@issos 05 plakalı araç benim 2015 yılında aldığım araçtı ilk zamanlar çok belli değildi ama böyle bir sıkıntı çıkaracağının sinyallerini veriyordu 3 ay öncesine kadar dahada kötü bir duruma gelmişti far yandığı zaman camdaki lekeden içerideki merceği zor görüyordum o aracımı 2 ay önce bir tanıdığa satıp yeni golf aldım  arabayı halen görüyorum ve çok kötü bir durumda yıl başından sonra kendiside satacağı için ve çok takıntılı bir kişi olmadığından  şu anda bir değişim talebinde bulunmadı ama giderse kesin değiştirirler 

@NEWANCE hocam geçmiş olsun sizin adınıza sevindim 

Garantisi bitmiş araçta değişme ihtimali varmı?

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@issos 05 plakalı araç benim 2015 yılında aldığım araçtı ilk zamanlar çok belli değildi ama böyle bir sıkıntı çıkaracağının sinyallerini veriyordu 3 ay öncesine kadar dahada kötü bir duruma gelmişti far yandığı zaman camdaki lekeden içerideki merceği zor görüyordum o aracımı 2 ay önce bir tanıdığa satıp yeni golf aldım  arabayı halen görüyorum ve çok kötü bir durumda yıl başından sonra kendiside satacağı için ve çok takıntılı bir kişi olmadığından  şu anda bir değişim talebinde bulunmadı ama giderse kesin değiştirirler 
Hocam camda beliren ışık izi her araçta olur. Asıl sıkıntı merceğin üzerindeki lekeler. Far içindeki buharlaşma sırasında oluşuyor. Farı açması kolay olsa ayda bir açar temizlerdik ama oldukça zor :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

merhaba bende 1 ay once farlarda bugulanma ve solma var die servise gittim fotosunu filan cektıler sonra arayıp degişim onayı geldı die bilgi verdiler ama tamamını karsılamayıp 1600 tl bedeli karısılıgında degişim gerceklesecek mıs geri vazgectim

Sizin aracın plakasını verdiğim de benle aynı sorun olmadığını, sizin farın içeriye su aldığını bu yüzden değiştiğini ilettiler, bilginiz olsun :) @MSE
Yanlış bakmışlardır hocam farlarla aynı zamanda sol sis farı da değişti, o su alıyordu :)  

Gerçekten öyle yazdılarsa servis danışmanının işidir :)  

Bende de durum böyle arkadaşlar servise gitmelimiyim. 

IMG_1965.JPG

IMG_1967.JPG

IMG_1968.JPG

IMG_1969.JPG

IMG_1971.JPG

@Redline sizinkinin daha vakti var hocam. Garanti bitmeden 1-2 ay önce gitseniz yeter :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu durum çoğunlukla U led olmayan farlarda mı rastlanıyor?Benimde dikkatimi çekti geçen gün sağ sis farımda bir leke var bu durum normal mi?

IMG_2534.JPG

@Redline sizinkinin daha vakti var hocam. Garanti bitmeden 1-2 ay önce gitseniz yeter :)

Mayısta bitiyor hocam  benim ocakta giderim zaten U led e geçiş yapıcam sıfır değişimce hemen takıldığı gün sıfır satarım diye düşünüyorum :)

hocalarım var gibi benim mercekler dede sizce nasıl durum gitmeli miyim.

DSC_0002.JPG

DSC_0003.JPG

Bu da muhtemelen diğer bir kronik sorun olmak üzere ekran kararması gibi. Bugün Doğuş Oto Bursa ya gittim express servis babında, atölyeye indirdiler, haftaya salıya inceleme randevusu verdiler, sabahtan bırakın dediler. Herzamanki gibi '' bakacaz gerekirse değiştiririz '' tarzı yuvarlak bir laf edildi ama, şimdiye dek bir kusurlarını görmedim, dilerim bundan sonra da olmaz. Sağda parçalı halde olduğundan belirgin , solda ise açı ve yaygınlık  nedeniyle tam belli olmasa da var gibi. Bunun basic yahut u led farkı olmaksızın var olduğunu düşünüyorum. Gece yolda giderken bir sıkıntı, bir aydınlatma sorunsalı yaşamadım aslında. Tamamen bu forum sayesinde alert olup, kontrol edip tespit edilesi bişi çünkü ve de yakından bakmayınca farkedilemiyor. Bu konuda forumdaşlara teşekkürler. Sanırım farın boya vs kimyasallarıya ilgili bir hadise ?! * Bu mesajı okuyan arkadaşlardan aynı sorunu yaşayıp değişim yapılan varsa bana özelden veya burdan plaka ve servis bilgisi paylaşabilirlerse sevinirim. Zira bu hususta VW çağrı merkezini arayıp ne çenemi ne de yüreğimi yormak istiyorum.

Herkes şimdiden güzel bir haftasonu diliyorum.

IMG_3376.JPG

IMG_3379.JPG

Gece yolda giderken bir sıkıntı, bir aydınlatma sorunsalı yaşamadım aslında.
Hocam farlarınız şuanda aşırı lekelenmediği için aydınlatmadaki düşüşü pek hissetmiyorsunuzdur. Ancak @tosbega Bayram hocamın farlarında durum oldukça kötü. Benim aracımla yan yana ışık testi yaptık. Hani "dağlar kadar" derler ya öyle bir fark var. 

Bu leke muhtemelen kireç vb. far içindeki buharlaşmadan ötürü oluşan bir şey. Tüm arabalarda olur deniyor ancak neden diğer markalarda böyle bir sorun yok ? Ben ciddi anlamda arabaların merceklerine bakma hastalığına kapılmıştım bir aralar :)

Değişim konusunda benim aracımın plakasını da referans verebilirsiniz. 07 SD 756

Benim farlar garantinin bitmesine 2 ay kala değişti. Yani 22 aylık bir leke birikimi mevcuttu ve aydınlatma oldukça kötüydu. Birinci sayfadaki mesajıma eklediğim insan gözüne benzeyen fotoğraf ilk farlarımın son halidir. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hocam farlarınız şuanda aşırı lekelenmediği için aydınlatmadaki düşüşü pek hissetmiyorsunuzdur. Ancak @tosbega Bayram hocamın farlarında durum oldukça kötü. Benim aracımla yan yana ışık testi yaptık. Hani "dağlar kadar" derler ya öyle bir fark var. 

Bu leke muhtemelen kireç vb. far içindeki buharlaşmadan ötürü oluşan bir şey. Tüm arabalarda olur deniyor ancak neden diğer markalarda böyle bir sorun yok ? Ben ciddi anlamda arabaların merceklerine bakma hastalığına kapılmıştım bir aralar :)

Değişim konusunda benim aracımın plakasını da referans verebilirsiniz. 07 SD 756

Benim farlar garantinin bitmesine 2 ay kala değişti. Yani 22 aylık bir leke birikimi mevcuttu ve aydınlatma oldukça kötüydu. Birinci sayfadaki mesajıma eklediğim insan gözüne benzeyen fotoğraf ilk farlarımın son halidir. 
aynen ben bile kendi aracımdan soğuma noktasına geldim fakat benim araç 2013 belki yorulmuştur artık :)  ama çaresi ne ise bakmak istiyorum :p  

Geri
Üst Alt