Golf VII orijinal spor yay seçimi Mubea

Hayırlı olsun hocam bende zamanla düşeceğine inanıyorum. Ben alırken ender elektroniğe danıştım ordan aldığım için benim için 1.4 highline benzin için  uygun olan yay sizin için 1.2 aks değeri farklı nasıl aynı olabiliyor ben buraya takıldım doğrusu. 

Ekli dosyayı görüntüle 8502

Moderatör tarafında düzenlendi:

Dostum yayların hayırlı olsun. .

İstanbul gibi kasisi çukuru eksik olmayan bir şehirde 3,5 veya 5 cm yaylar kullanmak riskli olduğundan bende mart-nisan gibi 5G4071677C kodlu yaydan almayı düşünüyorum ( aracım 2014 1.4 tsı hıghlıne ) örnek teşkil etmesi için 1-2 resim paylaşabilirmisin görüntü olarak lastik ve çamurluk arasında ne kadar boşluk kalıyor.

Emrah hocam tam benim araç özellikleri son durum böyle. 

IMG_1087.JPG

IMG_1088.JPG

IMG_3053.JPG

Değerli Emrah Hocam 

Bu konuda bizi ters köşeye yatıran yurt dışında 150 beygirlik manuel vites ACTlerin varlığı. 

Olması gerekene göre daha sert olan bu yayların size konfor azalması ve zıplama olarak dönebilecegini düşünmekle birlikte yaysız araç kullanmayan bir üstadın fikrine de başvuralım.

Siz ne dersiniz değerli Fırat üstadım?

@Gtd_StyLe

@silvershadow Merhaba Murat Hocam ben 250km dir kullanıyorum kasislerde zıplama asla yapmadı konforda öyle gözle görülür bir düşüş yok mesela hanım ve çocuk bindi anlamadı bile. Ben eibach ve eibach pro kullanan ark. var onlarda sekme vs yaşadım nedenini piyasada olan yaylar 3cm den daha düşük olması, salınımı engellemesi sekme sorunlarının başında geliyor bence.

Son olarak almanlar bunu öneriyorsa vardır bir bildikleri deyip geçiyoruym :)  

Dizel dsg araca taktıran varmıdır bu yaylardan fotoğraf varsa örnek olması açısından paylaşabilir mi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

bu yaylardanmı yoksa vogland mi alsam

Merhaba arkadaşlar,
Yaklaşık bir hafta önce servisten aldığım spor yaylar 5G4071677C montajını dün gerçekleştirdim.Yalnız kafama takılan bir durum var ki az önce araştırırken buldum.
Yay siparişimizi verirken etka üzerinden aracımıza en uygun yay olarak 5G4071677C gözüküyordu.Ön ve arka aks ağırlığı şoför kapısının altında ki limitlere de uyuyordu.
Aks ağırlıkları kapı da yazan 930/880 sipariş verdiğim üründe ise 930/890 idi.
5G4071677C seri no'lu yay için Hubraum / Leistung:≥ 90 KW (MEHRLENKER-HA) maximum güç 90kw ve üzeri diyor.Benim araç ise 81 kw yani 110 ps.
Sonunda C olmayan yani 5G4071677 seri no'lu yay için ise Hubraum / Leistung: Bu duruma göre almış olduğum yaylar benim araç için uyumlu değil mi acaba ? Ön arka aks değerleri aynı ama beygir farkı mevcut.Sorun yaratır mı ? 

/monthly_2016_12/1.JPG.217dc3412bfd78f715cca29985778706.JPG
/monthly_2016_12/2.JPG.ace59ceca6558ea96edf6c7eeda402b5.JPG
Mubea yayları baya araştırdım ve doğru yayı almışsınız. Canınızı sıkan birşey olmasın burada asıl önemli olan yayın açıklama kısmında yazan motor ve hp değerleri değil asıl önemli olan ön arka aks ağırlıklarıdır.
Orada açıklama yapılmış ve bu ağırlıktaki yayları genelde bu araçlar kullanır diye bir not. Asıl zurnanın zort dediği kısım ön arka ağırlıklar ki siz zaten buna göre almışsınız. Gönül rahatlığıyla kullanın.

Kazasız sürüşler

@Vanery hocam teşekkürler yorumunuz için.

5G4071677 ve 5G4071677C no'lu yaylar ön ve arka aks ağırlığı aynı fakat biri 90 kw altı biri de 90kw üstü için.. kafama takılan da bu durum oldu.. ön ve arka aks ağırlıkları aynı olmasına rağmen neden 2 farklı yay üretmiş olsunlar ki diye düşündüm.. işte bu nokta da beygir farkını gördüm.

@Vanery hocam teşekkürler yorumunuz için.
5G4071677 ve 5G4071677C no'lu yaylar ön ve arka aks ağırlığı aynı fakat biri 90 kw altı biri de 90kw üstü için.. kafama takılan da bu durum oldu.. ön ve arka aks ağırlıkları aynı olmasına rağmen neden 2 farklı yay üretmiş olsunlar ki diye düşündüm.. işte bu nokta da beygir farkını gördüm.
5G4071677 910/930kg
5G4071677A 940/1010kg
5G4071677B 1020/1050kg
5G4071677C 930/890kg
5G4071677D 1010/890kg
5G4071677E 1050/890kg

Tüm yay aks ağırlıklarına göre farklı olur aynı ağırlıkta olan yay sadece satış stratejisi olur diye düşünüyorum.
Mesela golf7 a3 leon yayları aynıdır hatta kodları da aynıdır sadece etiketlerinin üzerinde leon yada golf7 yazar.

• Beğen
Tepkiler: mea
Değerli Emrah Hocam 

Bu konuda bizi ters köşeye yatıran yurt dışında 150 beygirlik manuel vites ACTlerin varlığı. 

Olması gerekene göre daha sert olan bu yayların size konfor azalması ve zıplama olarak dönebilecegini düşünmekle birlikte yaysız araç kullanmayan bir üstadın fikrine de başvuralım.

Siz ne dersiniz değerli Fırat üstadım?

@Gtd_StyLe
Size katiliyorum murat abi.malesef hangi helezon tipini kullanirsak kullanalim istemesek te bir miktar konfor kaybi yasiyoruz.tolere edilebilir derecede oldugu surece bence gormezden gelinebilecek bir kayip bu.

Ben su an tdi aracimda wogtland 4.5 kullaniyorum 18 durbanlarla.16 inc orjinal jantli halini de hali hazirda binip kullandigim cok oldu,17 dijonlu halini de.

Suspansiyon sistemimizin aldigi darbeyi ilk karsilayan malum ki lastiklerimiz.kaucuk kalitesi iyi olan lastiklerle bu alcaltma islemleri bi nebze su kaldirabiliyor.ancak uzakdogu lastiklerle ve 17 uzeri ebatlarda malesef huzur bozucu ve araci yipratici bir hal aliyor bu.

O yuzden hangi yay tipini kullanirsak kullanalim mutlak surette kaliteli lastige yonelelim derim.

(Tum bunlari zamaninda gencliginde,helezon yayi kesen,helezonu oksijenle isitarak esneten,çin,endonezya vs bilimum ulkelerin ucuz lastiklerini de kullanmis bi son kullanici olarak tecrube etmis halimle,gonul rahatligiyla soyluyorum :)  )

Konu sahibi arkadasim,aracin ortalama 1000 km yol yaptiginda hem amortisor takozlarinin esnemesi hemde yeni helezonlarinin sabit agirlik altinda presleniyor olmasi sebebiyle gerektigi boyuta ulasmasi sonucunda yaklasik 1 cm kadar daha bir alcalma olacak aracinda.sanirim o da istedigin yada bekledigin boyuta ulasmani saglamis olacaktir.

(Malumunuzdur Eibach,wogtland,h&r vs. Gibi profesyonel Suspansiyon firmalarinin da tamami ciddi ar-ge ler ile bu urunleri uretiyorlar.arac guc ve agirlik dagilim orani da bunlarin bileskesine ciddi etken.deponuzun full ve bos olusu dahil hesaplanarak ve on takim-amortisor degerleriniz bozulmadan kullanilabilecek max performans ile bu urunler piyasaya suruluyor.)

Ben orjinalciyim arkadas,garanti vs yada diger sebeplerle servis haricinde aracima parca takmam diyenlere saygi duyarim.ancak para-cokomel egrisinde ;) yukarida bahsettigim diger markalarin urunlerinin de yabana atilmamasi taraftariyim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Gtd_StyLe

Değerli Fırat üstadım 

Verdiğiniz doyurucu ve verdiğim değerin fazlasıyla hak ettiği bilgiler için teşekkür ederim. 

Tam bir  üstadın yanıtı bu.

@Gtd_StyLe

Değerli Fırat üstadım 

Verdiğiniz doyurucu ve verdiğim değerin fazlasıyla hak ettiği bilgiler için teşekkür ederim. 

Tam bir  üstadın yanıtı bu.
Estağfurullah abicim.bildigini,tecrube ettigini objektif olarak paylasmak hepimizin boynunun borcu.

Hepimiz araclarimiza ciddi derecede zaman,emek ve para harciyoruz. Ve en nihayetinde ulasacagimiz sonucun hayal kirikligi olmamasi herkesin ortak temennisidir sanirim :)

(Cok eskiden bir askeri kışla kapisinda yazili bir soz vardi.

"Insan hayati tum hatalari yapip tecrube kazanacak kadar uzun degil.. baskalarinin yaptigi hatalardan da ders cikartmayi biliniz.." diye :)

@Gtd_StyLe Elnize sağlık hocam süper açıklayıcı olmuş. 18 durbanlara en iyi lastik öneriniz nedir konfor ve ses benim için önemli.

@Gtd_StyLe Elnize sağlık hocam süper açıklayıcı olmuş. 18 durbanlara en iyi lastik öneriniz nedir konfor ve ses benim için önemli.
Bem kendi aracimda bridgestone kullaniyorum.hem yol tutusu hem de ses yonunden son derece basarili buluyorum.

Abimin aracina da 18 durbanlarla pirelli p7 taktik 1 ay kadar once.ayni yolda her ikisini de test ettik.p7 ler bridgestone lara gore biraz daha sert ti.

Ben 18/19" caplarinda tekrar lastik alacak olsam yine bridgestone kullanirim.

Geri
Üst Alt