Continental TS 860 kış lastiği

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Continental Winter Contact TS 860 lastikler hakkında yaptığım araştırma sonunda ilk mesajımı yeniledim. Kısaca özetlemek gerekirse: TS 850'nin gürültü hariç tüm artılarını koruyarak mükemmele yakın bir performansa eriştirmişler. Kesinlikle tavsiye ediyorum almak istiyenlere

Şu karşılaştırma ve test verilerine bakmanız yeterli.

continental-wintercontact-ts860-spider.PNG

Ekran Alıntısı.PNG

Herkese merhaba, 

Ankaraya dün gece özellikle benimde yaşadığım yüksek kesimlerine güzel kar yağdı. Fırsat bu fırsat, sabah erken kalkıp hem yeni TS860 ları denemek, hemde kar üzerinde özlediğim araç sürme zevkimi tatmin etmek adına düştüm yollara :)

Lastikler genel anlamda başarılı. Zaten kuru ve ıslak zeminde çok memnunum. Kar üzerinde slalomda(yanal tutunma) ve frenleme çok başarılı. Ancak rampa kalkışlarında maalesef Nokian wr d4 kadar iyi değiller. Geçen sene 308 üzerinde aynı dik rampayı hemen hemen aynı miktarda kar üzerinde test etmiştim. Nokianlar ile patinaj çeke çeke bir şekilde yukarı çıkmayı başarabilmişken, ts 860 lar ile patinaj çekerek geriye doğru kaydım. ESP açık kapalı farketmeksizin rampayı çıkamadım ve geri geri gitmek zorunda kaldım. 

NOT:bu benim 1er sene araylar farklı araçlarla yaptığım test - doğru bir karşılaştırma değildir. Ancak fikir vermesi açısından söylüyorum. Belki bugün aslında o zeminin altı daha buzlu olduğu içinde çıkamamış olabilir, Nokian - Conti den iyidir, Conti Nokiandan iyidir şeklinde bir kıyas değildir!

Günün fotoğrafı  :)  

77bMyP.jpg

Herkese merhaba, 

Ankaraya dün gece özellikle benimde yaşadığım yüksek kesimlerine güzel kar yağdı. Fırsat bu fırsat, sabah erken kalkıp hem yeni TS860 ları denemek, hemde kar üzerinde özlediğim araç sürme zevkimi tatmin etmek adına düştüm yollara :)

Lastikler genel anlamda başarılı. Zaten kuru ve ıslak zeminde çok memnunum. Kar üzerinde slalomda(yanal tutunma) ve frenleme çok başarılı. Ancak rampa kalkışlarında maalesef Nokian wr d4 kadar iyi değiller. Geçen sene 308 üzerinde aynı dik rampayı hemen hemen aynı miktarda kar üzerinde test etmiştim. Nokianlar ile patinaj çeke çeke bir şekilde yukarı çıkmayı başarabilmişken, ts 860 lar ile patinaj çekerek geriye doğru kaydım. ESP açık kapalı farketmeksizin rampayı çıkamadım ve geri geri gitmek zorunda kaldım. 

NOT:bu benim 1er sene araylar farklı araçlarla yaptığım test - doğru bir karşılaştırma değildir. Ancak fikir vermesi açısından söylüyorum. Belki bugün aslında o zeminin altı daha buzlu olduğu içinde çıkamamış olabilir, Nokian - Conti den iyidir, Conti Nokiandan iyidir şeklinde bir kıyas değildir!

nokian wr d4 almış biri olarak bu yorumları duymak beni sevindirdi açıkcası umarım bende ihtiyacım kaldığında memnun olmuş olurum tercih ettiğim için.

Bugün ankaraya tayin olan, kayınbiradere conti Ts 860 aldık 15 inc lastik, 4 ü 760 tl 6 taksit sök tak rot balans  ayarı ücretsiz yapıldı.   Alırken nokıan ile conti atasında kaldık, conti için yorumlar güzel, ama nokianda soğuk iklimcilerin lastiği, nokuan daha ucuzdu, almışken iyi olsun dedik aldık.  Bakalım ilk izlenimler iyi, ama buzlu zeminde  sanki fiyat performans olarak nokian bir tık önde zaten sizde onu fark etmişsiniz.

Herkese merhaba, 

Hocam güzel paylaşım çok saolun. Bu arada araç 1.2 sanırım peki 308 dizel miydi yoksa benzinli miydi? 

Tam da ikisi arasında kararsız kalmışken bu konu çok iyi geldi. yüreğine sağlık. Fakat bir sorum olacak aracım golf7 2015 1.4 tsi 125ps. benzinli manuel. Üzerinde ki YAZ LASTİKLERİ Continental ecocontact 5 205 55 R16 91V. KIŞ LASTİĞİMİ nokian wr d4 almaya karar verdim fakat alışverişimi internetten yapacağım için lastik seçimi zor oluyor. bana tam olarak şu ölçülerde alırsan aracına tam oturur diyen yardımcı olmak isteyen var mı? 

Ankara

Tam da ikisi arasında kararsız kalmışken bu konu çok iyi geldi. yüreğine sağlık. Fakat bir sorum olacak aracım golf7 2015 1.4 tsi 125ps. benzinli manuel. Üzerinde ki YAZ LASTİKLERİ Continental ecocontact 5 205 55 R16 91V. KIŞ LASTİĞİMİ nokian wr d4 almaya karar verdim fakat alışverişimi internetten yapacağım için lastik seçimi zor oluyor. bana tam olarak şu ölçülerde alırsan aracına tam oturur diyen yardımcı olmak isteyen var mı? 

Ankara
Hocam aracınız için uygun lastik ebatları "yaz-kış farketmezsizin" yine aynı boyutlar yani 205/55 R16 'dır., tek farkı kış lastiği hız için yapılmadığından 91V yerine 91H yada 91T olarak üretiyorlar.., bazı markalarda 91V de olabiliyor fakat kış şartları için gereksiz olur.,

Hocam aracınız için uygun lastik ebatları "yaz-kış farketmezsizin" yine aynı boyutlar yani 205/55 R16 'dır., tek farkı kış lastiği hız için yapılmadığından 91V yerine 91H yada 91T olarak üretiyorlar.., bazı markalarda 91V de olabiliyor fakat kış şartları için gereksiz olur.,
hocam zeline bir link attm . bu arada cevap içn tesekkurler

bende nokian wr A3 almıştım geçen sene. kalite olarak michelin ve conti ayarında bi lastik . karlı buzlu zeminde nokianın bir çok lastiği contiden daha iyi sonuçlar variyor. 

wr d4 ler özelikle karlı ve buzlu zeminde üstüne yok denilebilir . ancak tüm yol şartları göz önüne alındığında conti ve michelin nokianın biraz üzerine cıkıyor. Ancak kış şartları çok zorlu olmayan bölgeler için  nokian A3 ıslak ve kuru zeminde  birincilikleri olan bir lastik. wr A3 ün karlı ve buzlu zeminde ki tepkileri WR d4 kadar olmazsa da iyi.

daha uygun ve kaliteli bi lastik arayanlara çok zorlu kış şartları için wr d4 hafif kış şartları için şuan WR A4 tavsiye ederim. ( WR A3 üretilmiyor artk.) Ancak para da sıkıntı yok biraz daha çok verebilirim diyorsanız conti doğu anadolu bölgesi şartları hariç çok çok iyi bi kış lastiğidir. Ancak doğu anadolu bölgesi için kesinlikle Nokian WR D4. 

https://www.otopark.com/2016/11/kis-lastigi-testleri-3/    sonuçlar burada mevcut.

@windshear Hocam elinize sağlık, benimde almayı düşündüğüm bir lastik, konuyu takipteyim. Jantların boyutunu ve hangi jant olduğunu çözemedim birde ? Lastik ebatlarınıda söylerseniz güzel olur ek olarak :)

Geri
Üst Alt