Golf ün Mekanik El Frenli modeli varsa alabilir miyim?

tesekkürederim yuSuf  gardaş  İŞALLAH :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ben şirket araci kullaninca bütün herşey sil baştan oluyor. Araci kaldiramiyorum gitmiyor çünkü el freni çekiliymiş. Yokuşta kendimden emin olamaz hale geldim.

Golf rahatliği  bizim kimyamizi değiştirmiş demek ki.

selam arkadaşlar   aracımızı  bugün hatunla beraber aldık.. murat beyin dediğin gibi 1 kilo baklava 2 tane kolayla gittik :)  ama akşamdan hazırlıklı gittim yazıcıdan çıktılar aldım  teslim alırken yapıcaklarım  diye...  müşteri temsilcisi  aracı teslim etmeden kağıtlar imzalatmaya kalktı  dedim gardaş  önce bir teslim alalım  sonra imzalarız... aracı teslim edicek  kişi geldi   basladı anlatmaya   herbirşeyi güzelce anlattı... AMA ben birşey anladımmı  tabiki hayır :)  dedim eyvallah gardaş  al şu 50 tlyi biraz bana müsade    hatuna  dedim gell   sen içine ben dışına  bir bakalım  dıştan birşey görmedim   hatunda  içten bir şey olmadığını  söyledi   stepne kullanma klvuzu  ilk yardım seti  2 tane  anahtar aldık  her birşey tastamam.... avadanlık stepnenin yanına bijon anahtarı bağlamışlar  içine tamda bakamadım  açamadım  umarım  vardır!!  bismillah dedik  imzaları attık  çıktık yola 

arabaya  oturdum  el frenini  indirim dedim  alışkanlıkya baktım el freni yok  elim boşa gitti  tabi   :)   hanım  baktım ayel kürsiden  basladı okumaya :)   bende bir hatim indirdim yola çıkmadan :)  neyse cıktık yola   benim tarfımdaki ayna  güzel gösteriyoda  boy kısa olunca  hanımın ordaki yan aynadan hiç birşey göremiyorum  birtürlü yapamadım  manuel  elimlede  ayarlıyım dedim indim   aşağıya  yapamadım :)    devirli kullanamadım arabayı tahminimce  çünki  5 vites arac kullandım hep... sanırım zamanla alışıcaz onada  alışana  kadar umarım arabayı  halletmeyiz   :)  ALLAHA emanet geldik evimize  bu türkçe uygunluk ve almanca uygunluk belgesinide aldım....  yarın sabahtan sağını solunu kurcalamaya  başlarım  galiba öğrenmem  gereken  çok şey var    kafanızı  şişirdim  anlatim dedim   başımdan geçenleri....  tekrardan  ALLAH herkese  hayırlısıyla kazasız belasız  araçlarımızı  kullanmasını  nasip etsin İŞALLAH.... 

selam arkadaşlar   aracımızı  bugün hatunla beraber aldık.. murat beyin dediğin gibi 1 kilo baklava 2 tane kolayla gittik :)  ama akşamdan hazırlıklı gittim yazıcıdan çıktılar aldım  teslim alırken yapıcaklarım  diye...  müşteri temsilcisi  aracı teslim etmeden kağıtlar imzalatmaya kalktı  dedim gardaş  önce bir teslim alalım  sonra imzalarız... aracı teslim edicek  kişi geldi   basladı anlatmaya   herbirşeyi güzelce anlattı... AMA ben birşey anladımmı  tabiki hayır :)  dedim eyvallah gardaş  al şu 50 tlyi biraz bana müsade    hatuna  dedim gell   sen içine ben dışına  bir bakalım  dıştan birşey görmedim   hatunda  içten bir şey olmadığını  söyledi   stepne kullanma klvuzu  ilk yardım seti  2 tane  anahtar aldık  her birşey tastamam.... avadanlık stepnenin yanına bijon anahtarı bağlamışlar  içine tamda bakamadım  açamadım  umarım  vardır!!  bismillah dedik  imzaları attık  çıktık yola 

arabaya  oturdum  el frenini  indirim dedim  alışkanlıkya baktım el freni yok  elim boşa gitti  tabi   :)   hanım  baktım ayel kürsiden  basladı okumaya :)   bende bir hatim indirdim yola çıkmadan :)  neyse cıktık yola   benim tarfımdaki ayna  güzel gösteriyoda  boy kısa olunca  hanımın ordaki yan aynadan hiç birşey göremiyorum  birtürlü yapamadım  manuel  elimlede  ayarlıyım dedim indim   aşağıya  yapamadım :)    devirli kullanamadım arabayı tahminimce  çünki  5 vites arac kullandım hep... sanırım zamanla alışıcaz onada  alışana  kadar umarım arabayı  halletmeyiz   :)  ALLAHA emanet geldik evimize  bu türkçe uygunluk ve almanca uygunluk belgesinide aldım....  yarın sabahtan sağını solunu kurcalamaya  başlarım  galiba öğrenmem  gereken  çok şey var    kafanızı  şişirdim  anlatim dedim   başımdan geçenleri....  tekrardan  ALLAH herkese  hayırlısıyla kazasız belasız  araçlarımızı  kullanmasını  nasip etsin İŞALLAH.... 
Hocam hayırlı olsun tekrar. Ayna ayarı için önce l ya da r konumuna çevirin. Sonra ayar yapabilirisiniz 

tesekkürler....tamam   yusuf  gardaş   yarın denicem  tesekkürler 

@Murat Kubali

Değerli Murat Hocam 

Hayırlı olsun öncelikle 

Golfünüzü güzel günlerde sevdiklerinizle birlikte kullanmanızı dilerim.

Kendine özgü ve bir o kadar samimi yazınız beni mest etti.

Ellerinize sağlık. 

Sizden ricam tüm keşiflerinizi bizimle paylaşmanız ve maceranın heyecanına ve de mutluluğunuza bizi de ortak etmeniz.

Maşallah 

teşekkürederim  murat bey...  evelallah  haberdar  edicem.    sanırım  daha çok  keşiflerim ve sorularım olucucak  umarım  dediğiniz gibi sonu mutlu olur :)  kalın sağlıcakla 

@Murat Kubali Hocam Hayırlı olsun aracınız güzel günlerde kullanmanız dileğiyle;

Not: Bi ara yazınızı okurken dedim bu arkadaş Adanalı herhalde :)  sonra profilinize baktım BAlıkesir sonra kendime dedim ki Balıkesir de bir Çukurovalı olabilir :)  

Allah kaza bela vermesin selamlar saygılar.

Değerli Murat Hocam 

Bu başlık ismini beğendiniz mi?

Dilerseniz konu başındaki mesajdaki konu kısmından düzenleyebilirsiniz. Ya da buraya yazarsanız sizin için düzenleyebilirim.

rica ederim  murat bey  siz nasıl uygun görürseniz   elinize  sağlık   tesekkürederim 

hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin. konuyu sonuna kadar okudum, gece gece güldürdünüz beni. Allahda seni her daim güldürsün.

ALLAH  razı olsun  güzel  gardaşım  saolasın    ALLAH cümlemizin yüzünü güldürsün İŞALLAH 

Hayırlı olsun aracınız kazasız belasız inşaallah

Allah kazasız belasız sürmek nasip eder insallah. Auto hold ve otomatik el freni demek benim için emniyet kemerini takıp yola çıkmak ve durduğumda emniyet kemerini çıkarıp aracın el frenini otomatik çekmesi demek. neredeyse 4 yıldır el freni nedir unuttum. Bazen el freni olan araçlara biniyorum sürmek için emniyet kemerini bağlıyorum gaza basıyorum oda ne araba gitmiyor. :)  Veli nimettir auto hold ve otomatik el freni.   :) :)  

tesekkürederim  arkadaşlar  ALLAH hepinizden  razı olsun 

Geri
Üst Alt