Geri Görüş Kamerası Montajı

@forjust1day Üstadlar sizsiniz biz yeni geldik. @yusuf hocam biliyordur belki?
Mesela benim aracımda discover pro mib2 var , kamera kodlamasi deniyorum sadece 5F multimedya kodlamasini yapıyorum park sensörü beynine ellemiyorum kamera aktif olmuyor, park sensörü beyninden açtığımda geriye taktığım anda kamera ekrani geliyor 

@forjust1day O zaman inş. çin'li medyaya özel bir durum vardır ve oluyordur demekten başka çarem yok. Aliexpress siparişim gümrükte şuan. Bu aralar elime geçer. Denemiş olurum yakın zamanda.

@forjust1day O zaman inş. çin'li medyaya özel bir durum vardır ve oluyordur demekten başka çarem yok. Aliexpress siparişim gümrükte şuan. Bu aralar elime geçer. Denemiş olurum yakın zamanda.
İnşallah çalışır hocam , çinli ekrana kodlama yapmadığım icin kesin konuşamıyorum fikir yürütüyorum, bizide haberdar ederseniz sevinirim @Erkin Yücel

@yusuf hocam 6.5 cinli ekrana kamerayi bagladim ve kodlamayi bi arkadasla yaptik. Geri vitese takinca siyah ekran geliyor görüntü yok. Kamera kablosunu cikarinca hata veriyor dolayisi ile kamerayi duzgun bagladigimi dusunuyorum. Kamerayi evde tv ye bagladim goruntu var. Kameranin elektriğini sabit 12v bagaj aydinlatmadan alarak denedim yine olmadi. Neyi yanlış yapiyorum acaba bir fikrin var mi? Aracimda park sensoru yok.

[mention=2]yusuf[/mention] hocam 6.5 cinli ekrana kamerayi bagladim ve kodlamayi bi arkadasla yaptik. Geri vitese takinca siyah ekran geliyor görüntü yok. Kamera kablosunu cikarinca hata veriyor dolayisi ile kamerayi duzgun bagladigimi dusunuyorum. Kamerayi evde tv ye bagladim goruntu var. Kameranin elektriğini sabit 12v bagaj aydinlatmadan alarak denedim yine olmadi. Neyi yanlış yapiyorum acaba bir fikrin var mi? Aracimda park sensoru yok.
Görüntü pinleri dogru yere taktinizmi hocam ? 6 ve 12 nolu ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@forjust1day ekrani yerine otutturdugum icin bakamıyorum simdi tekrar soktugumde kontrol edeyim. Ama soyledigim gibi siyah ekranda iken kameranin kablosunu cikarinca ekranda uyari mesajı çıkıyor. Dolayisi ile ekran kamerayi algılıyor yani dogru bagli olarak düşünüyorum. Umarim problem baglantidir :)

[mention=2]yusuf[/mention] hocam 6.5 cinli ekrana kamerayi bagladim ve kodlamayi bi arkadasla yaptik. Geri vitese takinca siyah ekran geliyor görüntü yok. Kamera kablosunu cikarinca hata veriyor dolayisi ile kamerayi duzgun bagladigimi dusunuyorum. Kamerayi evde tv ye bagladim goruntu var. Kameranin elektriğini sabit 12v bagaj aydinlatmadan alarak denedim yine olmadi. Neyi yanlış yapiyorum acaba bir fikrin var mi? Aracimda park sensoru yok.
hocam kamera modülü kullandınız mi ?

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

@yusuf hocam kamera modülünden kastınız bir önceki mesajımdaki relay box mı? O ise; henüz gelmediği için takmadım ama anladığım kadarıyla o kutu geri vitesten tetiklemek için zaman ayarlı bir röle. Elektriği geri vitesten almadan sabit 12V 'dan denedim zaten orada problem  olmaması lazım. Kameranın IR ledleri sürekli yanıyor.

Geri
Üst Alt