aerodinamik spoiler yan çıtaları ya da Aero flaps

Mevcut spoiler üzerine takılıyor haliyle tavandan yukarda kalıyor kusursuz birleşim noktaları yapmaya çalışan bir markaya vurulabilecek en büyük darbedir bu.

yapanın zevkine saygım sonsuz ama bence hiç hoş değil.bu spoiler araca birşey katmıyor bence, yolda görsem farkındalık yaratmaz bende.

Daha önce bunu uygulayanları canlı ya da resim ile görme fırsatım oldu. Hiç biri orijinal gibi değildi tabiki. Ancak bu resimde gerçekten ya üründe sıkıntı var ya uygulayan kişide. Çok kötü olmuş. Bariz oturmamış ve kötü duruyor. Bence değiştirin değiştirmezlerse de söktürüp iade edip paranızı alın. Geçmiş olsun.

Sent from my iPhone using Tapatalk

arkadaşlar resimin eski olduğunu belirttim, daha sonra tekrar söküp montaj yaptığımı da söylemek istiyorum. ayrıca şunu da ifade edeyim aracın kaportası zarar görmesin diye silikon kullanmadım, 3d çift taraflı bant kullanarak montajını yaptım. dört dörtlük oturması zaten beklenemez ki orjinal ürün dahi olsa hatasız olamaz. yorumlarınıza saygım sonsuz ancak yapılan iş benim kendi zevkim ve kendi uğraşım. kendi aracınıza yapmayabilirsiniz. bu sizin en doğal hakkınız, arkadaşa yardımcı olmak maksadıyla paylaştım.  açık konuşmak gerekirse bu tür yorumlar olunca insanın birşey paylaşası gelmiyor. birde şunu da belirteyim çok yakına gelmediğiniz sürece kenar kısımlarındaki açıklığı kimse iddia edemez. bu konuda çok hassasım. aracımda en ufak olumsuz birşey olsa söker atarım. arkadaş çevremede muhakkak danışır fikirlerini alırım. ilk defa buradaki arkadaşlar olumsuz durduğunu söyledi, açıkcası çok şaşırdım...

Ekli dosyayı görüntüle 7053

Ekli dosyayı görüntüle 7054

Ekli dosyayı görüntüle 7055

Ekli dosyayı görüntüle 7056

Ekli dosyayı görüntüle 7057

Ekli dosyayı görüntüle 7058

Ekli dosyayı görüntüle 7059

Moderatör tarafında düzenlendi:
@brsdogru ilki gerçekten pek hoş görünmüyordu ama son fotolar şahane. Gayet güzel oturmuş.

@brsdogru

Ben çok beğendim. Maşallah 

Aslında sürüklenme denen aerodinamik etkilere karşı koymak için icat edilen ama aynı zamanda güzel göründüğü için estetik amaçla kullanılması ön plana çıkmış bir parçadır. 

Bagaj kapağı üstündeki spoiler GTI spoileri mi?

Bu arada;

Daha önce benzer açılmış konuyla birleştirdim bilginiz olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@silvershadow

Beğendiğiniz için teşekkür ederim Murat hocam. 

Ürünü sahibinden satın almıştım. (Gti spoiler olarak satışa sunulmuştu.)

Almadan önce biraz araştırma yaptım. Bilinçsizce takılan spoiler aracın aerodinamiğine ve yakıtına etkisi olduğunu öğrendim. Ancak görsel olarak aracın o bölgesinde birşeyin eksik kaldığını da kendimce düşünüyordum. :)  Bu yüzden aracın aerodinamiğine fazla etki yapmayan ve görsel olarak da kibar duran bu modelde karar kıldım. :'(  

Umarım bu spoileri düşünen arkadaşlara ön fikir vermiştir ...

@brsdogru bende gayet beğendim, bagaj kapağı değiştirmek akıl işi değil. kapak değişmeden olabilecek en iyisi olmuş bana kalırsa. Bu Spoiler stili dikkat çekmediği için güzel zaten bana kalırsa. Bazen dikkat çekmenin en iyi yolu, hiç dikkat çekmemektir.

@brsdogru Evet kesinlikle ikinci montaj süper olmuş.. İlk montaja göre neler değiştirdiniz bilgi verirseniz çok sevinirm.. Birde maliyet rakamı nedir ? 

@mo_coco

İlk denemem ile diğeri arasında boya ve şerit farkı var. Dikkat ettiyseniz 3.stopun üzerine gelen parça ile spoilerin birleşim noktası sırıtıyordu... Daha güzel görünsün diye spoileri 2-3 cm diğer parçaların rengine boyadım ve gri renk şerit çektim, resimde belki fazla belli olmuyor ama çok güzel uyum sağladığını düşünüyorum. Birde ikinci denememde 3d çift taraflı bantı  daha fazla kullandım. 

Maliyete gelince ... 

Spoiler - 240 tl 

Kargo ücreti - 30 tl

Boya - 100 tl (bu fiyata marşpiyeller de dahil ve siyah parçaları ise kendim boyadım.)

Geri
Üst Alt