aerodinamik spoiler yan çıtaları ya da Aero flaps

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Aeroflap da denen  VW Golf 7  GTI/GTD ve R ile Rline modellerinde Aerodinamik spoiler'in yan parçası olarak takılır...

Arkadaki bagaj üstü spoiler ve yandaki aeroflap'lar sadece güzel değil aynı zamanda işlevli parçalar.

Küçük ama aerodinamik açıdan arkada oluşan aracı geriye doğru çeken vakum etkisini azaltan ve sürüklenme direnci de denen kuvveti azalttığı için de ekonomi sağlayan bir aerodinamik etki yaratırlar.

İşte burada daha büyük boyutlu R, R Variant, GTI, GTD, GTE ile Bluemotion modellerindeki devasa bagaj üstü spoilerlere uygun olan daha geniş modeli

Bu kenardaki küçük siyah parçalara "aero flaps" (hava kanatçığı) deniyor.

Modifiye dünyasında daha dar ve küçük olan ve bizim spoilerlerimize uygun olanlara "Midline çıtası" veya "Aerodinamik arka spoyler"deniyor.

Bluemotion donanım seviyesinde standart olan bu kanatçıklar serviste takılabiliyor.

Fiyatı:145 Euro

Bu fotoğraftakiler daha büyük tavan üstü spoilerine uygun daha büyük aero flap'lardır.

http://www.kunzmann.de/shop/de/exterieur-original-volkswagen-spoiler-abdeckung-hinten-vw-golf-7-gti.htm

DMDjmm.jpg

4gzNyY.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu kadar pahalı olmasalar kesinlikle almayı düşünürdüm. Araçlara çok yakışıyor üstüne üstlük aerodinamik etkisi de var.

Aeroflap da denen  VW Golf 7  GTI/GTD ve R ile Rline modellerinde Aerodinamik spoiler'in yan parçası olarak takılır...

Arkadaki bagaj üstü spoiler ve yandaki aeroflap'lar sadece güzel değil aynı zamanda işlevli parçalar.

Küçük ama aerodinamik açıdan arkada oluşan aracı geriye doğru çeken vakum etkisini azaltan ve sürüklenme direnci de denen kuvveti azalttığı için de ekonomi sağlayan bir aerodinamik etki yaratırlar.

İşte burada daha büyük boyutlu R, R Variant, GTI, GTD, GTE ile Bluemotion modellerindeki devasa bagaj üstü spoilerlere uygun olan daha geniş modeli

Modifiye dünyasında daha dar ve küçük olan ve bizim spoilerlerimize uygun olanlara "Midline çıtası" deniyor.

http://www.kunzmann.de/shop/de/exterieur-original-volkswagen-spoiler-abdeckung-hinten-vw-golf-7-gti.htm

DMDjmm.jpg

4gzNyY.jpg

Hocam bu çıtaların standart araçlara tam uymuyormus galiba altlarinda biraz Boşluk kalıyormuş. Bizim araçlarımız icin olan versiyonu var mi ? GTİ Spoiler bizim araçlarda ki gibi kısa degil biraz daha uzun gibi ondan bunlar tam uymuyor diyorlar.

Sent from my iPhone using Tapatalk

@mcanerol

Hocam ender elektronik satıyor bunları. Takılırken bizzat gördüm. Birebir uyuyor bence.

mcanerol dedi:

Modifiye dünyasında daha dar ve küçük olan ve bizim spoilerlerimize uygun olanlara "Midline çıtası" deniyor.

DMDjmm.jpg

4gzNyY.jpg

Hocam bu çıtaların standart araçlara tam uymuyormus galiba altlarinda biraz Boşluk kalıyormuş. Bizim araçlarımız icin olan versiyonu var mi ? GTİ Spoiler bizim araçlarda ki gibi kısa degil biraz daha uzun gibi ondan bunlar tam uymuyor diyorlar.

Bu Güzel Aksesuarı  İnternetten Alıp Acaba  Serviste  Taktırabilirmiyiz  ?

@Çakay

İnternetten alıp kendiniz de takabilirsiniz hocam. Arkasında bant var. Bantı sökmeden yeri iyice ayarlayın ve camı temizleyin.

Bantı söküp yapıştırın ;)

yusuf dedi:
@Çakay

İnternetten alıp kendiniz de takabilirsiniz hocam. Arkasında bant var. Bantı sökmeden yeri iyice ayarlayın ve camı temizleyin.

Bu Kadar Basit Diyorsun Yani Yusuf Kardeşim  :)

yusuf dedi:
@Çakay

Bu Kadar Basit Diyorsun Yani Yusuf Kardeşim  :)
Ürün geldiğinde bana hak verirsiniz görünce.  :'(
Valla Ben Ya Servis Yada Oto Camcı Falan Takar Diye Düşünüyordum  Aracım Gelir Gelmez Orijinal    Spoiler  Ve Bu Parçayı Beyaza Boyatım Taktırıcam Süper Olucak Gibi :D

Benim cok hosuma gidiyor ya istiyorum bundan ama bu tam uymuyor demeleri beni düşündürdü. Ama tam uyuyor diyorsanız simdi iyimis. Ender ne kadar yapıyor biliyor musunuz. Sitesinde gti Spoiler ile fiyat var tek basına göremedim.

@Çakay

Ender elektronik montaj ücreti istemiyor :) Siz tahmin edin ne kadar zor olabileceğini ;)

Yok artık iki çıta 600 lira :) Çıkma filan bulmak lazım yada yurtdışından getirticez artık !! :)

yusuf dedi:
@Çakay

Ender elektronik montaj ücreti istemiyor :) Siz tahmin edin ne kadar zor olabileceğini ;)
Spoiler  Ender Elektronikte  Nerdeyse  Servisle  Aynı Fiyatta  ,  Servisten Alırım  İstanbul -  Edirne  Arası  220 km  Git gel  500 km  Yapılır  Benzin Parasını Servise Veririm Yorgunluk Olmaz  Diye Düşünüyorum  Bu Arada  Aerodinamik Spoiler'ide  Orda Taktırıp  Aradan Çıkartırım  Diye Hesap Yapıyorum Ama  :D

Geri
Üst Alt