benim araç 2015 nisan çıkışlı , aydınlatmada düşüş hissetmedim ama içinde sizinki gibi noktasal bir sürü iz var .

benim araç 2015 nisan çıkışlı , aydınlatmada düşüş hissetmedim ama içinde sizinki gibi noktasal bir sürü iz var .
O noktalar büyüyüp merceğin tamamını kaplayacak. Baktığınızda bir sorun yokmuş gibi gelecek. Aslında mercek saydam bir camdan ziyade buzlu camdan üretilmiş gibi olacak. İşte o noktada aydınlatmanız oldukça zayıflayacak hocam.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Başlıkla alakalı başına musibet gelenlere geçmiş olsun dileyerek ve emeği geçenlere teşekkür ederek sözlerime başlayayım.

Evet, konu beni ilgilendiriyor. 3-5 aydır mevzu dikkatimi çekiyor aracimda. Aracım 2015 eylül çıkışlı. Foto cekmedim ama çeker koyarım. Mercek üzerinde süt dökülmüş de lekesi kalmış gibi veya afedersiniz ürememiz için gerekli sıvı [emoji85] [emoji85] [emoji87] [emoji87] dökülmüş de kurumuş gibi bir hal var. Hatta bakıma gittiğimde söyleyeyim dedim ama söylemedim. Aklımdan geçen garantinin bitmesine yakın söylemekti. Ama konuyu okuyunca aklımda bazı sorular belirdi ve sizlere danışmak isterim.

1- Far grubu değişse bile 2 sene sonra aynı olacağına dair bir düşüncem vardı. Ancak konuyu baştan sona okuduğumda sorun giderilmiş bir far grubu olduğunu gördüm. Yani degisince aynı sorun olmayacak mı?

2- Olaki değişim onaylandı. Benim, basic farları alın, bana u led takın deme şansım var mı? Tabi fiyat farkını ödeyerek. Varsa, Bu fiyat farkı güncel olarak ne durumda?

3- Değişim İçin başka araç plakası vererek emsal göstermek olayı hızlandırır mı yoksa bir etkisi yok mudur?

Şimdilik aklıma gelen sorular bunlar.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1nci soruya cevabım, onlar değiştiğini söylüyor, fakat değişip bu şekilde değişim yapanlar sorunun gene olduğunu belirtti. 2nci soruya gelince böyle bişey mümkün bile değil [emoji4] 3ncü soru ise, etkisi mutlaka var, siz değişim talep ediyorsunuz ve kabul görmüyorsa, o zaman bu araçlar neden değişti bakın plakalarına dediğiniz de, biraz şaşırıyorlar [emoji4]
1. Ve 2. Soru cevapları üzdü :( teşekkür ederim.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Farları lekenelipte değiştiren sonradan tekrardan lekelenen kim var ben göremedim de..? Gözümden mi kaçtı..

@NEWANCE değerli hocam hayırlı olsun vesile olduğum için çok mutlu oldum şuandan itibaren farlarınız 2  yıl garantılı önümüzdeki yıl aynı sorun olabilir tekrar başvuralım benimkiler 1  yılda yine lekelendi

Bu bi-xenon merceklerde zamanla oluşan lekelenme hakkında konunun uzmanı @theGenius Hüseyin hocamı çağıralım kendisi bizi aydınlatsın :)

Kendisi bir yazısında şöyle bir yorum yapmıştı; (Ayrıca 751 ve 752 seri farlar revizyona gitti mercek buğu problemlerinden dolayı. Artık üretimi yok. Güncel revizyonlu farlar için 753D ve 754D Avrupa versiyonu. 753C ve 754C kuzey Amerika versiyonu resimdeki gibi.)

Hüseyin hocamın bahsettiği mercek buğu probleminden revizyona giden farlar Çift ULED 'li Bi-Xenon Top "R" farlarıdır., Fakat bu mercek buğu/lekelenme probleminden dolayı Golf R 'ın farları revizyona gidiyorsa tek başına gideceğini zannetmiyorum., Aynı şekilde Bi-xenon Plus ve Bi-Xenon Basic farlarda revizyona gitti mi acaba Hüseyin hocam..?

@NEWANCE yok hocam bidaha gitmemeniz için demiştir  kesilmiş faturadaki en altta yazan yazıyı okuyun hocam her takılan parça 2 yıl garantı altındadır yazıyor

Merceklerde ki buğulanma sonrası

@NEWANCE yok hocam bidaha gitmemeniz için demiştir  kesilmiş faturadaki en altta yazan yazıyı okuyun hocam her takılan parça 2 yıl garantı altındadır yazıyor
Emrah Hocam selamlar değiştirilen farların faturada parça kodları yazar eğer arkadaş faturaya bakıp parça kodlarını paylaşırsa ben öğrenebilirim yeni takılanların eski jenerasyon mu yoksa 2. nesil mi olduğunu.?

Bana aracın garantisiyle bir olduğunu söyledi. Far'ın ayrı garantisi olduğuna emin misin abi? Yani araç garantisi 1 ay sonra bitecekse o da bitecek gibi.
Mert hocam size verilen faturaya bakıp her iki farında parça kodunu verebilirseniz., yeni tip 2. nesil mi takmışlar yoksa eski nesil mi takmışlar öğrenebilirim..? Bazen servisler parça değişimi için söktükleri farın parça koduna bakarak sipariş veriyorlar ve böyle olunca da eğer o parça da revizyon yapılmışsa farkına varmıyorlar., Oysa yapılması gereken sistemden bakarap sipariş vermektir ama bu şekilde yapılmadığı zamanlar olabiliyor., yada elinde kalmış eski nesil parçayı da taktıkları olabiliyor., Biz oh değişti de kurtukduk derken olan biz kullanıcılara oluyor.., En azından siz faturadan bakıp bize söylerseniz diğer bunun önüne geçebiliriz..?

Moderatör tarafında düzenlendi:
şu an bunun birebir aynısı hocam , bu seviyedeyken götüreyim mi ? yoksa bekleyeyim mi dersiniz ? nisan da 2. yılı dolacak.
Hocam bu temiz hali. Değiştirildiği gün çekildi. O zaman bile hafif vardı. Alt kısımdaki yani bir sonraki fotoğrafa ait. Bu durumdaysa bence bir sorun yok sizde.

Farları lekenelipte değiştiren sonradan tekrardan lekelenen kim var ben göremedim de..? Gözümden mi kaçtı..
Ben varım hocam :) 2015 Eylül'de ikinci el aldım 2015 kasımda farlarım değişti.

Sağ far 1 ay önce şu durumdaydı. Tam beyazlamasına çok az kaldı. Üst kısımda renk farkı göreceksiniz. Bir tek o kısım lekelenmemiş. Yani leke tamamını kaplıyor sanki leke değilmiş gibi geliyor. Hep leke dedik ama kirlenme olarak da tabir edebiliriz.

d13b2ec8f51df4f2d87231a0d7fc34c1.jpg

Bu fotoğraf Yen'i farlar takılmış halde teslim alırken çekildi. Sol fara ait

f277aab5f66e4e3a3dce316e90da502c.jpg

Sol farın 1-2 ay önce çekilmiş fotoğrafı

02c3f86f7d5d66cdf0bc758d072d52a2.jpg

Bu da değişim talep ettiğim zamanki eski farların durumu

ed2ad400ecefc0283494fc9eca4eb747.jpg

Emrah hocam ben sorduğumda ücret ödenen parçalara 2 yıl garanti veriliyor ama garantiden ücretsiz değişen parçalarda öyle bişey Yok, ilk alım tarihi geçerli demişlerdi. Benim korna ücretli değişti 2 yıl garantisi var. Bir bozulursa soluğu serviste alırım ama farlar için ümit Yok :)

Ben varım hocam :) 2015 Eylül'de ikinci al aldım 2015 kasımda farlarım değişti.
Sağ far 1 ay önce şu durumdaydı. Tam beyazlamasına çok az kaldı. Üst kısımda renk farkı göreceksiniz. Bir tek o kısım lekelenmemiş. Yani leke tamamını kaplıyor sanki leke değilmiş gibi geliyor. Hep leke dedik ama kirlenme olarak da tabir edebiliriz.

Bu fotoğraf Yen'i farlar takılmış halde teslim alırken çekildi. Sol fara ait

Sol farın 1-2 ay önce çekilmiş fotoğrafı

Bu da değişim talep ettiğim zamanki eski farların durumu

Muhammed Hocam merhabalar., acaba serviste değiştirdikten sonra size verdikleri fatura duruyor mu hocam..? Bu faturaya bakıp bana yeni farların parça numarasını verebilirmisiniz ben bu konuyu bi araştırayım..? Olası nedenlerden birisi de evet farlar değiştiriliyor ama yine eski seri farlardan mı takılıyor önce bunu bir öğrenelim.!! Ayrıca sizin araç üretim tarihi nedir biliyormusunuz bilmiyorsanız ruhsattaki muhayene geçerlilik tarihi den 3 yıl önce ki tarih aracın banttan çıktığı tarihtir..? Ben bu sorun ortaya çıktıktan sonra şikayetler üzerine vw nin farlar da revizyona giderek her üç far tipi içinde (Bi-xenon basic, Bi-xenon plus ve Bi-xenon Top) 2. nesil farları ürettirdiğini biliyorum.., Konunun uzmanı @theGenius Hüseyin hocam yapılan revizyon hakkında daha detaylı bilgileri bizimle paylaşıcaktır.,

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt