Tampon Eteği Çiziği

facd61380f12b0016eb1d5c49d4dfc40.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çiziğin üstünü sulu zımpara yapın rötüş boyasıyla (orjinal serviste satılanlar Fırça ve Vernik ile birlikte geliyor.) bir kat sürüp kurumasını bekleyin kuruduktan sonrada bir kat vernik sürüp kurusun.İşlem tamamdır.

Çiziğin üstünü sulu zımpara yapın rötüş boyasıyla (orjinal serviste satılanlar Fırça ve Vernik ile birlikte geliyor.) bir kat sürüp kurumasını bekleyin kuruduktan sonrada bir kat vernik sürüp kurusun.İşlem tamamdır.
Merhaba hocam,

Bu sabah servise uğradım. Alt eteğin yüzde 30u boyanır, yaklaşık 150 TL+kdv ücreti olur denildi. 

Aracı bırakmanız gerekir dediler. Bende başka zaman getiririm dedim. 

Sizin dediğiniz gibi yaparsam, çiziksiz yüzey ile benim yaptığım arasında kot farkı oluşmaz mı veya fırça izleri? 

benim araçta tamponda bundan daha büyük bir yeri sanayide 20 liraya boyadılar belli bile olmuyor.

Merhaba hocam,

Bu sabah servise uğradım. Alt eteğin yüzde 30u boyanır, yaklaşık 150 TL+kdv ücreti olur denildi. 

Aracı bırakmanız gerekir dediler. Bende başka zaman getiririm dedim. 

Sizin dediğiniz gibi yaparsam, çiziksiz yüzey ile benim yaptığım arasında kot farkı oluşmaz mı veya fırça izleri? 
Tabiki oluşur tampon sonuçta dikkatli bakılmadıktan sonra belli olmaz diye düşünüyorum

@KB

Değerli Hocam

Öncelikle geçmiş olsun 

"Küçük dokunma sürtmeler büyüklerden korur" inanışına batıl inanış olduğunu bile bile inanıyorum. 

Aslında tam olarak da batıl sayılmaz. 

Sanki bir nevi küçük fay kırıklarında oluşan depremlerin  sağladığı enerji deşarjı ile büyük faylardaki kırılmalarla büyük depremleri engellediği gibi...

Yaşanan bu küçük tatsızlıklar da duyarlılığınızın artmasını sağlayarak  daha ciddi hatalardan koruyor.

Şahsi istatistiklerime göre :)

Aracın aldığı hasarların büyük çoğunluğu ne yazık ki ilk altı ayda gerçekleşiyor. Bizim aracı tanıma veya alışma evresinde. 

Emin olun ciddi bir şey degil.

Eğilip bakmadan göremezsiniz. Hem de plastik zeminde olduğu için paslanmaz dedi de yok nasılsa 

Nazarlık olarak kalsın derim.

Ancak dilerseniz serviste ücretsiz olarak rötuş yaptırabilirsiniz. Yalnız üzerini vernikle kapattırın ki boya akmasın. 
@KB hocam geçmiş olsun, Rab'bim büyüklerinden saklasın...

Değerli Murat hocam ne güzelde yazmışsınız.

"Emin olun ciddi bir şey degil."

Kısa zaman önce büyük bir kaza atlatan biri olarak nacizane tavsiyem, bu tip ufak kazalar can sıkabilir doğrudur ama hiç kafaya takmamak lazım... :)  Allah beterlerinden korusun :)

Saygılarımla....

benim arabada çok oldu altında servis rütüş yaptı hatta para verip boyayı ben aldım ufak tefek işleri kendim yapıyorum

benim arabada çok oldu altında servis rütüş yaptı hatta para verip boyayı ben aldım ufak tefek işleri kendim yapıyorum
Hocam benim tamponda da var ufak tefek cizikler. Boyayi nerden temin edebilirim? Aracım beyaz renk.

Saygılarımla...

Hocam benim tamponda da var ufak tefek cizikler. Boyayi nerden temin edebilirim? Aracım beyaz renk.

Saygılarımla...

Değerli Hocam 

Serviste ücretsiz olarak rötuş yaptırabilirsiniz.

Biraz rica ile su şişesinin dibine bir parmak doldurmaları size yıllarca yetecektir.

Su bazlı boya olduğu için tiner vb incelticilere gerek yoktur kullanırken. 

En İncesinden ve bir kaç numara büyüğünden suluboya fırçası ile kendiniz de zevk olsun diye yapabilirsiniz. 

Öncelikle uygulama yapılacak bölge temiz olmalıdır 

Ancak üzerine vernik uygulanmalı ve bunu yalnızca serviste veya sanayide yaptırabilirsiniz 

Değerli Hocam 
Serviste ücretsiz olarak rötuş yaptırabilirsiniz.
Biraz rica ile su şişesinin dibine bir parmak doldurmaları size yıllarca yetecektir.
Su bazlı boya olduğu için tiner vb incelticilere gerek yoktur kullanırken. 
En İncesinden ve bir kaç numara büyüğünden suluboya fırçası ile kendiniz de zevk olsun diye yapabilirsiniz. 
Öncelikle uygulama yapılacak bölge temiz olmalıdır 
Ancak üzerine vernik uygulanmalı ve bunu yalnızca serviste veya sanayide yaptırabilirsiniz 
Hocam teşekkür ederim öncelikle. Fakat sanırım servis bedelsiz rutus yapmaz ki rutuşu geciyor sanırım :) çünkü bayağı bir sikinti var. Boyayı temin edebilirsem (satış temsilcisi arkadaşı yokladım vermezler abi dedi) direk kompresörle bende boyarım :) yarin kinki inceleyip boyayı getirtmeye çalışacacağım

Saygılarımla
aeae2ce23ab8aff920c914b30d5b77f2.jpg

Geri
Üst Alt