Ender Hocam hayırlı olsun. Bende Rize Voskarda yaptırıyorum bakımlarımı gerçekten çok ilgililer.Az önce farlarıma baktım siyah bir çember var içinde iki taraftada. Benim garantim bitti fakat aracım servis bakımlı. Acaba sizinle serviste hangi arkadaş ilgilendi bende direk ona gidip derdimi anlatsam.
Hocam Serviste herkes ilgilenir benimle sağolsun :)  Ogün kim şanslı ise onunla işlem yapıyoruz  :'(

Lakin Aracınızın Garantisi bitmemiş olsaydı Değişim işi için Merceklerin durumuna göre çok kolay olabilirdi. Hem merceklerinizin durumunu bilmediğim hemde garantinizin bitmiş olmasından dolayı bişi söylemem Sağlıklı olmayacaktır.Son Kararı yine Servis ve Doğuş garanti Bölümü birlikte  vereceklerdir.Ama şundan eminim Rize Voskar Ellerinden geleni yardımı bu konuda yapacaktır. 

1 - Aracınızın Garantisi ne zaman bitti?

2- Yetkili Servis haricinde başka bir yerden hizmet aldınız mı Şuana kadar ? ( özelde işlem gördümü vs)

Aracım 2013 model fakat 2014 Ocak trafiğe çıkışlı yani garantisi 2016 ocakta bitmiş.Bütün bakımları düzenli olarak yetkili serviste yapılmış en son bakımı ben yaptırdım Rize Voskarda 1 ay önce. Farlarım en kötü durumda bu konudaki fotoğraflardakilerden :)  iyi niyet garantisi kapsamında değiştirirler diye umuyorum fakat benden dsg değişimlerinde olduğu gibi sadece işçilik alacaklarsa sorun yok 300-400 bişey tutar. Parça parası alırlarsa sıkıntı büyük :)  Özelde sadece R400 tamponları yaptırdım. Yay bile aldım daha taktırmadım @Ender

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aracım 2013 model fakat 2014 Ocak trafiğe çıkışlı yani garantisi 2016 ocakta bitmiş.Bütün bakımları düzenli olarak yetkili serviste yapılmış en son bakımı ben yaptırdım Rize Voskarda 1 ay önce. Farlarım en kötü durumda bu konudaki fotoğraflardakilerden :)  iyi niyet garantisi kapsamında değiştirirler diye umuyorum fakat benden dsg değişimlerinde olduğu gibi sadece işçilik alacaklarsa sorun yok 300-400 bişey tutar. Parça parası alırlarsa sıkıntı büyük :)  Özelde sadece R400 tamponları yaptırdım. Yay bile aldım daha taktırmadım @Ender
Volkan Hocam bu konuda elimden geleni sizin için yapmak gayretinde olacağımdan kuşkunuz olmasın. Şayet Rize de ikamet ediyorsanız ben Servise yarın ( 22 şubat )uğrayacagım yine sorarım lakin orda olabilirseniz gelmenizde çok fayda olacaktır Sorunun çözümü için ilk adımı atmış olacağız.daha fazla detay için özelden yazabilirisniz hocam Sıkıntı yok Herşey Golftutkusu dostları için :)  

Volkan Hocam bu konuda elimden geleni sizin için yapmak gayretinde olacağımdan kuşkunuz olmasın. Şayet Rize de ikamet ediyorsanız ben Servise yarın ( 22 şubat )uğrayacagım yine sorarım lakin orda olabilirseniz gelmenizde çok fayda olacaktır Sorunun çözümü için ilk adımı atmış olacağız.daha fazla detay için özelden yazabilirisniz hocam Sıkıntı yok Herşey Golftutkusu dostları için :)  
Çok teşekkür ederim Hocam burdan yaptığınız bilgilendirmeler bile benim için çok değerli. Lakin ben Artvin Borçka da ikamet ediyorum ve sadece Hafta sonları Rize ve Trabzon tarafına geliyorum. Benim için sorsanız bile yeterli. Ben zaten ilk fırsatta servise götürüp sorucam. Özelden veriyorum detayları.

Çok teşekkür ederim Hocam burdan yaptığınız bilgilendirmeler bile benim için çok değerli. Lakin ben Artvin Borçka da ikamet ediyorum ve sadece Hafta sonları Rize ve Trabzon tarafına geliyorum. Benim için sorsanız bile yeterli. Ben zaten ilk fırsatta servise götürüp sorucam. Özelden veriyorum detayları.
Her zaman yardımcı olmaya çalışırım elimden geldiğince :)  

Trabzona geldiğinizde haber edin mutlaka  :'(

Her zaman yardımcı olmaya çalışırım elimden geldiğince [emoji4] 
Trabzona geldiğinizde haber edin mutlaka 
İyi akşamlar Ender Hocam, bugün servise uğrayıp mercek lekelenmesi hakkında garanti süresi dolan araçlara ilişkin uygulama hakkında bilgi alabildiniz mi acaba? Bende de varmış, forum sayesinde yeni fark ettim [emoji17]

İyi akşamlar Ender Hocam, bugün servise uğrayıp mercek lekelenmesi hakkında garanti süresi dolan araçlara ilişkin uygulama hakkında bilgi alabildiniz mi acaba? Bende de varmış, forum sayesinde yeni fark ettim
emoji17.png
Merhaba Hocam;

Garantisi bitmiş araçlar için işlemlerin zor olacağı bilgisi olmakla birlikte Müşterinin Servis sadakati ve Servislerin duyarlı davranması sonucunda belki azda olsa umudun olduğunu söyleyebilirim. ama kesinlikle bu yanlış anlaşılmasın bi takım kriterlerin olması vs gerekli sanırsam. örneğin Müşteri profili müşterinin sadakati garantinin bitmiş olmasına rağmen yetkili servis hizmetine devam edenler şeklinde bir olumlu gelişme tahmin edebiliyorum. bu benim tamamen yaptığım konuşmalardan çıkardığım biraz iyimserde olsa sonucum :)  

Merhaba Hocam;
Garantisi bitmiş araçlar için işlemlerin zor olacağı bilgisi olmakla birlikte Müşterinin Servis sadakati ve Servislerin duyarlı davranması sonucunda belki azda olsa umudun olduğunu söyleyebilirim. ama kesinlikle bu yanlış anlaşılmasın bi takım kriterlerin olması vs gerekli sanırsam. örneğin Müşteri profili müşterinin sadakati garantinin bitmiş olmasına rağmen yetkili servis hizmetine devam edenler şeklinde bir olumlu gelişme tahmin edebiliyorum. bu benim tamamen yaptığım konuşmalardan çıkardığım biraz iyimserde olsa sonucum [emoji4] 
Teşekkürler. İstanbul'da Özon var yetkili servis, iki aracımda da kavrama değişiminde çok yardımlarını gördüm. Müşteri memnuniyeti konusunda takdir ettiğim bir servistir. Servis yetkilisi Elif hanıma sorayım ben de, belki forum için faydası olabilecek bir bilgi alabilirim.

Merceklerdeki leke, soğuk havada kasislerde gelen gıcırtı ile korna kısık çaldığı için aracı servise bırakmıştım...Az önce teslim aldım, kasislerde gelen gıcırtı için yağlama far ve korna için ise değişim yapıldı.önceden kısık çalan korna hala bi garip çalıyor sanki Havalı korna gibi, sol taraf bozukmuş o değişmiş. Aracım 2015 modeldi, yeni takılar farlar 2016 kasım ve aralık üretimi ancak sıfır dedikleri sol farda yine leke vardı. Aracı yine servise alıp garanti ve teknik birime ilettiler, sıfır takılan farda nasıl leke olduğunu anlamadım. Usta geldi sabah yoktu, yıkandıktan sonra olmuş olabilir dedi. Aracı teslim aldım farla ilgili tekrar dönüş yapacaklar, diğer taraftan aracı servise teslim ederken km sayacı 19711 di, aldığımda 19750 deydi. Servis danışmanına sordum aracın servisten çıkmadığı en Fazla 1 km fark olabilir, ben km yi yanlış yazmış olabilirim dedi, eyvallah dedim çıktım.. bu arada aracımda led gündüz farı vardı, sıfır gelen far gündüz farı olmadan mı geliyor, bi an acaba LED'ler gitti mi derken takılı olduğunu gördüm..Yeni farlar bu şekilde :

Sol;

7729e0fcf62bb526f33892ab91a4c6d0.jpg

Yine lekeli olan sağ:

40cd81ad2b45036dd2bc523b8f3c6e1c.jpg

@gkhn hocam hayırlı olsun ve geçmiş olsun. Yanlış görmüyorsam her iki farda da leke var. Ve zaman ilerledikçe büyüyüp eski farlar gibi olacak. Bende de aynı sorun var. Henüz servise basvurmadim. 2015 model araç.

@gkhn hocam hayırlı olsun ve geçmiş olsun. Yanlış görmüyorsam her iki farda da leke var. Ve zaman ilerledikçe büyüyüp eski farlar gibi olacak. Bende de aynı sorun var. Henüz servise basvurmadim. 2015 model araç.
Hocam bence zaman geçirmeden servise gitmenizde fayda var lakin bu aralar popüler işlemlerden biri yoğunluk artınca belki istenmedik durumlar olabilir.

Hocam bence zaman geçirmeden servise gitmenizde fayda var lakin bu aralar popüler işlemlerden biri yoğunluk artınca belki istenmedik durumlar olabilir.
Tamam Ender Hocam. Bu uyarinizi dikkate alacağım. Teşekkür ederim.

Bugün İstanbul Özon'dan Elif hanım ile görüştüm. Lekelenmeye ilişkin garanti dolsa bile Doğuş ile yazışıp ellerinden gelen desteği göstereceklerini belirtti. Aracım 2013 model ancak servis bakımlarını aksatmadan VW servislerde yaptırıyorum, bu nedenle iyi niyet kapsamında bazen Doğuş yardımcı olabiliyormuş. Bakım zamanı geldiğinde göstereceğim, nasılsa garantim doldu acelem yok. Servis sonrası bilgi paylaşırım yine. Herkese şimdiden iyi haftasonları ...

Arkadaslar far degisimi yapanlar plaka verebilirmi. Far degisim talebinde bulundum servise bildirecegim(ozelden de bildirebilirsiniz)

Geri
Üst Alt