Aliexpres Kredi Kartı Bilgilerinin Çalınması Hk.

MSE

Yönetici
İsim
Muhammed Said
Henüz almış olduğum bilgiye göre AliExpress'te kayıtlı kredi kartı bilgileri çalınmış. Bankam tedbiren kredi kartımı kapatıp yenisini adresime yollamış. Kartınız bankanız tarafından şuana kadar iptal edilmediyse arayıp tedbiren kayıp olarak kapattırabilirsiniz. Bu bilgi tamamen doğrulanınca yeni kart talebinde bulunursunuz ya da doğru değil ise kartınızı tekrar kullanıma açtırabilirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sanalkartta bu tehlike mevcutmu acaba.okulda bir arkadaşımın kartından 1300tl danimarka isvec ulkelerinden 5dk arayla parca parca cekim yapılmış.aliexpreasten alisveris yaptiktan bir hafta sonra.kendisi gittigidiyora bağlıyor ama ben aliexpressten şüpheleniyorum.korkumdan sanalkart ile alisveris yaptım.Cozum değildir belki ama

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sanalkartta bu tehlike mevcutmu acaba.okulda bir arkadaşımın kartından 1300tl danimarka isvec ulkelerinden 5dk arayla parca parca cekim yapılmış.aliexpreasten alisveris yaptiktan bir hafta sonra.kendisi gittigidiyora bağlıyor ama ben aliexpressten şüpheleniyorum.korkumdan sanalkart ile alisveris yaptım.Cozum değildir belki ama
Bende hep sanal kartla alışveriş yaparım hocam. Limiti kapalı olduğu için işlem yapamazlar ama en azından sanal kartı iptal edip Yeni sanal kart oluşturmak lazım. Bizimkiler kafamız rahat etsin deyip hepsini yenilemiş :)
Arkadaşınız için üzüldüm geçmiş olsun, zararı bir şekilde telafi edilir inşallah.

Bu aralar hepsiburada ' ya da dikkat edin

@MSE tesekkur ederim hocam.banka odemeyi kabul etti.Belirli periyotlarla odeme yapacak.

Bende hep sanal kart kullanıyorum ve herkese de öyle yapmasını tavisye ederim. Ne olursa olsun yurt dışı sonuçta dikkat etmek lazım..

Bu aralar hepsiburada ' ya da dikkat edin

Hepsiburada da nasıl bir sıkıntı var hocam ? 

Ben devamlı oradan alışveriş yapıyorum. Bir sorunla karşılaşmadım. Eğer birşey varsa haberim olsun. 

Hepsiburada da nasıl bir sıkıntı var hocam ? 
Ben devamlı oradan alışveriş yapıyorum. Bir sorunla karşılaşmadım. Eğer birşey varsa haberim olsun. 
Hocam banka görevlisi söyledi bir kısım bilgi çalınmış dedi tabi bizim duymamız imkansız doğan holding sonuçta benden 324 dolar çekti yabancı bir oyun sitesi en son alışverişimi hb den yapmıştım kartımı değiştiler parayı ödedim 1 haftaya geri iade ettiler

Sanal kart [emoji814]️ en iyisi

Garanti'nin mobil bankacılığında k.kartını internet alışverişi için kapatıp açabiliyorsunuz, alışveriş öncesi açıp, sonrası kapamak da önlem olabilir. ( diğer bankalarında vardır mutlaka )

bu konu bu ara çok ciddi. bir kaç sitede daha bu tip haberler var. özellikle şu kasım ayında çinden alışveriş yapılan kartlar. sanal kart nakit para ile çalışıyor. içine koyacak lara olmayınca bi espirisi yok. kredi kartı gibi çalışan bir sanal kart yapılamadı sanırım. misal sanal kart numarası ile alışveriş yapalim bir onay sistemi ile kullanıcı kabul ettiğinde kredi kartından çeksin parayı. bir dahaki ay öderiz :) neyse bu ara kredi kartlarına dikkat edelim...

bu konu bu ara çok ciddi. bir kaç sitede daha bu tip haberler var. özellikle şu kasım ayında çinden alışveriş yapılan kartlar. sanal kart nakit para ile çalışıyor. içine koyacak lara olmayınca bi espirisi yok. kredi kartı gibi çalışan bir sanal kart yapılamadı sanırım. misal sanal kart numarası ile alışveriş yapalim bir onay sistemi ile kullanıcı kabul ettiğinde kredi kartından çeksin parayı. bir dahaki ay öderiz :) neyse bu ara kredi kartlarına dikkat edelim...
Hocam bendeki sanal kartın kredi kartından bir farkı yok. Yapılan harcama ekstremde sanal kart olarak görünüyor. Kredi kartı ile birlikte ödüyorum diğer ay. 

Hocam bendeki sanal kartın kredi kartından bir farkı yok. Yapılan harcama ekstremde sanal kart olarak görünüyor. Kredi kartı ile birlikte ödüyorum diğer ay. 
Hocam herkezin aynı sanal kartım limitini 1 tl yapıp harcama yapacağımız zaman harcama tutarı kadar yükseltim ardından hemen 1 tlye düşürmek lazım sizin ana kartın numarasını güvende tutmanız önemli hatta yılda bir sanal kartı iptal edip tekrar açıp numarasını yenilemek ihtiyaç bence hırsızlar tecrübelendikçe bizde o tecrübeden yararlanıyoruz aslında :)

Geri
Üst Alt