Golf 7 Sis Far Ampulü Değişimi

hengemen

Üye
İsim
Sarp
Tekrardan merhaba. Geçenlerde beyaz sis farı için araştırma yapıyordum ve sağolunki buldum ve aldım. Şu anki tek sıkıntım Sis far ampulünü değiştirmem. Çamurluğun altında bir bölüm var tahminen ordan ama çok sert olduğu için kırarım diye korkuyorum. Belki başka biryerdendir diye ellemek istemedim. İnternette baya bir araştırma yaptım ama video bulamadım malesef. Daha önce yapan varsa bana rehber olabilirse sevinirim.

Teşekkürler.

Tekrardan merhaba. Geçenlerde beyaz sis farı için araştırma yapıyordum ve sağolunki buldum ve aldım. Şu anki tek sıkıntım Sis far ampulünü değiştirmem. Çamurluğun altında bir bölüm var tahminen ordan ama çok sert olduğu için kırarım diye korkuyorum. Belki başka biryerdendir diye ellemek istemedim. İnternette baya bir araştırma yaptım ama video bulamadım malesef. Daha önce yapan varsa bana rehber olabilirse sevinirim.
Teşekkürler.
Hocam direksiyonu tam sağ yapıp sol sis farı kapağını güçlüce çekin. Kırılmaz korkmayın :) kapak açıldıktan sonra farı döndürerek çıkartacaksınız. Önce soketi çıkarmak gerekiyor muydu o kısmı hatırlamıyorum :) daha sonraki direksiyonu tam sol yapıp sağ sis içinde aynı işlemi yapabilirsiniz. Hayırlı olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam direksiyonu tam sağ yapıp sol sis farı kapağını güçlüce çekin. Kırılmaz korkmayın :) kapak açıldıktan sonra farı döndürerek çıkartacaksınız. Önce soketi çıkarmak gerekiyor muydu o kısmı hatırlamıyorum :) daha sonraki direksiyonu tam sol yapıp sağ sis içinde aynı işlemi yapabilirsiniz. Hayırlı olsun.

@MSEhocam cevabın için teşekkür ederim. Baya güç harcadım çıkartmak için enerji soketi ile uğraşıyorum şu anda bakalım umarım sorunsuz hallederim :)

@MSEhocam cevabın için teşekkür ederim. Baya güç harcadım çıkartmak için enerji soketi ile uğraşıyorum şu anda bakalım umarım sorunsuz hallederim [emoji4]
Hocam daire içindeki kısma bastırın tüm parçayı komple çekin.
bcfce73c47d6843922cbe14540249668.jpg

Hocam daire içindeki kısma bastırın tüm parçayı komple çekin.

@MSE hocam çok teşekkür ederim. Elimin ayarı yok benim kırarım korkusuna dokunamıyordum :)

@MSE hocam çok teşekkür ederim. Elimin ayarı yok benim kırarım korkusuna dokunamıyordum [emoji4]
Hocam ön sis farlarınızın trafikte diğer sürücüleri rahatsız edip etmediğini dikkatli şekilde gözlemleyin lütfen. Arka sis farınızı ise sisli hava haricinde kesinlikle açmayın. Hayırlı olsun :)

Teşekkürler.
Hocam merhaba,

Sis farı için link alabilir miyim? Bende beyaz sis farı düşünüyorum, aklımdaki uygulamalardan biriside bu.. Birde performansı nasıl memnun musun?

BEYAZ SİS FARI hiçbir biçimde asıl görevini yapamaz, karda yağmurda siste ölüdür...

hocam sis farının orda bi tanr daha soket var dikkat ettınıx mi

@melih_61  http://www.hepsiburada.com/photon-xenon-ampul-12v-h11-5000k-ph5511-dv-p-OTSV2500000508011

Hocam kullandığım ürün budur. Ama ben mağazadan aldım internet siparişi yapmadım.

Performans olarak güzel. Gözü fazla almıyor. Beni tek üzen kısım sis farlarını açınca U led lerin ışığının kısılması oldu :)
Hocam fotoğraf varsa paylaşır mısınız? Baharla birlikte yağış ihtimali azalınca bende aydınlatmayı güncellemek istiyorum. Bi-Xenonlarla uyumunu merak ettim.

Geri
Üst Alt