Piano Black' iç dekor değişimi

tolgao

Üye
İsim
Tolga
Selam dostlar,

Maslak Atatürk oto sanayide bir abim kendi golf aracına özel bir kaplama yaptı şuan araç yapım aşamasında tamamlanınca resimlerin tamamını aktaracağım.

Orta konsolun kaplaması kufukafadır. Gösterge, Torpido ve kapılar damla desenli.

Aracı baştan aşağıya değiştiriyor. Bakalım bitince nasıl olacak. 

IMG_0496.JPG

IMG_0497.JPG

Moderatör tarafında düzenlendi:
Zevk meselesi tabi ama ben orjinal kalması taraftarıyım bu tarz durumlar yerine.

Farklı olmak güzeldir. Öncü olmak da. İşçilik güzel görünüyor. Devamını bekliyoruz.

3d karbon falan olsa daha güzel olurdu sanırım. tabi renkler ve zevkler tartışılmaz.

3d karbon falan olsa daha güzel olurdu sanırım. tabi renkler ve zevkler tartışılmaz.
Valla hocam baya başarılı olduğunu düşünüyorum ki kaplama değil bence çok başarılı :)  

Yapımını da buldum :D  Çok başarılı yaw

Yapilan işin ismi,su transfer kaplama.bildigimiz krom kaplama olayinin teknolojik hali.

Dilediginiz renk ve desende bu kaplamayi yaptirmak mumkun..

Zevk meselesi tabiki ama golf 7 de bence yanlis renk ve yanlis desen olmus.kuru kafa ve kirmizi..

güzel olmuş ellerinize sağlık ;)

İşçilik güzel görünüyor ama renk seçimi çok kötü bana göre.

Moderatör tarafında düzenlendi:
İşçiliğe bir şey diyemem ama bence aracın tüm ağarlığını almış basitleştirmiş, taksiciler sedef kaplama direksiyon yapıyordu, onu hatırlattı bana , zevkler ve renkler tartışılmaz ancak ben beğenmedim.

Piano black kaplamanın Türkiye şartları için hiç uygun bir kaplama olmadığını düşünüyorum. Hiç cam açmasanız dahi tozdan topraktan geçilmiyor aracın içi. Dolayısıyla parlak siyah zemin toz göstermek için en güzel arkaplan oluyor. Ayrıca çok hassas olduğu için tırnak darbesiyle bile çizilebiliyor. Bu da diğer zayıf yönü bana göre. Kapı içlerindeki karbon görünüm ise bence hem tozu gizleme hem de çizikleri belli etmeme adına çok başarılı bir kaplama. Keşke tüm piano black alanlar (B sütununun dış kaplaması dahil) karbon kaplama olsaymış.

Aracımın dışına cyristal serum lıght uyguladım iç kısımada uyguladım ayni ürünü çok başarılı bence toz tutmama yönünde.

Geri
Üst Alt