gibi ama yağlama hiç mantıklı gelmiyor.Bakalım aradığında bunu söyleyeceğim.

İyi akşamlar arkadaşlar, konuyu yanlış yere açmış olabilirim kusura bakmayın

Dün aracımı arka silecekten gelen (muhtemelen silecek lastiğinden) ses ve amörtüsörlerden ve salıncaklardan gelen gacırtı ve lokurdu sesleri için doğuş oto kartala bıraktım.Az önce servis yetkilisi beni arayarak silecek değişimi ve salıncakların yağlanması için 270tl isteyeceğini bildirdi.Bu durum normal mi?Aracım 2016 ocak çıkışlı 2015 model golf 7 dsg 1,2 tsi 24000 km .Bu durum bana pek mantıklı gelmiyor, üstelik aracımda garanti plus (+2 yıl) mevcut.Bana yol gösterebilir misiniz 
Telfonda burçları yaglamadiklari için şikayet edeceginizi söyleyin hocam. Ben hicbir servisten memnun kalmadım. Garanti uzatmayı da iptal ettirip kendi bakımımı kendim yapıyorum. :)

Ben burçları yaglattim bu arada ücretsiz.

iyiniyet garantisinden bahsederken, garantili araçtanda ücret istiyorlar. hyundai servislerini mumla arıyorum. 5 yıl garanti kapsamında hiç bir dediğimi ikiletmediler. hemen değişim yaptılar. vw'e  >: s=s19

Az önce servis danışmanım aradı, ben birşey söylemeden yağlama işlemini ücret almadan yapmışlar.Zaten bundan ücret istemeleri saçma, galiba tutturabilirlerse almaya çalışıyorlar, ya da onlara verilen talimat böyle.Çünkü servis danışmanımdan  memnunum, çok ilgili ve dürüst biri.Silecekler için 63 tl ücret aldılar, onda da iskonto yaptırmış sanırım.

Az önce servis danışmanım aradı, ben birşey söylemeden yağlama işlemini ücret almadan yapmışlar.Zaten bundan ücret istemeleri saçma, galiba tutturabilirlerse almaya çalışıyorlar, ya da onlara verilen talimat böyle.Çünkü servis danışmanımdan  memnunum, çok ilgili ve dürüst biri.Silecekler için 63 tl ücret aldılar, onda da iskonto yaptırmış sanırım.
Şimdi makul oldu hocam. Geçmiş olsun.

Teşekkür ederim @yusuf hocam, aracı teslim aldım dün akşam.Konforu ilk aldığım hale geldi, konforu olumsuz etkileyen bir problem geçici olarak ordan kalktı.

:'(

İyi gunler Golftutkunu dostlar,

Sürücü tarafindaki silecek camda ceyrek daire kadar iz birakiyor. Ama bu herzaman degil ozellikle hareket halindeyken oluyor. Serviste hemen degistiriler mi sizce, ya da cozum bu kadar basit midir ? 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Solid_snake Geçtiğimiz hafta başka bir sorundan dolayı servise gitmiş ve sürücü tarafında camın orta kısmına gelen yerde tam temizlenmediğinden iz kaldığını belirtmiştim, ilk 1000 km içinde olsaydı garantiden değiştirirdik ama araç şuan 32 000 olmuş, perakende alırsanız indirim olabilir dediler ve 96 tl ye ön silecek takımı almış bulundum. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Solid_snake Geçtiğimiz hafta başka bir sorundan dolayı servise gitmiş ve sürücü tarafında camın orta kısmına gelen yerde tam temizlenmediğinden iz kaldığını belirtmiştim, ilk 1000 km içinde olsaydı garantiden değiştirirdik ama araç şuan 32 000 olmuş, perakende alırsanız indirim olabilir dediler ve 96 tl ye ön silecek takımı almış bulundum. 
Bakalım hocam gidip gorunelim 10000 deyiz ne diyecekler. Bilgi icin tesekkur ederim

Zaten araç 20000 km olduysa normal olarak değişim yaklaşmıştor benim araç 1 yaşında kmside 20 bin seneye 2.  bakımda 30 bin olur  e ön silegeç te değişşr ama serviste değil boschun muz silegecinden takacağım en iyisi o. 

Benim 30 bin km oldu sileceklerde sıkıntı yok. Bakımda değiştirmedim.

Geri
Üst Alt