F1 Vites Kulakçıkları

İsim
Serhat
Arkadaşlar merhaba;

Daha önce de konusu açılmış olabilir fakat şöyle bir baktığımda göremedim, onun için tekrar yazıyorum. Konu daha evvel açılmışsa kalabalık etmemesi açısından kaldırılabilir.

Arabamı ilk aldığım zamanalrda F1 kulakçıklarını test ettiğimde çok memnun kalmıştım. gerek rampalarda çok zorlanmaması içn, gerek sollamaya çıktığımda elimi direksiyondan çekmeden devir düşürüp ani hızlanmalar için çok kullanışlı idi.

Fakat arkadaşımın sorusu üzerine hüzün kapladı içim. Soru ise şuydu;

Kulaçıklara müdahale ederken vitesi manuele çekmiyorsun, peki tekrar otomatik olarak D moduna geçiyor mu yoksa sen vitesi manule çekip tekrar otomatiğe mi alıyorsun?

Bu soru karşısında (tabiri caiz ise cahilliğimle) tabi ki vitesi manuele çekip otomatiğe alıyorum demiştim.

Fakat daha sonra kulakçık üzerindeki off yazısını farketmem ile yüzüm güldü :)  ayrıca başka bir şey ise, uzun müddet vites yükseltmeden giderseniz kendini otomatiğe çekiyor. bu bile yüzümü gülümsetmesine sebep oldu :)

Sürçi lisan ettiysem affola. Kazasız ve keyifli sürüşler dilerim..

Saygılarımla...

@serhat_VwGolf vallaha bende bilmiyorum bazı şeyleri desem yeridir 2000 km de dsg aracım var daha tam anlamda test edemedim bir kaç kez kullanma fırsatım oldu kulakcıkları ama dedeğiniz gibi ya vitesten yada kendi kendine dokunmadan geçtiğini biliyorum ama kulakcıktaki off yazısını bende gördüm ama araştırma fırsatım hiç olmadı hep aklımın bir köşesinde ne işe yarıyor yada nasıl off oluyor diye  araştıracaktım ve deneyecektim 

nasıl olduğu ile ilgili bir bilginiz varsa paylaşırmısınız 

7.viteste ise +/OFF yaparsanız manuele geçmiş olur. Vitesi tekrar D konumuna almak için zaten Dde gözüken vites kolunu S moduna alır gibi aşağı çektiğinizde OFF/manuel moddan D moduna geçer - S e geçmez.

diğer viteslerde siz vites değişimini tamaladıkan sonra belli bir süre sonra otomatik D konumuna döner.

Yardımcı olması dileğiyle.

@serhat_VwGolf vallaha bende bilmiyorum bazı şeyleri desem yeridir 2000 km de dsg aracım var daha tam anlamda test edemedim bir kaç kez kullanma fırsatım oldu kulakcıkları ama dedeğiniz gibi ya vitesten yada kendi kendine dokunmadan geçtiğini biliyorum ama kulakcıktaki off yazısını bende gördüm ama araştırma fırsatım hiç olmadı hep aklımın bir köşesinde ne işe yarıyor yada nasıl off oluyor diye  araştıracaktım ve deneyecektim 

nasıl olduğu ile ilgili bir bilginiz varsa paylaşırmısınız 
Öncelikle aracınız hayırlı olsun hocam, kazasız, keyfili sürüşler dilerim.

F1 de kullanırken, OFF yazan kulakçığa basılı tuttuğunuzda hemen önce bir üst vitese atıyor, daha sonra hızlı bir şekilde D moduna alıyor (herhangi bir sarsıntı titreme çekişte düşme vb. gibi şeyler olmadan). Sonra D modunda normal devam ediyorsunuz. Gerek basılı tutunca, gerekse bir süre sonra kendi geçmesi bence çok büyük kolaylık ve ileri bir teknoloji  :)  

Başka sormak istedikleriniz olursa nacizane görüşlerimle ben, hemde forumdaki değerli üstadlarım gerekli bilgileri aktaracaktır.

Saygılarımla...

Yeni bir şey daha öğrenmiş oldum teşekkürler. :)

ben bu anlattıklarınızı zaten biliyordum, ama bir türlü şu kulakçıkla aracı süremedim, ne yaptıysam uygun devir tutturamadım o sebeple bende  bodos otomatik kullanıyourm. zaten kulakçığı çekmeyi unutunca  kendisi vitesi büyütüyor, teknik anlamda tam manuel bir araç gibi olmuyor hiç :)

ben bu anlattıklarınızı zaten biliyordum, ama bir türlü şu kulakçıkla aracı süremedim, ne yaptıysam uygun devir tutturamadım o sebeple bende  bodos otomatik kullanıyourm. zaten kulakçığı çekmeyi unutunca  kendisi vitesi büyütüyor, teknik anlamda tam manuel bir araç gibi olmuyor hiç :)
Hocam merhabalar;

Dediğiniz gibi kulaçıklar ile kullanıldığında tabiri caiz ise yarı manuel gibi oluyor :)  tam anlamıyla kullanmak için vitesten manuele almak daha iyi olur sanırım :)

Saygılarımla...

@serhat_VwGolf @windshear teşekkür ederim manuel moddan beklemek istemiyorsam ayağımı gaz pedalından çektikten sonra vitesi boşa alıp tekrar d ye alıyordum kulakcıktan da en kısa zamanda deniyceğim tekrar teşekkür ederim 

Merhaba arkadaşlar kulakçıklar la ilgili kullanma kılavuzunda yazan OFF tuşuna 5 sn basılı tutarsanız kulakçıklar devre dışı kalıyor. Kulakçıkları kullandınız tekrar otomatiğe "D" ye geçmesi için OFF 1 sn çekili tutmanız gerekiyor.

Bugün farkettim bir şeyi:)Vitesi F1 ile vites değiştirip seyir halindeyken gazdan ayağınızı kestiğinizde vites müdahale etmeden kendi küçülüyor.

Merhaba arkadaşlar kulakçıklar la ilgili kullanma kılavuzunda yazan OFF tuşuna 5 sn basılı tutarsanız kulakçıklar devre dışı kalıyor. Kulakçıkları kullandınız tekrar otomatiğe "D" ye geçmesi için OFF 1 sn çekili tutmanız gerekiyor.
Sadece o anki sürüş sırasındayken mi devre dışı kalıyor yoksa tekrar bastığınızda devreye giriyor mu ? Ben tamamen kapatmak istiyorum. Çünkü kulakçıklarla vites atlamayı bir türlü beceremedim. Deviri tutturamıyorum :D

Geri
Üst Alt