Bence xenon lambalarin yaydigi radyasvon ısı vs olgular mercek içerisinde bir kimyasal olusum ile lekelenmeye neden oluyor. Lakin xenon lar dogaya da zararlidir diye düşünüyorum. Iste bunlar birkez daha led farlara neden gecildigibin bir nedeni diye ekliyorum kendimce . Sorun su ki ilerleyen dönemlerde yine ayni sorunlar olucak Garantisi olanlar icin belki son bir degisim daha yapılacak ve sonrasinada da bssimizin caresine bakmamzi soylenebilecek gibi... Bunlar benim.tamamen kişisel görüşlerim. umarim bu sekilde degilde Kesin bir çözum bulunarak herkesin gönlü ferahlar

Ender hocam bencede golf le alakalı bir sorun 2012 mk2 copa plus leonum vardı bi-xenon mercekli far vardı 4 sene bindim hiç bir sorunla karşılaşmadım parlıyordu hala içi. Bakalım 1 kere değiştikten sonra yine olursa ne olacak. Ben uzun süre binmeyi düşünüyordum.

Arkadaslar bu gün farlarim garanti kapsaminda hic bir ucret odemeden degisim yapildi. Farlarin üretim tarihi 18.01.2017 

Fotolari cekmedim yakinda ceker koyarim

Yardimi olan herkese tesekkurler

Guzel Haber hayirli olsun hocam.[emoji2] [emoji106]

Arkadaslar bu gün farlarim garanti kapsaminda hic bir ucret odemeden degisim yapildi. Farlarin üretim tarihi 18.01.2017 

Fotolari cekmedim yakinda ceker koyarim

Yardimi olan herkese tesekkurler
Hocam sanırım farlarınız Uled 'li bi-xenon plus allah rızası için değişen farların resimleri paylaşırken yeni farın parça numarasını çekip yada iş emrinden bakıp paylaşırsanız seviniriz.., Pek çok insan işini halletikten sonra (herkesi kastetmiyorum) bu paylaşımı yapmayı unuttu diyelim :) Farlarımızın değişimi kadar değişen farların ve eski sorunlu farların parça numarası önem arz etmekte bizi diğer forumlardan ayıran fark budur (sebebini aşşağıda açıklıyacağım ilgilenenler yazınız devamını okuyabilir).. Sadece 2sn. ayırarak bunu yapabilirdik., En azından bi-xenon basic farların (eski ve yeni takılan) parça numarasını biliyoruz., Sizde Uled 'li farların eski sorunlu farın parça numarasını öğrenme şansımız olmasa da en azından yeni takılanın parça numarasını bizimle paylaşırsanız müteşekkür oluruz..

Burda far problemi konusu açıldıktan sonra pek çok insan sorunlu farlarını değiştirdi yada haberi bile yokken bu başlık sayesinde farkına vardı değiştirdi ama problemi giderildikten sonra yeni ve eski farlarının parça kodunu paylaşmadı., daha önce de söylemiştim burda önemli olan sadece farların değişmesi değil idi, asıl önemli olan eski far değiştikten sonra yeni takılan farların yeni seri yani (5G1 941 039-5G1 941 040) mi olduğu/takıldığı yoksa tekrardan eski seri olan (5G1 941 032-5G1 941 031) eski serilerden mi takıldığıydı ama pek çok kişi kendi sorunları çözüldüğü için malesef üzerinde durmadı., Burda önemli olan farların üretim tarihi değil farın parça kodu idi ama sorunu çözülen arkadaşların "bir kısmı" üzerinde durmadığı için referans sayılabilecek bir başlık kısmen oluşturduk, kısmen oluşturamadık:( Ayrıca bu sorun sadece Bi-Xenon Basic farlarda değil aynı zamanda ULED 'li Bi-Xenon Plus farlarda da mevcuttu ama paylaşım olmadığı için Uled 'li farlarında (yeni-eski) parça numaralarına ulaşamadık..,

Yapılması gereken eski farın parça numarası, yeni farın parça numarası ve aracın fabrikada montajı bittinden sonraki üretim tarihi (ruhsatta yazan ilk muhayene geçerlilik tarihinden 3 yıl öncesi aracın esas üretim tarihi budur..) Üretim tarihi konusunda neredeyse pek çok insan aracının model yılını zannediyor yada satın aldığı tarihi paylaştı ama Almanya'da işler böyle yürümediğinden bu tarihlerin önemi yoktu, Almanya'da ve Avrupa'da bu gibi durumlarda önemli olan aracın şasi yılı dır., Örnek vermem gerekirse bir araç 2017 Şubat ayında üretilmiş ve Mart ayında sahibine ulaşmış olabilir fakat Almanya'ya göre bu Araç 2016 model şasi yılına aittir ve bu araç 2017 tarihinde de üretilse Almanya ya göre 2016 modeldir., Bu aracın 2017 model olabilmesi için 2017 yılının 6. ayından sonra üretilmesi gerekmektedir ve bir araçta revizyon, güncelleme gibi hususlar her zaman yeni şasi yılına geçildikten sonra düzeltmeye gidilir.. Bunu yapabilseydik 3 önemli bilgi (eski far parça no, aracın üretim tarihi, yeni takılan far parça no) elimizde olucaktı ki sorunlu farlar adına güzel bir dataya sahip olacaktık ama olmadı:(

Merhaba Hocam U led Aracim.icin yapilan Far degisimi sonrasi Seri Numarasi ekteki resimdedir. Yardimci olacagim.baska bir konu varsa soyleyinoz hocam. yalniz sunu soylemek isterim ki Degisim.olan araclarin sorunu halloldu bizleri unuttu gibi bir durum oldugunu düşünmüyorum. bilgi paylasildikca guzeldir. isterseniz servise bu konu hakkinda gider detayli bilgi alirim. yani demek istedigim su bu bilgilere ulasmak zor degil hocam. Sonucta ortada bir degisim var ve bu Servislerin Kurum ici standartlari geregi ayni prosedur ile olup Yapilan is ve islemlerde yazilinolarak beyan edilir. Umarim faydasi olur paylasimin. Saygilar sunarim Ender Hoca.[emoji2] [emoji106]
0865291e56fe61892bdfc6a4b6675987.jpg

Merhaba Hocam U led Aracim.icin yapilan Far degisimi sonrasi Seri Numarasi ekteki resimdedir. Yardimci olacagim.baska bir konu varsa soyleyinoz hocam. yalniz sunu soylemek isterim ki Degisim.olan araclarin sorunu halloldu bizleri unuttu gibi bir durum oldugunu düşünmüyorum. bilgi paylasildikca guzeldir. isterseniz servise bu konu hakkinda gider detayli bilgi alirim. yani demek istedigim su bu bilgilere ulasmak zor degil hocam. Sonucta ortada bir degisim var ve bu Servislerin Kurum ici standartlari geregi ayni prosedur ile olup Yapilan is ve islemlerde yazilinolarak beyan edilir. Umarim faydasi olur paylasimin. Saygilar sunarim Ender Hoca.
emoji2.png
emoji106.png

0865291e56fe61892bdfc6a4b6675987.jpg
Yok hocam estafurullah ben zaten çok önceden servisle bu konuyu konuştum sorun şu ki esk farlar sorunlu olduğundan güncellendiği için eski parça kodunu EPG kataloğundan göremedik hatta benim araçtaki parça kodunu sisteme girdiğimizde parçayı bulamıyorsunuz., Sistem sadece güncellenmiş parçayı görüyor., Aslında hem eski sorunlu parçayı görmeli yanına da info olrak neden güncellemeye gittiği yazmalı ama nedense bu far olayında göremiyoruz., ve işin daha tuhaf yani parça da güncellemeye gidilmesine rağmen sonradan üretilen araçlarda da bu  eski serilerin takıldığını gözlemledim., bu gibi parça konularına hakim olduğumdan nezaman serviste yedek parçacının yanına gitsem başkalarına yaptığı gibi sallamasyon yapıp sıkamıyorda mahcup oluyor :D   Eğer yapabilsedik hangi model yıllarında bu sorunun daha sık rastlandığı ile ilgili muntazam bilgiye sahip olabilirdik.. Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam MSE hocam farlarını değiştirsikten bir süre sonra aynı sorunla tekrardan karşılaştığından bahsetmişti yani insanın aklına acaba yine sorunlu olan eski farlardan mı taktılar diye kötü şeyler gelmiyor değil hani..

Moderatör tarafında düzenlendi:
daha önce de söylemiştim burda önemli olan sadece farların değişmesi değil idi, asıl önemli olan eski far değiştikten sonra yeni takılan farların yeni seri yani (5G1 941 039-5G1 941 040) mi olduğu/takıldığı yoksa tekrardan eski seri olan (5G1 941 032-5G1 941 031) eski serilerden mi takıldığıydı ama pek çok kişi kendi sorunları çözüldüğü için malesef üzerinde durmadı., Burda önemli olan farların üretim tarihi değil farın parça kodu idi ama sorunu çözülen arkadaşların "bir kısmı" üzerinde durmadığı için referans sayılabilecek bir başlık kısmen oluşturduk, kısmen oluşturamadık:( Ayrıca bu sorun sadece Bi-Xenon Basic farlarda değil aynı zamanda ULED 'li Bi-Xenon Plus farlarda da mevcuttu ama paylaşım olmadığı için Uled 'li farlarında (yeni-eski) parça numaralarına ulaşamadık..
f3c40d97e3bf0b3ed36a9128d29e27af.jpg

Hocam benim değişen farların (basic bi xenon) parça kodları bu şekilde.. Serviste farlar revizyon gördü mü diye sorduğumda , farın hava alan kısmının öncekilere göre büyütüldüğü söylediler. Önceki sayfada paylaştım Sıfır diye taktıkları ilk farda da aynı sorun vardı ve yeniden sipariş verdiler , 3 gün sonra 2. Kez değiştirdiler.

Güzel bilgler için Teşekkürler @gkhn Hocam. 

Şu an araç üzerindeki sağ far nosu bu. Diğer tarafta cam suyu silecek haznesi var cekemedim.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@forzaGilles hocam bunlar benim eski farlar ve kodları. Yeni takılanlar ise 5G1941039 sol far 5G1941040 sağ far. İş emrinde yazan bu. Yarın gündüz far üzerinden tekrar kontrol edeceğim.

@Ender hocam sızın farlar değişeli nekadar zaman oldu herhangıbı lekelenme varmı ?

Yarın sabah için bende randevu aldım bakalım ne diyecekler burada fotoğraf paylaşan ve seri numaralarını veren arkadaşlara teşekkürler bizede referans olacaklar.

Hocam benim değişen farların (basic bi xenon) parça kodları bu şekilde.. Serviste farlar revizyon gördü mü diye sorduğumda , farın hava alan kısmının öncekilere göre büyütüldüğü söylediler. Önceki sayfada paylaştım Sıfır diye taktıkları ilk farda da aynı sorun vardı ve yeniden sipariş verdiler , 3 gün sonra 2. Kez değiştirdiler.
Hocam paylaşımınız için teşekkür ederim., bu arada aracınızın üretim tarihini bizimle paylaşırsanız tam olucak (ruhsatta yazan ilk muhayene geçerlilik tarihinden 3 yıl öncesi) aracın üretim tarihidir?

@Ender hocamın aracı da Uled kendisi de mavişinin :)   "üretim tarihini" paylaşırsa mutluluk duyarım., ve tabii @mandufla Deniz hocamı da unutmayalım kendisine de paylaşımı için teşekkür edelim ve deniz hocamdan da üretim tarihini isteyelim

Bu şekilde yavaş yavaş bir databank oluşturup konunun ilk mesajına ekleyerek neden bu foruma Golf Tutkusu denildiğini bir kez daha kanıtlarcasına "farkımınızı" belli edeceğimizi ve referans sayılabilecek bir konu oluşturabileceğimizi düşünüyorum... Selamlar

Hocam paylaşımınız için teşekkür ederim., bu arada aracınızın üretim tarihini bizimle paylaşırsanız tam olucak (ruhsatta yazan ilk muhayene geçerlilik tarihinden 3 yıl öncesi) aracın üretim tarihidir?

@Ender hocamın aracı da Uled kendisi de mavişinin :)   "üretim tarihini" paylaşırsa mutluluk duyarım., ve tabii @mandufla Deniz hocamı da unutmayalım kendisine de paylaşımı için teşekkür edelim ve deniz hocamdan da üretim tarihini isteyelim

Bu şekilde yavaş yavaş bir databank oluşturup konunun ilk mesajına ekleyerek neden bu foruma Golf Tutkusu denildiğini bir kez daha kanıtlarcasına "farkımınızı" belli edeceğimizi ve referans sayılabilecek bir konu oluşturabileceğimizi düşünüyorum... Selamlar
15 ocak 2015 üretim tarihi aracın. 4 mart 2015 de teslim aldığım gündür Pasifik Mavişin :'(

Merhaba Arkadaşlar,

31 Mart trafiğe çıkışlı aracım için 20 Mart tarihine servis randevusu bulabildim, inşallah sorun çıkmaz ve farları yenilerler :)  daha önceki yazımda çok takmamak gerek demiştim ama giderek daha kötü bir hal almaya başladığından, son şansımı değerlendirmek istedim. gelişmeleri paylaşacağım.

saygılarımla

Geri
Üst Alt