Continental TS 860 kış lastiği

Kendi aracımda ts850 var.860'ı denemedim ama 850bile çok çok iyi.Testlerde ortaya koyuyor bunu.Kış lastiğinin zirvesi bana göre.2016 şubatta aracı alır almaz taktım hemen.Bu fotolarda geçen kıştan.Çok dik yokuşlarda kalkamama sorununu bende bir kez yaşadım ama sanırım arabam dsg olduğu için başıma geldi.Çok gaz verdiğinden çıkamadım diye düşündüm.Bu kış deneriz gene :)  

2ij67nm.jpg

28m1r9c.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Merhabalar,

Bugün sabah saat 10 gibi önceden ödemesini yaptığımız Continental TS860 lastiklerimi taktırmak için Beylikdüzü Migros'un yanındaki Continental bayine gittim.

Gayet sıcakkanlılardı hatta Keskin ve CMS marka jantlar üzerine biraz muhabbet ettik.

Yapılan işlem 225/40/R18 Goodyear F1 Eagle Assymetric 3 yaz lastiklerimin çıkarılması, 205/55/R16 Continental TS860 lastiklerimin doverdaki eski hankook ventus prime 2 lastiklerimle değiştirilip aracıma montajının yapılması oldu.

Montaj işleminden sonra aracımdan çıkardığım jant ve lastiği güzelce temizleyip depolanması için orada verilen koruyucu poşete geçirdim. 

3 ay boyunca araç OZ'ların çıkarılmasından mütevellit bir iyi aile çocuğu izlenimine bürünecek :)

İşlem esnasından bir kaç fotoğraf paylaşayım

IMG_3032.JPG

IMG_3035.JPG

IMG_3036.JPG

IMG_3043.JPG

IMG_3044.JPG

OZ'lar arabayı başka bir görünüme sokmuş :)

OZ'lar arabayı başka bir görünüme sokmuş :)
Bende çok beğendim. Benim mavişe de lazım bundan :)

@Mete45 Sevabı günahı nedir hocam bu jantların. Bizde alsak bozulmazsınız değil mi :)  Konya'dayım pişti olma riskimiz yok gibi bişey :)  

Bende çok beğendim. Benim mavişe de lazım bundan :)

@Mete45 Sevabı günahı nedir hocam bu jantların. Bizde alsak bozulmazsınız değil mi :)  Konya'dayım pişti olma riskimiz yok gibi bişey :)  
Yok hocam estağfurullah ne bozulması :)  İstanbulda Driven34'ten aldım jantları. Liste fiyatı 5800₺ idi, pazarlıkla 5000₺'e aldık.

Fiyat oem jantlara gore normal aslinda, ustelik durbanlara kiyasla yari yariya daha hafif buda performans yakit tuketimi olarak geri donuyor.

@Mete45

Değerli Hocam 

Hayırlı olsun 

Güzel günlerde kullanmanızı dilerim 

Fiyat oem jantlara gore normal aslinda, ustelik durbanlara kiyasla yari yariya daha hafif buda performans yakit tuketimi olarak geri donuyor.
Pazarlık yaparsanız durbanlara göre yüzde 15 daha ucuza geliyor fakat yapmazsanız çok bir fark kalmıyor. Yine dediğiniz gibi ağırlık olarak çok hafif.

@Mete45 Hocam aracını Allah nazarlardan saklasın başta benim nazarımdan :)  Maşallah diyeyimde görev tamamlansın. 

Şu değerlere bakınca şaşırıyor insan. Kuru zeminde bile yaz lastiğinden iyi puanlar. Bu lastiği alıp 4 mevsim lastik olarak kullansak olmaz mı

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Continental/WinterContact-TS-860.htm
Açıkçası paylaştığınız linkteki % değerlerin anlamı neyi ifade ediyor bilemiyorum ama, aynı sayfanın hemen altında autobild test sonuçlarını veren link var. Oradan yaz lastiği ile olan karşılaştırmalarda mevcut. Kuru zeminde yaz lastiğinden iyi olması mümkün değil. Yaz lastiği fren mesafesi 38 metre iken bu lastiğin 44 metre. Islak zemin için yine benzer değerler söz konusu. Ayrıca yıpranma testinde de en çabuk yıpranan lastiklerden birisi. yanlış anlaşılmasın çok iyi bir kış lastiği fakat kuru ve ıslak zeminde yaz lastiğinden iyi olması söz konusu değil. Bir dezavantajı da fiyatı yüksek ve ömrü kısa.

Geri
Üst Alt