Değiştirmeye Değer mi

Şimdi şöyle bizim ufaklık okula başlayacak ve eşim götürmek zorunda. Benim için farketmiyor açıkçası. Kazayı da pek takmıyorum . Sonuçta konforundan birşey kaybetmedi .. 

Fakat ben yinede 1.0 motorun ilk etaplarda satacağını çok düşünmüyorum .. 1.2 yarın öbürgün 2. El de daha şanslı olur kanaatindeyim..
Eşiniz kısa sürede manuel alışacaktır hocam.;) 

@Gökhan hocam nereden bakarsak bakalım aracınızı değiştirmeniz  için birden fazla haklı  nedeniniz var. 1-Ufaklığın okula başlayacak olması 2-eşinizin görürüp getirmesi 3-içten içe dsg ye geçme isteğiniz 4- aracınızda ne kadar önemsemenizde hasar kaydı olması 5- Aklınızdan geçen fiyata yakın aracınıza fiyat vermeleri 6- 1.2 önümüzdeki süreçte değer kazanacak olması 7- şimdi değilse nezaman  :'(  hepsini alt alta koyduğumuzda asıl karar vermemiz gereken aracın rengi ve donanımları  s=bigstar  Kararınız sizin ve aileniz için hayırlı olur inşallah.. Ufaklığa şimdiden Zihin açıklığı dilerim.

1- Sırf hasar kaydı var diye arabayı yenilemeyi düşünüyorsa bence yenileme. Arabayı yeni alsanda hasar kaydı olabilir şans işi bu.

2- Otomatik vites ise sebep bence arada vereceğin farka değmez.

Yusuf hocam kısaca hiç bulaşma diyor sanırım ?

Axi2934 dostum genel olarak haklısın. Tek endişe ettiğim şey piyasa daki sıkıntılar dolar v.s işler sekteye uğrar mı endişem . Otomotiv sektöründeyim imalatta..

Moderatör tarafında düzenlendi:
1- Sırf hasar kaydı var diye arabayı yenilemeyi düşünüyorsa bence yenileme. Arabayı yeni alsanda hasar kaydı olabilir şans işi bu.

2- Otomatik vites ise sebep bence arada vereceğin farka değmez.
Yok hocam hasar kaydı değil zaten Allah korusun alırız yeni aracı yine kaza oldu, olur ya insanlık hali , yine mi değiştirecez . Sonuçta İstanbul'dayım risk yüksek..  93 ten bu yana araç kullanıyorum ilk defa kaza yaptık o da en iyi aracıma denk geldi

Aynısı benim başıma geldi ondan diyorum :D  150km deyken hasar kaydım oluştu, takmıyorum. İstanbul'da yaşıyorsan oluyor :)

Otomatiğin keyif ve rahatlığınından eşinizi mahrum bırakmayın içinizde kalmasın otomatik vites sevdası. 2017 de zaten sıfır araç almak zor  aklınızdaki araç 90 bün bandını zorlar...  hepsinden önemlisi golfü golf yapan DSG dir  :000044-medium:

Merhaba ;

Sıfır km araç alırken yaklaşık 10.000 TL gibi DSG farkı veriyoruz , sizinde durumda 10.000 TL 'ye arabayı yenilemiş oluyorsunuz , ben olsam yenilerdim ama diğer tüm düşüncelere de saygı duyuyorum...

@Gökhan hocam merhaba aynı durum benim başımdan geçti sırf dsg için bir yıllık golf ü  değiştirdim eşim faktörü vardı  vallaha kolaylıkmış iyiki aldın diyor stop ettirme derdi yok vites değiştirme derdi yok diyor daha rahat sürüyorum diyor  hem dsg hemde sıfır bir bir aracınız olacak sizin vereceğiniz fark yormayacaksa alın derim 

bence o kadar fark vererek sıfır dsg alınmaz. 60bin nere, 81bin nere. yada 2.el dsg olanlara bakın. en azından mevcut aracınızla, aynı model dsg arasında 2.elde en fazla 5-6 bin tl fark olur. 2.el temiz, düşük km, sürüş konfor ve ışık paketli comfortline dsg lere bakın. muhakkak denk gelecektir.

kendi adıma söylüyorum; daha önceki 2013 midline plus manuel aracımı comfortline ile değiştirmek istiyordum. çünkü midline plusa donanım ilave etmek altyapısı olmadığından maliyetli oluyordu. malum siteyi 1 ay hergün takip ederek istediğim özelliklerde düşük km li, temiz, boyasız, değişensiz, sürüş konfor paketli, madrid jantlı, 2014 model comfortline manueli acil satması gereken birinden aldım. fiyatıda uygun oldu. bana maliyet farkı 3-4 bin tl yi geçmedi. sonradan çinden malzemelerini getiritip 200tl ye ışık paketide ilave ettim.

2015 modelleri 74 civarlarında , 2016 modelleri de 77 - 78 civarlarında , yoksa 2.el de olabilir ..  Hatta şu an 9000km de 2015 / 73,500 son fiyat diyor .. 

kardeş bence çok acele etme. muhakkak denk gelecektir. sabırlı ve kararlı olmak lazım. tabi kararını verdiysen önce kendi aracını satman gerekecektir. hazırda nakitin yoksa.

malum sitedeki fiyatlardan %5 düş. eğer gerçek satıcı ise. zaten gerçek fiyat yazılanlar 1-2 günde satılıyor. gerisi ya tok satıcı, yada öylesine ilan veriyor. nasrettin hocanın göle yoğurt çalması misali; ''ya tutarsa''

2013-2014-2015 model comfortline dsg sürüş ve ışık paketli 70bin tl civarına alınabilir.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-renk-motors-2015-vw-golf-1.2tsi-comfortline-sadece-24.000km-de-374748663/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2014-model-vw-golf-1.2-tsi-16-bin-km-de-sifir-ayarinda-375351636/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2013-vw-golf-1.2-tsi-dsg-highline-donanimli-19.000-km-ilk-elden-375322984/detay

2015 modelleri 74 civarlarında , 2016 modelleri de 77 - 78 civarlarında , yoksa 2.el de olabilir ..  Hatta şu an 9000km de 2015 / 73,500 son fiyat diyor .. 
kendi aracımı (  2016 ocak çıkışlı  1.2 tsi DSG comfortline  sürüş konfor paketli, ışık görüş paketli   ( otomatik kararan dikiz aynası, yağmur sensörü far sensörü )  ve connectivty paket ( buletooth -usb)   beyaz renk 19500 km de aracımı , boya değişen yok ve ekstra  orjinal 3m cam filmi, bagaj havuzu egsoz başlığı, torpido ve bagaj led lamba, shark anten vs vs mevcut ) 75.000 e verebilirim. 

kendi aracımı (  2016 ocak çıkışlı  1.2 tsi DSG comfortline  sürüş konfor paketli, ışık görüş paketli   ( otomatik kararan dikiz aynası, yağmur sensörü far sensörü )  ve connectivty paket ( buletooth -usb)   beyaz renk 19500 km de aracımı , boya değişen yok ve ekstra  orjinal 3m cam filmi, bagaj havuzu egsoz başlığı, torpido ve bagaj led lamba, shark anten vs vs mevcut ) 75.000 e verebilirim. 
Teşekkür ederim, sanırım sıfır araç alacağım

Aracımı sattım , sıfır araç için de  anlaştık , inşallah iyi bir karar vermişimdir . 

Geri
Üst Alt