Golf MK7 vs Passat B8

Değerli Serdar Hocam 

Bir dostumuz tanıyorum. 

Gönlü Rline Golf ile dolu olduğundan dolayı ben incelemesini yaparken Passat için daha erken demiş ama krem rengi emniyet kemerlerine vr onların koltuklarla uyumuna hayran olmuş. 

Gün geldi o dostum gönlündeki o bitmez sevdaya kavuştu. 

Eeee ne demişler; "aşık olduğun maşuğuna kavuşursun meşk olur, kavuşmazsan  kara sevda olur" diye.

Şimdi aşkı meşke dönüşen dostumun passat'ının Krem rengi koltuklarında keyfini sürdüğünü hatırladıkça bile istemsiz bir gülümseme yayılıyor yüzüme...

Güle güle kullanın
Değerli Murat Hocam hafızam kuvvetlidir, hatırladım. Nasip oldu.

Bayiide teslimat aşamasında araçla ilk göz göze geldiğimde, Allah sabredenlerle beraberdir lafını içimden tekrar ettim.

Allah daha iyisini sana ve buradaki arkadaşlara nasip etsin.

Değerli Murat Hocam hafızam kuvvetlidir, hatırladım. Nasip oldu.

Bayiide teslimat aşamasında araçla ilk göz göze geldiğimde, Allah sabredenlerle beraberdir lafını içimden tekrar ettim.

Allah daha iyisini sana ve buradaki arkadaşlara nasip etsin.
Amin değerli Kardeşim 

@Negatiwe

paylaşım için elinize sağlık. b8 passat önceki nesillerden daha sportif olmuş gibi geldi bana. babamda 1.4 tsi dsg comft. var. yol tutuş çok iyileşmiş, frenleme performansı çok iyileşmiş ancak süspansiyon da biraz sertleşmiş gibi hissediyorum. siz ne dersiniz?
+1903 hocam bende sportif buluyorum.

Süspansiyon spor yaylı Golften sonra daha esnek ve rahat buldum ben. Önceki nesil passatlara göre yorum yapmam yanıltıcı olabilir.

@Negatiwe hocam hayalet gösterge highline pakette standart mı acaba? Bir de bazı passatlarda diğerlerinden farkli led stoplar görüyorum. Led stoplar için de farklı opsiyon var mı? 

@Negatiwe hocam hayalet gösterge highline pakette standart mı acaba? Bir de bazı passatlarda diğerlerinden farkli led stoplar görüyorum. Led stoplar için de farklı opsiyon var mı? 
Hayalet gosterge standart oldu hocam.

Highline da full led, comdortline da led stop olarak geçiyor.

Valla çok iyi olmuş bu. Çok güzel duruyor hayalet gostergeler. Passat almak için bir sebep daha çıktı bana :) Sanırım 2 yil sonra sizin yolunuzdan devam edeceğim.

Normalde aracın az yakması için sürüşden ödün verenlerden değilim  fakat 10 km denememde  ne kadarda az yaktığınada şahit olmuştum

Moderatör tarafında düzenlendi:
@oryx @Negatiwe Arkadaşlar 1.4 tsi passat şehir içi 20 km bol dur kalklı 18-20 km ortalama hızlarda ne yakıyor acaba? 9 litrenin üzerine çıkıyor mu? 

Cumartesi 15:00 dan sonra  beyoğlundan çıkıp esenler mahmutbey arasında başakşehir sapağına kadar fazlası ile durkalk trafiği olmakta 8.5  8.7 arası gözlemlediklerim oldu

Trendline /comfortline led stop

Highline  full led stop

Cumartesi 15:00 dan sonra  beyoğlundan çıkıp esenler mahmutbey arasında başakşehir sapağına kadar fazlası ile durkalk trafiği olmakta 8.5  8.7 arası gözlemlediklerim oldu
Teşekkür ederim.

Kullanıcı yorumu olarak yazılanlara katılmakla beraber her iki model ile yaptığımız Test videolarını da paylaşmak istedim, ulaşmadığım biri varsa bakmış olur,

Kendi yorumlarıma gelecek olursak golf vw yi temsil eden bir model, bu nedenle önem veriliyor, ince elenip sık dokunarak üretiliyor. Vw marka olarak zaten bir tık diğerlerinin önünde, bu Polo için de geçerli , tiguan için de öyle. Ancak vw nin en iyi iki modeli var ki bunlar tartışmasız golf ve passat. Örnek tiguan da kapı içlerinin ve torpidonun kumaş kaplı olmaması bence eksik. Passat'a gelince video da belirtildiği gibi örneğin cam açma kumandalarının ucundaki krom detayın olmaması, comfortline da ambiyans aydınlatma olmaması, düşük hızlarda değil ama üst hızlarda fazladan aldığı rüzgar sesi gibi istenmeyen özellikleri yanı sıra, üstün yol tutuşu , verdiği tokluk hissi , d sınıf olmasının getirisi genişlik ve ferahlığı, daha iyi olan malzeme kalitesi ile passat özel oluyor.
Dediğimiz bir şey vardı, golf passat hb diye, bu nedenle iki araç da gayet kaliteli ve memnun edici, eminim ki bir çok golf kullanıcısı ileri de aile büyüyünce passat düşünecektir.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

@enpisagor

Değerli Can Hocam 

Sizin videolu paylaşımlarınız sayesinde daha büyük kitlelere ulaşmak mümkün. 

Hele ki sahip olduğunuz Allah vergisi yetenek ve bu yöndeki gayretleriniz İnşallah sizi hayal bile etmediğiniz güzellikteki yerlere ulaştıracaktır. 

Hayranlıkla izliyorum sizi.

@oryx @Negatiwe Arkadaşlar 1.4 tsi passat şehir içi 20 km bol dur kalklı 18-20 km ortalama hızlarda ne yakıyor acaba? 9 litrenin üzerine çıkıyor mu? 
7.0 ile 8.5lt arasında değişebilir, güzergah çok önemli. İstanbul yağmur ve mesai bitimi çıkışı trafiğine denk gelirseniz ne kadar yaktığından çok şehri terketmeyi düşünebilirsiniz  :mad:

15 dakikalık yolu bir buçuk saatte gittiğimiz oluyor.

Geri
Üst Alt