Golf VII orijinal spor yay seçimi Mubea

Vanery

Üye
İsim
Vaner
Araç
Golf 8 R
Arkadaşlar herkese merhaba Bende aracıma Mubea yay almak istiyorum ama ağırlık konusunda çözemediğim bazı noktalar var. 

Yayların listesi şu şekilde. 

5G4071677 910/930kg

5G4071677A 940/1010kg

5G4071677B 1020/1050kg

5G4071677C 930/890kg

5G4071677D 1010/890kg

5G4071677E 1050/890kg

Benim aracım 1.4ts ACT Dsg 970/890kg Bu durumda bana en uygun yay 5G4071677C gibi görünüyor. Bu tahminim doğrumudur? 

Teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen
Tepkiler: mea
Arkadaşlar şimdi servis ile görüştüm elimizde sadece C kodlu yay var diğerleri Türkiye'ye girmemiş dedi. İyice kafam karışıyor [emoji15]

Bu yaylarda bir sıkıntı var. Bazı araçlara cuk oturmakla birlikte bazılarına üretimi dahi yok, mesela kendi aracım için ideal yay üretmemişler. Servise danışın bunu en doğru yayı size onlar söyleyecektir. Ender Elektronik'i de arayabilirsiniz, onlar da mubea satışı yapıyor.

Ayrıca adaptif şasi olan araçlara uygun değildir ibaresi var, aracınızda adaptif şasi varsa dikkat edin, yoksa da diğer alacak olan arkadaşlar dikkat etsinler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu yaylarda bir sıkıntı var. Bazı araçlara cuk oturmakla birlikte bazılarına üretimi dahi yok, mesela kendi aracım için ideal yay üretmemişler. Servise danışın bunu en doğru yayı size onlar söyleyecektir. Ender Elektronik'i de arayabilirsiniz, onlar da mubea satışı yapıyor.
Ayrıca adaptif şasi olan araçlara uygun değildir ibaresi var, aracınızda adaptif şasi varsa dikkat edin, yoksa da diğer alacak olan arkadaşlar dikkat etsinler.
Şimdi görüştüm ender elektronik ile sizin aracınıza uygun olan 1020kg olandır dedi oda gelmesi 15 günü geçer dedi. [emoji15]

@Vanery hocam bu yaylar genelde yurt dışından getirtiliyor zaten.. ben de sorduğumda TR'de bulamamışlardı.Yayların gelme süresi de bizim şansımıza artık.. dedikleri gibi bir ayı bulabilir.

@Vanery hocam bu yaylar genelde yurt dışından getirtiliyor zaten.. ben de sorduğumda TR'de bulamamışlardı.Yayların gelme süresi de bizim şansımıza artık.. dedikleri gibi bir ayı bulabilir.
Aynen öyle. Servis aynı zamanda orjinal aksesuar olarak geçtiği için aracınız garanti dışıda kalmaz sıkıntı çıkmaz dedi. Sanırım aracımın ağırlığına en uygun yay
5G4071677D 1010/890kg

@Vanery hocam bugün servisteydim.

Benim aracın ön 930 arka 880 kapıda yazan değer bu.

Servisten baktığımız da en uygun olan 930/890 olanı çıktı parça kodu  5GT 071 677C

Yalnız bu yay için capacity/power output 90 KW diyor.. yani 1.4 tsi 125'lik için sanki bu yay.. benim araç 81 kw 1.2 110 ps. Sorun olur mu acaba  bu durum ?

@Vanery hocam bugün servisteydim.
Benim aracın ön 930 arka 880 kapıda yazan değer bu.
Servisten baktığımız da en uygun olan 930/890 olanı çıktı parça kodu  5GT 071 677C
Yalnız bu yay için capacity/power output 90 KW diyor.. yani 1.4 tsi 125'lik için sanki bu yay.. benim araç 81 kw 1.2 110 ps. Sorun olur mu acaba  bu durum ?
Merhabalar.
Servis personeli doğru söylemiş sizin aracınız için C serisi uyuyor.
Bu mubea yay seçimlerinde biliyorsunuz birden çok tipi var bu tipler ön ve arka ağırlıklarına göre farklılık gösteriyor. Araç model ve tipine göre değilde dingil ağırlıklarına göre seçiliyor.
Bende önce senin gibi düşündüm ama etka'dan bakınca gördüm ki bu yaylar modele göre değil ağırlıklara göre seçiliyor. Forumda daha önce yazdım sadece araç ağırlıklarına göre model tahmini yaptım ama doğru olan ağırlığına göre mubea seçimidir.

Dün akşam yay siparişimizi verdik.. 5GT 071 677C seri no'lu yaylar.

Fiyat 875 tl :(

Yarın akşama bayiye gelir büyük ihtimal montajı da dışarıda yapmayı düşünüyorum.. servis 400 tl diyor montaja :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık bir hafta önce servisten aldığım spor yaylar 5G4071677C montajını dün gerçekleştirdim.Yalnız kafama takılan bir durum var ki az önce araştırırken buldum.

Yay siparişimizi verirken etka üzerinden aracımıza en uygun yay olarak 5G4071677C gözüküyordu.Ön ve arka aks ağırlığı şoför kapısının altında ki limitlere de uyuyordu.

Aks ağırlıkları kapı da yazan 930/880 sipariş verdiğim üründe ise 930/890 idi.

5G4071677C seri no'lu yay için Hubraum / Leistung:≥ 90 KW (MEHRLENKER-HA) maximum güç 90kw ve üzeri diyor.Benim araç ise 81 kw yani 110 ps.

Sonunda C olmayan yani 5G4071677 seri no'lu yay için ise Hubraum / Leistung:< 90 KW (VERBUNDLENKER-HA) 125 PS altı olanlar için.

Bu duruma göre almış olduğum yaylar benim araç için uyumlu değil mi acaba ? Ön arka aks değerleri aynı ama beygir farkı mevcut.Sorun yaratır mı ? 

1.JPG

2.JPG

Emrah Hayırlı olsun Diliyorum. Süper oldu şimdi.

One Life Live it.!!!

Abi olmasına oldu da gerek arka tarafın öne göre daha az düşmesi gerekse de şimdi bu beygir farkını bulmam canımı sıktı biraz :)

Abi olmasına oldu da gerek arka tarafın öne göre daha az düşmesi gerekse de şimdi bu beygir farkını bulmam canımı sıktı biraz [emoji4]
Sıkıntı olmaz sanırsam. zamanla biraz daha düşecektir. Olmadı arka bagajda bir ağırlık ile gezersin [emoji1] [emoji106]

One Life Live it.!!!

2 çeşit yay üretmişler aks ağırlıkları aynı ama biri 90 kw ve üstü için diğeri de 90 kw ve altı için işte bu beygir farkı sorun yaratır mı diye düşündüm..

Geri
Üst Alt