Geri Görüş Kamerası Montajı

@fcsrn bak haklı yönleri var sen uzatmadan okulu bitirmeye bak yerini doldurmasınlar işin hazır olur 

@fcsrn Eren kardeşim , yeteneklerin konusunda diyecek söz bulamıyorum , ellerine sağlık...

Ellerine sağlık Eren. Maharet lazım buna. Sende Var maşallah bende yok :) @fcsrn

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@fcsrn Hadi hayırlısı :)   Valla kendime iş çıkartmak için tekrar comfortline almayı düşünmüyor değilim :)  beni acayip heveslendiriyorsun

@fcsrn Yapalım valla Eren , hatta yaptıktan sonra çinçe highline yazalım :)  

@Anilatay Kodlama sırasında , adaptasyon ekranın da park sensörünü kapatıp geri görüş kamerasını tekrar deneyebilir misiniz, ben de çakışma yaptığı için park sensörünü kapatıp denedik ve çalıştı :)

Çok güzel konu olmuş. Eline sağlık Eren bey. Yaya güvenliği açısından çok gerekli olduğunu düşünüyorum geri görüş kamerasının.

(Bir gün bir Vw yetkilisi okur diye yazıyorum bunları )Bu geri görüş kamerası olayı bu araçta olmadını istediğim, gördüğüm en büyük eksiklik. Golf'ten önce 3 sene Toyota Avensis 3 sene de Toyota Corolla kullandım ve geri görüş kameraları vardı. Artık bir çok firmanin B segmenti araçlarına koyduğu bu kadar elzem bir donanımın Vw araçlarında olmamasi veya fahiş paralara opsiyonlanması gerçekten firma adına utanç kaynağıdır. Bir bakıyorsunuz adam 160 bin lira para sayıp Passat almış ya da 110 bin liraya Golf ve arabada 50 bin liraya satılan Hyindai i20'deki donanım yok. Gelde isyan etme. Arabamı her şeyiyle çok beğeniyorum ama bu gibi küçük ayrıntılar "ben dünyanın bir numarası olacağım" diyen bir otomotiv devinin musterilerine verdiği değeri arttırır, onları mutlu eder ve şımartır. Japon'larda ve kullandığım diğer Asya (Hyundai Elantra), Avrupa (Renault Megan) görüpte henüz Alman araçlarında göremediğim şey budur.  İyi günler.

Yeni konu acmadan bu baslik altinda sormak daha uygun sanirim.

Asagida link'ini paylastigim kameradaki park yardimcisi cizgiler, direksiyon hareketine gore hareket ediyor. En azindan satici oyle yazmis. Guvenilir bir site oldugunu biliyorum.

Ayni parcayi (5G0827469E) servise sordugumda 1800 lira civari bir fiyat verdi. Ama onlarin verdigi parca numarasi 5G0827469E FOB olarak geciyordu.

Sonradan sunu farkettim; linteki parca no 5G0827469E yazarken, direksiyon hareketi ile yon degistirmeyen park cizgilerine sahip kameranin da ayni sitedeki parca numarasi da ayni gorunuyor.

Hareketli cizgi;
http://www.carsystems.pl/vw-golf-7-5q0-5g0-rear-high-line-camera-kit-with-guidance-lines,id2145.html

Sabit cizgili;
http://www.carsystems.pl/vw-rear-emblem-camera-kit-retrofit-golf-mk-7-vii-5g0827469e,id669.html

Simdi biz bunu hangi parca numarasiyla servisten istemeliyiz ki cizgiler direksiyon hareketine gore hareket etsin?

Çok güzel konu olmuş. Eline sağlık Eren bey. Yaya güvenliği açısından çok gerekli olduğunu düşünüyorum geri görüş kamerasının.
(Bir gün bir Vw yetkilisi okur diye yazıyorum bunları )Bu geri görüş kamerası olayı bu araçta olmadını istediğim, gördüğüm en büyük eksiklik. Golf'ten önce 3 sene Toyota Avensis 3 sene de Toyota Corolla kullandım ve geri görüş kameraları vardı. Artık bir çok firmanin B segmenti araçlarına koyduğu bu kadar elzem bir donanımın Vw araçlarında olmamasi veya fahiş paralara opsiyonlanması gerçekten firma adına utanç kaynağıdır. Bir bakıyorsunuz adam 160 bin lira para sayıp Passat almış ya da 110 bin liraya Golf ve arabada 50 bin liraya satılan Hyindai i20'deki donanım yok. Gelde isyan etme. Arabamı her şeyiyle çok beğeniyorum ama bu gibi küçük ayrıntılar "ben dünyanın bir numarası olacağım" diyen bir otomotiv devinin musterilerine verdiği değeri arttırır, onları mutlu eder ve şımartır. Japon'larda ve kullandığım diğer Asya (Hyundai Elantra), Avrupa (Renault Megan) görüpte henüz Alman araçlarında göremediğim şey budur.  İyi günler.
Aynen katılıyorum.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt