Geri Görüş Kamerası Montajı

Yeni konu acmadan bu baslik altinda sormak daha uygun sanirim.
Asagida link'ini paylastigim kameradaki park yardimcisi cizgiler, direksiyon hareketine gore hareket ediyor. En azindan satici oyle yazmis. Guvenilir bir site oldugunu biliyorum.

Ayni parcayi (5G0827469E) servise sordugumda 1800 lira civari bir fiyat verdi. Ama onlarin verdigi parca numarasi 5G0827469E FOB olarak geciyordu.

Sonradan sunu farkettim; linteki parca no 5G0827469E yazarken, direksiyon hareketi ile yon degistirmeyen park cizgilerine sahip kameranin da ayni sitedeki parca numarasi da ayni gorunuyor.

Hareketli cizgi;
http://www.carsystems.pl/vw-golf-7-5q0-5g0-rear-high-line-camera-kit-with-guidance-lines,id2145.html

Sabit cizgili;
http://www.carsystems.pl/vw-rear-emblem-camera-kit-retrofit-golf-mk-7-vii-5g0827469e,id669.html

Simdi biz bunu hangi parca numarasiyla servisten istemeliyiz ki cizgiler direksiyon hareketine gore hareket etsin?
Bu kadar para verilmez hocam. Birde montaj ücreti var.
Aynısını başka muadil bir markada maksimum 250tl ye maledersiniz. VW'de sonradan donanım ilave etmek gercekten çok pahalı.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Asagida link'ini paylastigim kameradaki park yardimcisi cizgiler, direksiyon hareketine gore hareket ediyor. En azindan satici oyle yazmis. Guvenilir bir site oldugunu biliyorum.

Ayni parcayi (5G0827469E) servise sordugumda 1800 lira civari bir fiyat verdi. Ama onlarin verdigi parca numarasi 5G0827469E FOB olarak geciyordu.

Sonradan sunu farkettim; linteki parca no 5G0827469E yazarken, direksiyon hareketi ile yon degistirmeyen park cizgilerine sahip kameranin da ayni sitedeki parca numarasi da ayni gorunuyor.

Hareketli cizgi;
http://www.carsystems.pl/vw-golf-7-5q0-5g0-rear-high-line-camera-kit-with-guidance-lines,id2145.html

Sabit cizgili;
http://www.carsystems.pl/vw-rear-emblem-camera-kit-retrofit-golf-mk-7-vii-5g0827469e,id669.html

Simdi biz bunu hangi parca numarasiyla servisten istemeliyiz ki cizgiler direksiyon hareketine gore hareket etsin?
İnanın bir fikrim yok. Bilen varsa yanıtlayacaktır. @silvershadow @EMRAH ATTS @MSE @yusuf

@bahaman Teşekkürler Hocam. :) Bende gerekli olduğuna kanaat getirdim kullandıktan sonra. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Eren kardeşim 2014 comfortline araçta uygulamayı yapmak için standart ekranın değişmesi de gerekiyor mu?

Hareketli cizgi;

Sabit cizgili;

Değerli Hocam 

Vw Golf modelinde geri vites için hareketli yol kılavuzu bulunmuyor. 

Fakat 6.5 inch ve ustu medyada ve park assist özelliği bulunan modellerinde başka bir özelliği var ki bence bundan daha üstün. 

Tam sol veya sağlı çıkmanız gereken zamanlarda sıkça karşılaşılan aracın marşpiyel veya burnunu sağ veya sol taraftan sürtmenize sesli sinyalle mani olacak sürüş yolu göstergesine sahip.

@fcsrn

Detaylar burada.

@Anilatay Kodlama sırasında , adaptasyon ekranın da park sensörünü kapatıp geri görüş kamerasını tekrar deneyebilir misiniz, ben de çakışma yaptığı için park sensörünü kapatıp denedik ve çalıştı :)
Hafta sonu denedim kodlamayı açtım fakat bendeki kablo 12.12.3 olduğu için sanırım 5F - Information Electr. açınca kodlama bilgilerini göremiyorum. Long coding i açtığımda da sadece kutucuklar var açıklamaları yok. Adaptation kısmını da açamıyorum kapalı, silik duruyor. Nasıl yardımcı olabilirsiniz?

IMG_0240.JPG

IMG_0239.JPG

Hafta sonu denedim kodlamayı açtım fakat bendeki kablo 12.12.3 olduğu için sanırım 5F - Information Electr. açınca kodlama bilgilerini göremiyorum. Long coding i açtığımda da sadece kutucuklar var açıklamaları yok. Adaptation kısmını da açamıyorum kapalı, silik duruyor. Nasıl yardımcı olabilirsiniz?

Ekli dosyayı görüntüle 8518

Ekli dosyayı görüntüle 8517
Bulunduğunuz şehire göre size yakın kablosu olan bir arkadaş yardımcı olabilir ;)

@fcsrn Bugün aracıma geri görüş kamerası taktirmak için Adana'da bu işle ugraşan kendilerini 'profosyonel ' ilan etmiş 2 yerle görüştüm ama sonuç tam bir hüsran oldu hocam..İlk gittiğim usta meramımı anlattığımda direkt olarak 'bu araca cihaz takmalıyız, bunun ekranı geri görüş kamerasını desteklemez' dedi, bende hayır destekler deyince adam bozuldu ve olmaz falan diye ısrar etti,  bende direkt bu konuyu açıp 'al, usta bir oku ' istersen dedim..Sonra vay efendim bu dönüştürücü aparat bizde yok onu bulmak lazım dedi :) Tamam usta onu da ben getireyim sen yapabilir misin dedim, o zaman yapılır dedi ama ben bu kez peki kodlama işlemi ne olacak, onu da yapman gerekecek deyince adam kem küm başladı tabi, gücü gücü bagajdaki 12 volttan alman lazım bir de sigortaya role dedim adam 'onlara gerek yok ' demesin mi ?? Yani anlayacağınız yapamam demedi ama ben ne yaşayabileceğimi az çok anladım, sonra diğer bu işi yapan "pro" ustayi aradım o da direkt bana cihaz almam gerektiğini söyledi, onun da bu işlerden bir haber olduğunu anladım tabi :) "Ya dedim ara aparatla oluyor bu işler" bu kez tamam abi yaparız ama 1000 lira dedi :) Şenliğe gel :)

Özetin özeti hocam koca Adana'da bu işi sizin yaptığınız yöntemle yapacak usta bulamadım, yani anlamadım işi araç multimedya olan bir usta bunları nasıl bilmez, gir internete azıcık çalış be müslüman, youtube'da zilyon tane video var. Bir öğrenmişler cihaz satalım demeyi...Ben bilmiyorum sanki o cihazları. Daha önce taktik araca radyosu çekmez, ses kalitesi desen hak getire..

Moralim bozuldu akşam akşam. .

@fcsrn hocamın bilgilendirmesiyle aracın orjinal media cihazına geri görüş kamerası takılamadığını öğrenmiş bulunuyorum. Yukarıda cahilliğimden yazdığım bazi ifadeleri görmezden gelin ☺

@fcsrn Yani Hocam baharda buralar çok güzel olur, bence gelip görmelisin :)

merhaba,

2015 DSG Comfortline ekrana ekran değiştirmeden camera montajı yapılabiliyormu acaba 

merhaba,

2015 DSG Comfortline ekrana ekran değiştirmeden camera montajı yapılabiliyormu acaba 
Hocam 2016'dan itibaren çoğu araçta gelen 2. Nesil 5'' Mib2 Composition Colour'lar bildiğim kadarıyla bunu destekliyor. Bilen hocalarımıza da soralım. @fcsrn @yusuf

Hocam 2016'dan itibaren çoğu araçta gelen 2. Nesil 5'' Mib2 Composition Colour'lar bildiğim kadarıyla bunu destekliyor. Bilen hocalarımıza da soralım. [mention=22]fcsrn[/mention] [mention=2]yusuf[/mention]
Mib2 cihaz olabilir ama mib1 imkansız.

Geri
Üst Alt