6.5" Çinli Medya Cihazı Alacakların Dikkatine!

fcsrn

Moderatör
İsim
Eren
Bugün @deniz Hocamızla yazışırken, ünlü satıcımız Patrick'in artık Türkiye'ye satışı kapattığını iletti. Patrick'le yazıştık, 6.5 media ile ilgili çok şikayet aldığını(direksiyon tuşları ve optik park görüntüsü), bu yüzden satışı durdurduğunu söyledi. Bende şöyle düşündüm. Ekranı alanlar, böyle sorunu olduğunu bilmeden alıp, sonrasında sorunlarla karşılaşınca dispute açıyor. Eğer forumda böyle bir konu olursa, yani bu cihazı alacak olanlar bu tip sorunları olduğunu bilirlerse sonradan dispute açmazlar. Patrickte Türkiye'ye satışa devam eder. Patrick'e forumda bu konuyu açacağımı, onunda satışa devam etmesini söyledim, tamam dedi teşekkür etti. Şimdi gelelim sorunlara. Bu arada 5" ekranda bu tip sorunlar olmasa da eksik olan menüleri de yazalım ki alacak olanlara bilgi olsun. 

6.5" MİBII Cihazın Sorunları ve Eksik Menüleri

-Direksiyon üzerinde ki radyo kontrol tuşları çalışmıyor. Odis cihazı ile kodlanması gerekiyor.

-Orjinal park sensörü olan araçlarda geriye takınca ekranda çıkan optik park görüntüsü çıkmıyor. Odis cihazı ile kodlanması gerekiyor.

Her İki Cihazda da(5"-6.5") Eksik Olan Menüler

-Araç Durumu ekranı yok.(Golf resmi olan,  araç hakkında bilgi veren ekran.)

-Gündüz farı kapatma seçeneği yok.

Şuan bu sorunlar var benim bildiğim, kullananlar, fark edenler bildirdikçe liste güncellenecek. Burada kullanıcılarında yardımı önemli. :)

Patrick bey gelen tepkilere sanrım alınmış biraz ve artık Türkiye'ye satmayacağını belirmişti ama sağolsun Eren hocam halletmiş :)

Bence bu konuda patric hatalı. Cihazı kodlayip gönderse sorun olmayacak.

@yusuf Hocamın dediği gibi patrick haksız çünkü ben aldığım dönemde açıklamada foto olarak da sadece vag vardı, ve vag ile olabileceği yazıyordu. Açıklama kısmında da belirtmiyordu. Acaba kaç kişinin elinde odis var? Benim uyarım üzerine Odis ile yapılması lazım diye açıklama ekledi. Ben bu sorunları bilsem almazdım. Adana'daki Cumali sadece kodlama için benden 200 lira istedi.  Patrick bana odis yoksa bir workshopa git yaptır diye tepki verdi. Bunun üzerine bende kısmı dipute açtım. ki yine ilgilenmedi ve itiraz etti. Ender Elektronik de montaj dahil olarak 80 lira verilen şeye 200 lira vermek istemiyorum açıkçası. 

@yusuf Hocamın dediği gibi patrick haksız çünkü ben aldığım dönemde açıklamada foto olarak da sadece vag vardı, ve vag ile olabileceği yazıyordu. Açıklama kısmında da belirtmiyordu. Acaba kaç kişinin elinde odis var? Benim uyarım üzerine Odis ile yapılması lazım diye açıklama ekledi. Ben bu sorunları bilsem almazdım. Adana'daki Cumali sadece kodlama için benden 200 lira istedi.  Patrick bana odis yoksa bir workshopa git yaptır diye tepki verdi. Bunun üzerine bende kısmı dipute açtım. ki yine ilgilenmedi ve itiraz etti. Ender Elektronik de montaj dahil olarak 80 lira verilen şeye 200 lira vermek istemiyorum açıkçası. 
Kısmı dispute devam et hocam. 200 tl iste. Sonuna kadar git aliexpress araya girince çözüm gelir. 

arkadaşlar fiyat kaça geliyor bilmiyorum kimseninde reklamını yapmak istemiyorum ama. ben ender elk. aldım bütün kodlamaları yaptı. direksyon tuşları vs herşey gayet güzel çalışıyor. 5 inç te olduğu gibi, ana ekran dediğim ekran yok. birde gündüz farı aç kapa ekranı yok. birkaç eksik daha olabilir ama, bana toplam maliyet 750. tl. oldu bilginize. hiç olmazsa bir problem yaşanırsa muhatabım belli.

arkadaşlar fiyat kaça geliyor bilmiyorum kimseninde reklamını yapmak istemiyorum ama. ben ender elk. aldım bütün kodlamaları yaptı. direksyon tuşları vs herşey gayet güzel çalışıyor. 5 inç te olduğu gibi, ana ekran dediğim ekran yok. birde gündüz farı aç kapa ekranı yok. birkaç eksik daha olabilir ama, bana toplam maliyet 750. tl. oldu bilginize. hiç olmazsa bir problem yaşanırsa muhatabım belli.
Hayırlı olsun hocam, ender elektronik zaten bu işlerde 1 numaralı kişi, ama istanbulda olmayan bizler Çin'den alma yoluna gittik ne yazık ki. Şimdi saolsun Emrah Hocama @EMRAH ATTS yolladım teybi kodlamayı yapabileceğini düşünüyorum. İnş olursa sizleri haberdar edeceğiz.

Merhaba. Son durum nedir acaba kodlamalarda, bilgilendirebilirseniz cok sevinirim. Saygilar

Merhaba Dostlar;

Konu Bilgilendirmesi için Yapılan bu çalışmalar gayet hoş olmuş. Patric te karşısında ( bilinçli tüketici olarak )kimlerin olduğunun farkına varmakla birlikte ortak çözüm yolları bu şekilde yavaş yavaş oluşacağı kanaatindeyim.

Bence konuyu da şu suçlu bu haklı şekilde değilde çözüm odaklı kullanmamızda fayda var.

@fcsrn Eren Kardeşime Konu için teşekkür ediyorum. Emeğine Sağlık.

@ataskin Son durum şu, kodlama ile (vag com kablosu ile olmuyor malesef) direksiyon tuşları ve ops park görüntüsü sorunu çözüldü. 

@Ender Teşekkür ederim Abi. :)  Sözlerine katılıyorum kesinlikle.

En son 17.1 ilede denedim ben hala okumuyor bunu,biraz daha güncelleme şart o gelene kadar ODIS :)

Geri
Üst Alt