Golf VII orijinal spor yay seçimi Mubea

bence 1-michelin 2-continantal 3-diğerleri :)  

(not:michelin pilot serisini kullanmadım sertmi yumusakmı bilmiyorum)
Michelin lastik te cok kullandim.bana sorarsaniz kaucugu haddinden fazla yumusak.(ki diger markalara gore daha konforlu olusunun tek sebebi budur) ancak bunun karsiliginda da ozellikle yine belirtiyorum 18/19" ebatlarda lastik yanaklarinda cok kisa surede catlama ve yanaktan lastik yarilmasi,tel atmasi,balon yapmasi gibi baska sikintilar dogurmakta.

Continental de katiliyorum.cok iyi evet.

@Gtd_StyLe Hocam 18 de bende potanza var patiye çok kalkıyo ve sert tabiki herkes goodyear assym 3 f1 öneriyor ne düşünüyorsunuz ? 

Kaç parmak mesafe var lastik ile çamurluk arasında Serkan hocam, hayırlı olsun. 

41aLqA.jpg

@Negatiwe Serdar hocam aşağıdaki gibi ölçtüm. 

İlk resim ön : 2 parmak girmiyor 

ikinci resim arka : 2 parmak ortaya kadar rahat giriyor.

IMG_3328.JPG

IMG_3326.JPG

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Gtd_StyLe Hocam 18 de bende potanza var patiye çok kalkıyo ve sert tabiki herkes goodyear assym 3 f1 öneriyor ne düşünüyorsunuz ? 
Benim lastiklerim turanza.goodyear buyuk ebatta kullanmadim.kiyaslama yapmam objektif olmayacaktir.imkan varsa tecrube etmek en guzeli.

Son durum bu.. 180 km yaptım yayları taktığımdan beri.. aracı bugün yıkatacaktım ama yer bulamadım kusura bakmayın bu hali için :)

Ekli dosyayı görüntüle 8548

@Emrah 2 parmak ölçümünü yaparmısın benim gibi bakalım düzelme varmı 

Redline hocam sağolsun sürekli yardımcı oluyor :) Yaylarımız aynı fakat Redline hocamın aracı 1.4 manuel yani ön ve arka bağımsız benim ise arka torsiyonlu..arka tarafın önler kadar düşmemesinin sebebi bu durum olabilir mi acaba ? Bir arkadaşım torsiyonlu araçlar fazla düşmez ondan olabilir dedi siz ne dersiniz bu konu hakkında ?

Merhaba arkadaşlar,

Aracım 1.2 tsi önler bağımsız arka torsiyon çubuklu süspansiyon mevcut.Servisten aldığım spor yaylar önleri düşürmesine rağmen arka taraf pek düşmedi.Bunun sebebi arkaların torsiyon çubuklu olması olabilir mi ? Almış olduğum yaylar 1.4 manuel için.

Merhaba arkadaşlar,

Aracım 1.2 tsi önler bağımsız arka torsiyon çubuklu süspansiyon mevcut.Servisten aldığım spor yaylar önleri düşürmesine rağmen arka taraf pek düşmedi.Bunun sebebi arkaların torsiyon çubuklu olması olabilir mi ? Almış olduğum yaylar 1.4 manuel için.
Değerli Hocam 

Araçların süspansiyon sistemlerinin farklı oluşu elbette hepten etkisiz değilse de ağırlıklarına göre farklılık gösterdiğini söylemek doğru olacaktır. 

Kaç gündür araştırıyorum yabancı siteler vs..

Bizim aldığımız yay seti 5G4 071 677 C = MUB 071 675 + MUB 071 676 C = 930/890

5G4 071 677 C setinin içerisinde önler MUB 071 675 arkalar ise MUB 071 676C

Az önce fotoğraflardan kontrol ettim ön ve arkalar için seri numaraları doğru.

Önler MUB 071 675 için sorun yok aks değerlerimiz uyuyor.

Arkalar için verilen MUB 071 676C aks değerimiz uyuyor ama bunlar bağımsız süspansiyon için.(Multi link)

Benim aracın arka için MUB 071 676A olmalıydı ( torsion beam) ama böyle bir kombinasyonlu set de yok mecburen 1.4 manuel için olan 5G4 071677C setli yayları aldık.

Arka tarafın düşmemesinin sebebi budur diye düşünüyorum.

Konunun dışına çıktık biraz ama kusura bakmayın :)

Kaç gündür araştırıyorum yabancı siteler vs..

Bizim aldığımız yay seti 5G4 071 677 C = MUB 071 675 + MUB 071 676 C = 930/890

5G4 071 677 C setinin içerisinde önler MUB 071 675 arkalar ise MUB 071 676C

Az önce fotoğraflardan kontrol ettim ön ve arkalar için seri numaraları doğru.

Önler MUB 071 675 için sorun yok aks değerlerimiz uyuyor.

Arkalar için verilen MUB 071 676C aks değerimiz uyuyor ama bunlar bağımsız süspansiyon için.(Multi link)

Benim aracın arka için MUB 071 676A olmalıydı ( torsion beam) ama böyle bir kombinasyonlu set de yok mecburen 1.4 manuel için olan 5G4 071677C setli yayları aldık.

Arka tarafın düşmemesinin sebebi budur diye düşünüyorum.

Konunun dışına çıktık biraz ama kusura bakmayın :)
Değerli Hocam

Sizi konuya goturmedim de Konuyu size getirdim :)

Arkadşlar yayları amatisorleriyle berabermi takıyorsunuz yoksa sadece yaymı takılıyor. Bnde düşünüyorum ama kafm karışık araçm hihglin 15 mm yay varmış fabrikasyon cukurlardn gecerken cok rahatsız ediyor darbeyi emmiyor gibi

Geri
Üst Alt