Sağ Kapı Tıkırtısı

ravendi

Üye
İsim
Batuhan
Arkadaşlar merhaba,

Aracımı temmuz ayında ikinci el olarak satın aldım ve ilk bakımını Erel Maltepe'de yaptırdım. Aldığımda araçta cam filmi vardı.

Sorunum ise şu, 

Aracın sağ iç kapısından bazen çok fazla trim sesi geliyor, Erel'e götürdüğümde usta kontrol etti muhtemelen cam filmi yapıldığında kapı açılmış ve toplanırken parçalar düzgün toplanmamış o yüzden garantiden mi halledilir yoksa bir şeyler yapılıp ücret mi istenir onu getirdiğinizde bakarız diyip 30 Kasıma gün verdi. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim.

Arkadaşlar merhaba,

Aracımı temmuz ayında ikinci el olarak satın aldım ve ilk bakımını Erel Maltepe'de yaptırdım. Aldığımda araçta cam filmi vardı.

Sorunum ise şu, 

Aracın sağ iç kapısından bazen çok fazla trim sesi geliyor, Erel'e götürdüğümde usta kontrol etti muhtemelen cam filmi yapıldığında kapı açılmış ve toplanırken parçalar düzgün toplanmamış o yüzden garantiden mi halledilir yoksa bir şeyler yapılıp ücret mi istenir onu getirdiğinizde bakarız diyip 30 Kasıma gün verdi. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim.
Filmden olmadığı kesin gibi hocam. Kapı sökülmuyor çünkü. 

Filmden olmadığı kesin gibi hocam. Kapı sökülmuyor çünkü. 
Daha önce bir arkadaşım astra almıştı ve onun cam filmini servis kapıyı sökerek takmıştı usta öyle diyince bende emin olamadım 

Cam filmini kapinin ust tarafini skup yapan yer sayisi cok . Genelde 100 tl civarlarina yapiyor bu yerler . Buralarda yapilirsa servisin dedigi dogru olabilir. Ama sonax vb kaliteli yerlerde yapilmissa sokmeden yapiyorlar cogu . Sokselerde geri dogru duzgun topluyorlar . Basit biseydir ama servis iste hic almasa iscilik diye 100 lira alirlar .

Muhtemelen öyle yapıldı hocam, çünkü elimle üst döşemeyi bastırınca ses kesiliyor. Bi eski sahibinide arıyım nasıl olduğunu hatta fotoğraf vs çektiyse bi şansımı denerim.

Teşekkürler cevaplarınız için

@ravendi hocam aracınız hayırlı olsun güzel günlerde kullanmak nasip etsin kazasız belasız 

9. ayda aracımı ankara eskihisardan aldım 10. ayda sağ arka kapıdan geldiğini sandığım ama bozuk yollarda bir ses geliyordu amasyada oturuyorum bana yakın olarak samsun özön i arayarak şikayetimi söyledim randevu verdiler neyse araç ile test sürüşünden sonra kapıdan değilde arka koltuğun yatırılması için açma kolundan geldiğini söyledi eliyle koymuş gibi  nasıl buldu anlamadım ama tahminim daha önce böyle bir şikayetten gelen olmuştur diye düşünüyorum 

sağolsunlar çok ilgilendiler bir kaç sikayetim daha vardı hepsi halloldu ve garantili olduğu için hiç bir ücret almadılar 

bazen sesin geldiğini düşündüğümüzden farklı bir yerden çıkabiliyor ama aracınız garantili garantiden yapılmasını isteyin cam filimi içinde kapıyı söktüklerini sanmıyorum bende aracı almadan önce eskihisarda ön camlara filim yaptırdım sökmeden yaptılar 

@UĞUR_05 hocam temennileriniz için tesekkur ederim. test surusune ciktigimiz usta tam olarak anlayamadi getirdiginizde kapiyi soker bakariz dedi gittigimde bakicaz, dediginiz yeride kontrol edicem her ihtimale karsi ama bas ağırlıklı bir sarkida da yapıyor o yuzden kapidan geldigine emin gibiyim. en iyisi kapilarin sokulmedigini belirteyim ustaya

Geri
Üst Alt